Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam...

Melyik kutyafajtát válasszam és miért?

Figyelt kérdés

jack russel terrier , amerikai cocker spániel , pumi , mudi , puli (csak nem tetszik h ilyen "rasztás" szőrű azt lelehet vágni vagy felejtsem el?)vagy ti is mondhattok fajtákat!

közepes termetű (kb8-20kg )

házban lenne (elég nagy ház) de vinném napi 2-3-4 óra játszásra + hétvégén kutyasuli

van cicánk , és egy belga juhászunk is

valami olyan kutya kéne ami nem harapós de jó házőrző(tom h a spanik nem azok)

aranyos ,hűséges jól tanítható!

melyik fajtát ajánlanátok?


2010. márc. 30. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy erős jellem? 20-30 kg esetleg belefér?
2010. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Most látom h. milyen kicsi kutyokat akarsz. A spániel buta, a jack russel terrier pláne buta. A puli úgy igazi ha hosszú a szőre, akkor ez is felejtős. Mudi okos, de én teljesen más milyen kutyát ajánlanék.
2010. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
mopsz? vagy shar-pei?
2010. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
09:47 ha nem értesz a kutyákhoz akkor ne mondj róluk véleményt! Milyen alapon butázol le kutyafajtákat? A Spániel és a Jack Russel is nagyon okos fajta! Meg kell őket nevelni és ennyi..
2010. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam a mudit ajánlani, de belgám van és ez esetben tudom hogy a mudi lenne mellé a leg alkalmasabb! Jól lefárasztják egymást, mindekettő gyors és nem akkora a méretkülönbség hogy zavarná őket a játékban. Ugyanakkor a mudi tanulékony nagyon. A szőrével is kevés a gond és nagyon gazdás.
2010. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened. Én a spánielt (ami egyáltalán nem buta), vagy a mudit ajánlanám, mert ezeket a fajtákat ismerem, és nagyon okos kutyák. Mivel a mudi terelőkutya (elvileg), könnyebben tanítható, viszont extra eleven(a szomszédomnak van, szoktam vele játszani). Most spánielem van, nem értem, hogy aki azt írta, hogy buta, miért gondolja, hisz az enyém 4 hónapos, minden alapdolgot megcsinál már,+ egyebeket(nem járunk iskolába). Imádnivaló kis teremtés, nem adnám a világért sem. Nagyon szeret játszani, kint is, bent is szeret lenni. Ugat, ha valami furcsát lát, hall, vagy idegent. A szomszéd gyereket imádja, majd szét esik, úgy riszál, ha átjön. Néha kicsit hisztis, ha épp főzök, és akkor hozza a játékát, hogy játszunk, és nem játszok vele, akkor lefekszik, és néz rám nagy kerek szemekkel. Szerintem nagyon értelmes, csak foglalkozni kell vele, mint bármelyik más kutyával.
2010. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

10:10-es.


Ha nem ismerném a kutyákat valószínű nem mondtam volna róluk véleményt. Lásd pumi! róla egy szót se szóltam, mert nem ismerem. De a kutyámmal járunk kutyasuliba, és látom, hogy seggek, még az oktatónak is ez a véleményük. 100x kell nekik megtanítani mindent, de ha sikerül is vmit a fejükbe vésni azt is elfelejtik. Persze nem azt mondom, hogy ebből a fajtából mindegyik ilyen, de... ergo nem alaptalan dolgokat beszélek!

2010. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki járt már nagyobb cirkuszban, ott is több spániel mutatványozik. Akkor csak nem lehet olyan buta...
2010. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Az amerikai cockert nem ismerem, de ha valaki a spanikat általában butázta le (angol cockert is), akkor megvédeném a becsületüket. Buta embernek nagy eséllyel buta lesz a kutyája. Ez mindig a gazdától függ. A spani alapból nagyon értelmes, okos fajta. Viszont meglehetősen erős egyéniség is. Pont emiatt a gazdinak falkavezérnek kell lennie. Hiába próbálja valaki tanítgatni, ha nem fogadta el a kutya őt vezérének, nem fogja annyira érdekelni. Mondjuk ez minden kutyával így van. Az én spanim a kutyasuliban a legjobb, minden rezdülésemet figyeli, csak mukkanok egyet és már csinálja is amit kell. Elsőként tanul meg mindent a többi kutyával szemben. Hangsúlyozom ez nem azt jelenti, hogy ő ilyen okosnak született, hanem azt hogy nagyon erős a kötődése hozzám és 4 hónapos kora óta napi több órát töltök vele játékkal, tanítással, sétával. Ha ez megvan, akkor bármire meg tudod tanítani a kutyádat. A kérdező leírása szerint napi 2-3-4 óra aktív foglalkozás + hétvégi kutyasuli tökéletes egy spaninak (is). Viszont házörzésre nem alkalmas, de jelezni szokott.
2010. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem tudja megtanítani a kutyáját, az általában nem a kutya hibája. Az önmagában nem elég, hogy sokat gyakorol vele a gazdi, bár kezdetnek szuper. Ki kell vívni a kutya tiszteletét, fel kell, hogy nézzen a kutya a gazdára, mint vezetőre, és onnantól bármire megtanítható. Nőjünk már fel oda, hogy ne egy-egy kutyafajtát butázzunk le csak azért, mert a szomszédban, kutyasuliban stb. láttunk már engedetlent abból a fajtából.
2010. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!