Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalaníttatom a kan...

Ha ivartalaníttatom a kan kutyám, abbahagyja a többi kutya "molesztálását"?

Figyelt kérdés

Tudom h ez a dominancia jele, de velem szemben nem domináns, sőt senkivel se.. A kutyákat is szereti, de neki az a játék ha egyből ráugorhat és ... :D Akkor nyúlok a táljába amikor akarok, engedelmes is, tényleg egy tündér csak emiatt a hülye dolga miatt nem tudunk kutyák közé menni mert ő egyből beindul és kellemetlen + nem minden kutya tűri el, azt meg nem szeretném ha összekapnának. Már középkorú kutyus és kicsit félek az altatástól nehogy vmi baja legyen.. :( Amúgy Spániel a fajtája. Szerintetek használna az ivartalanítás? Vagy még jobban tudatosítanom kellene benne h én vagyok a Főnök?


Köszi a válaszokat!


2010. márc. 30. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudat, ez hormon.

Ha ivartalanítva van, akkor nem hiányzik neki.

Biztos jobb lesz.

2010. márc. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos sok kutyánál úgymond nem használ az ivartalanítás. Próbálkozhat még a kutyáknál, csak szaporulat nem lesz belőle. Az én kutyám is még mindig rámászik más kutyákra, pedig már több éve ivartalanítva van.
2010. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az ivartalanitas mellett allok en is. Ha meg kozepkoru, akkor meg inkabb, mielott kialakul nala a kutyaknal oly gyakori here ill prosztata-rak. Nagynenem kutyajat kb 12-13 evesen altattak, tacsi volt. Tokeletesen sikerult a mutet, pedig nala nem egy egyszeru golyovagas volt, hanem az egesz mehet kivettek a benne levo kiskutyakkal egyutt.(Azert volt erre szukseg, mert az anyakutya haldoklott a vemhessegtol.)

Szoval szerintem essetek tul rajta, mert ez azonnal meg fogja oldani a problemat es ez neki is sokkal jobb lesz, mert kepzelheted, milyen rossz lehet neki, hogy allandoan kanos, de sosem elegulhet ki. A mutet utan tobbet soha nem fog emiatt szenvedni.

Szerintem beszelgess el tobb allatorvossal is a mutetrol es azt valaszd, amelyik a legszimpatikusabbnak tunik.

Udv

2010. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, de a te kutyad nem azert maszik ra a tobbi kutyara, mert kanos es parosodni akar, hanem egyszeruen csak azert, mert a mas kutyakra valo felugralas berogzult nala es rossz szokassa alakult. Egesz egyszeruen le lehetne am rola szoktatni, ha kicsit utananeznel a kutyakikepzesnek. Szerintem ezeket nezegesd meg egyesevel, nekem nagyon tetszik:

[link]


Roviden osszefoglalva a lenyeget: Ha a kutyad ugrik a masikra, egy eles hanggal elkedvtelenited. Amikor leugrott, azonnal jutalom jar neki. Ha megint probalkozik, megint kellemetlen hangot adsz, aminek hatasara leugrik. Amint leugrott, ismet jutalom. Ezt eljatsszatok parszor, kutyatol fuggo, hogy mennyiszer kell. Lehet, hogy 100szor, mire felfogja, hogy ha felugrik, az neki kellemetlen lesz, ha meg abbahagyta, az azonnali jutalmat jelent, igy megerti, hogy nagyon megeri nem felugralni.

Sok sikert!

2010. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Itthon nem csinálja, csak kutyákkal, bár próbálkozott már macskáknál is :D Fiú és lány kutya tök mind1 neki! Hiába szólok rá akkor kikapcsol az agya. Először játszani hívja aztán a kutya mellé áll hevesen csóválja a farkát és nyüsszög, sír mintha udvarolna és aztán ráugrik ha odamegyek megrázom a grabancát akkor 1-2 percig abbahagyja majd újrakezdi :S Akkor ebből ivartalanítás lesz, csak össze kell gyűjtenem rá a pénzt, mert apukám a kenyérkereső és ő nem akar ilyenekre kiadni, hiába mondom neki h fontos..
2010. márc. 30. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elozo vagyok. Annak mar orulnod kell, hogy megengedi egyaltalan. Sajnos pont a korabbi generacios felnottek azok, akik nem fogekonyak az ilyesmire, foleg a ferfiak, mert azt kepzelik, mintha a sajat golyoikat tavolittatnak el :)

Pedig nem igy van, de nem ertik meg.

20ezer alatt mar sok helyen megcsinaljak es teljesen jo minosegben. Szoktak lenni akciok is minden evben, a neten talalsz rola infot.

Sok sikert!

2010. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most van éppen akció!!

[link]

2010. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos Diósd és Maglód is 250-280 km-re van tőlünk.. :S
2010. márc. 30. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint vidéken laksz. Ott meg alapba olcsóbban csinálják ezeket. Beszélj a dokival, de szerintem max 15 ezerből megúszod - hacsak nem egy dán dog a lelkem :oP
2010. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Debrecenben lakom, 14 kg a kutty :))) Itt is szoktam nézegetni lesz e akció, de ahova járunk ott most nincs még.
2010. márc. 30. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!