Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Nektek erről mi...

Kutyatartók! Nektek erről mi a véleményetek, ha valaki így tartja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Van a történetben egy 2 éves, közepes testű (bár inkább kistestűnek számít, mert kb 10 kg-s) spicc jellegű kutyus.


A gazdái 1 éve kényszerültek elköltözni vele az albérletből, ahol addig laktak. A kutyától semmiképp sem akartak megválni, de mivel csak olyan helyet találtak, ahol max az udvaron lehet a kutyus, így kénytelenek voltak oda költözni. A jelenlegi háznál viszont a kerítés rozoga, a kutya az udvarról így több alkalommal is megszökött. Fő út mellett van a ház, nagy a forgalom, csak a szerencsén múlt, hogy a kutyát nem ütötték el. Emiatt az udvar hátsó részén ki lett alakítva a kutyának egy kb 20-25 nm2 nagyságú kennel, aminek kb a fele olyan, hogy teljesen fedett, 4 oldalról zárt, középen van kialakítva egy kis bejárat a kutya számára, és a kennel első fele pedig nyitott.


Prémium minőségű tápot kap enni, állatorvoshoz rendszeresen viszik, minden oltása megvan, tehát alapjában véve nincs rossz élete a kutyának, viszont csak hetente 2 alkalommal szokták kiengedni az udvarra szaladgálni. Sétálni is kb ennyiszer viszik csak.


Amúgy a szomszédjaimról van szó, aranyos pár, ismerem őket, nagyon rendes emberek, csak hát, törődhetnének többet is a kutyájukkal. A lány szokott néha panaszkodni, hogy szeretne többet foglalkozni a kutyával, de a munkája olyan húzós (egészségügyiben dolgozik, 12 órás műszakokban, stb), hogy egyszerűen ennél a heti 2 alkalomnál többre nincs már ideje.


Kérdeztem, nem szeretnék-e esetleg odaajándékozni a kutyát valakinek, de azt mondták, semmiképpen sem. Szeretik ezt a kutyát, nem akarnak megválni tőle, és a lehetőségeikhez mérten igyekeznek neki mindent megadni. Mondtam, hogy egy picit azért többet is foglalkozhatnának vele, mint heti 2 alkalom, de mindig azt mondják, ez csak egy átmeneti időszak, amíg nem találnak másik lakást. Addig muszáj így megoldani, mert oké, hogy a kutya mozoghatna többet, ha egész nap a kertben lenne, de mivel szökik és a kerítést megcsináltatni nem tudják, ez a legbiztonságosabb megoldás a kutya számára is. Mert ugyebár azt sem akarják, hogy valaki elüsse szegényt, vagy esetleg ellopják, elvigyék, miközben az utcán kóborol...


Ti mit gondoltok erről?

Állítólag fél éven belül terveznek innen költözni, de a kutya már 1 éve így él, kennelben. Igaz, ezen kívül tényleg mindent igyekeznek neki megadni, minőségi táp, oltások, rendszeres állatorvosi vizsgálat, stb, de sztem nagyon kevés, ha csak hetente 2x viszik el sétálni...


Szó se róla, amikor a lány szabadságon volt, ő minden nap kiengedte és vitte, de amikor dolgozik, csak ez a heti 2 nap van...


Szerintetek nem kínzás ez valahol a kutyának? :S Ti mit gondoltok?



2016. febr. 9. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az a fajta vagy aki mindenbe beleüti az orrát kéretlenül.
2016. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Hát nem a legjobb, a foglalkozás mennyiségét tekintve. Azért 12 órás műszak után egy fél órát csak tudnának a kutyára szánni :/
2016. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Arra gondoltál már, hogy, ha ennyire sajnálod a kutyust, megkérd a szomszédaidat, hogy esetleg levidd sétálni?

Valóban nem jó a kutyának, mert napi 2 alkalommal kellene sétálnia, nem hetente.

