Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok nekem jó Újfoundla...

Ajánlanátok nekem jó Újfoundlandi és Landseer kennelt itt Magyarországon, vagy szomszédos országban? Nyárra szeretnék egy Újfoundlandi vagy Landseer kiskutyát. A fajtáját még nem döntöttük el, de mindenképpen ez a két fajta jöhet szóba.

Figyelt kérdés

Nem első kutyás vagyok, tisztába vagyok mindennel (anyagi költségek, stb.) Volt már 2 Újfoundlandink és egy Landseerünk. Sajnos fél éve vesztettük el a legfiatalabb kutyánkat (11 éves volt), és most érzi úgy a család, hogy képesek vagyunk ismét egy kiskutyát venni, mert mindenkit megrázott az előző kutyáink halála.


Ha valakinek van tapasztalata, szívesen várom!


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2010. márc. 29. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha ehhez a két fajtához ragaszkodsz, akkor bizony kösd fel a gatyádat és a 7 mérföldes csizmádat, mert ahogy én elnéztem eléggé szedett-vedett társaság van itthon (Én bizony egyiktől sem mernék kutyát venni). Sokkal jobb esélyed van, ha Bernáthegyi vagy Leonbergi kiskutyát vennél.

2010. márc. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Köszönöm a tájékoztatást, sajnos a magyar kutyák tényleg olyanok, mint amilyennek leírtad. Gondolkodunk külföldi tenyészetben is, de mivel családi kutyának szeretnénk, nem pedig tenyészkutyának, nem hinném, hogy 3-szor annyit kifizetnénk egy kölyökért...


Az ajánlásodra (bernáthegyi, leonbergi) beszéltem a szüleimmel, és arra jutottunk, hogy talán leonbergi lesz az új családtag. Utánajártunk a fajtának, külsőre és temperamentumában is tetszik a családnak. Természetesen még jobban utánajárunk mindennek, nem ugrunk bele egyből a mély vízbe.


Köszönöm a válaszod!

2010. márc. 30. 13:06
 3/3 anonim válasza:
Nekem van egy édes Újfounlandi és Landseer keverék kutyám mert nem olyan vékonyka mindt egy landseer hanem az az édes nagyon mackóó Brumi a dárga neve ( egy éves ) Előtte volt egy tiszta feket Újfounlandink de ő sajnos meghalt (Valami belső baja volt neki :'( ) 4 éves volt. Aztán előtte te is volt egy másik Újfounlandink Monti aki egyévesen halt meg neki is belsőbetegsége volt...Hozzá fűzném Dárki és Monti ugyanabból a Nagyszénási kenelből származott ( ez már gyanús volt hogy mindkettőnek ilyen baja van) És így egy síma tompai poros udvarkából hoztuk Brunót! És szerintem biztos ilyen fajta legyen ;)
2010. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!