2016. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Undorító emberek. Kb mint amikor a gazdag szülő mindent megvesz a kisbabának, épp csak leszarja és nem foglalkozik vele. Önző alakok, nagyon sajnálom szegény egyedül kizárt, unatkozó kutyát.
2016. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én biztos nem fogom más kutyáját sétáltatni, nem az én dolgom...
2016. febr. 9. 18:27
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze de belep/fázni az a te dolgod, mi? Ki vagy te és hogy jössz ahhoz, hogy tanácsokat osztogass nekik? Amennyiben téged nem zavar a kutya, akkor semmi közöd hozzá.
2016. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálod, de tenni nem tennél érte semmit... Nagyon sajnálhatod. Gondolom azt vártad, hogy itt majd mindenki igazat ad neked és te keszel a király. Hát nem, főleg ez után a komment után, hogy te más kutyáját biztis nem sétáltatod. Akkor viszont ne is szólj bele, hogy mit csinálnak a kutyájukkal.
2016. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem pofáztam bele, csak annyit mondtam a szomszéd lánynak, hogy vagy foglalkozzanak vele egy kicsit többet, vagy ha ez nem megy, akkor ajándékozzák oda valakinek, akinek van rá elég ideje. De nem akarnak megválni tőle. Pedig ők is tudják, hogy ez így nem jó, a lány is mondta már, csak egyelőre nem tudnak ezzel mit csinálni, azt mondják, fél évig még ki kell bírniuk így, ők is tudják, hogy ez nem a legoptimálisabb, de amíg nem tudnak elköltözni, addig sajnos ez van... korábban többet foglalkoztak a kutyával, míg a lány nem dolgozott. De erre mondtam, hogy a kutyának is jobb lenne olyan gazdiknál, akiknél jut rá elég idő. Csak erre meg azt mondják, szeretik és nem akarnak megválni tőle. Pedig a kutyának is jobb lenne úgy...
2016. febr. 9. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Kifejezetten undorítónak találom a hozzáállásodat. Végigolvasva az egész mondókádat, plusz a kommentet, annyira érződik, hogy csak magadat akarod szépíteni a "nagyon sajnálom szegény kutyust" meg az "amugy nagyon kedves emberekkel". Mert ha annyira sajnálod, és annyira kedvesek, akkor mondmár meg miért is nem tudnád elvinni azt a kutyát sétálni, ha már egyszer ennyire előítéletes vagy velük? Mert igazad van, nem a te dolgod, viszont ítélkezni felettük, az sem. Minden ember életében jöhet egy olyan időszak, amikor másféle lakásba kényszerül, és emiatt én sem adnám fel egyik állatkámat sem. Ez most olyan ha valaki vállalt 3 gyereket, mert jó körülmények között voltak, egy balesetben meghalt a férje és hirtelen 3 gyerek mellett még egy 12 órás műszak is a nyakába szakadt akkor adja árvaházba a gyerekeket, mivel jobb szülőhöz is kerülhetnének? Pont te írtad h próbálna azon kívül mindent megadni annak a kutyusnak, és szerintem meg tisztelni kéne bennük hogy nem kikötötték, hanem egy aránylag tisztességes méretű és fedett kenelt biztosítottak neki.

Inkább az olyan állattartók ellen kéne lázadni akik ilyen körülnyekbe hoznak el egy kutyust és tartják, mintsem azokat akiknek sajnos így alakult. Azért gondolozzunk már...

Annak aki meg azt írta h 12 óra után igazán elvihetné fél órára sétálni, valóban. Ha egy ember élete csak abból állna hogy elmegyek 12 órát dolgozni, otthon meg se mosni, se takarítani, ne adj isten társas kapcsolatban lenni nem kell senkivel.

Abból is látszik h foglalkoznak a kutyussal h legalább heti kétszer kiengedik.

2016. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A 25 nm bőven megfelel a törvény által előírt nagyságnak. Te magad írod, hogy van neki zárt, fedett, tehát védett helye is. Kap enni, inni. Idáig tart a tv.-i előírás. Ők maguk mondták, hogy kb még fél évet kell kibírnia, tehát változtatni szeretnének rajta. Ez még mindig jobb, mintha menhelyre adták volna, vagy netán utcára teszik, mert sokan azt csinálják.

Semmi törvénytelent nem tettek. A kutyusnak valóban nem jó ez a helyzet, de emberek is kerülnek átmenetileg vacak, vagy netán kilátástalan helyzetbe, amit szintén igyekeznek megoldani,csak az éppen senkit nem érdekel. Szerintem megoldják a problémát és utána élheti a kutyus a régi életét, vagy ha nem sikerül, akkor valószínű erre is keresnek megoldást. Nem igazán értem, hogy miért kell mindenhol farkast kiáltani. Ha rövid láncra kötötték volna, akkor azt szóvá tehetnéd.

2016. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!