Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskytulajdonosok! Érdekelne...

Kutyamutyi kérdése:

Huskytulajdonosok! Érdekelne néhány dolog a fajtával kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy kinek-milyen egy huskyval élni?


A huskykra jellemző viselkedés érdekel, hogyan lehet velük együtt élni, illetve hogy van e olyan része a nevelesenek amire nagyon nagy hangsulyt kell szerintetek fektetni? Pl vadászösztön, mozgasigeny, agymunka igeny stb.


Milyen tapasztalataitok vannak a fajtával? Jok, rosszak is...



2016. febr. 10. 22:51
 1/4 gnoomage ***** válasza:

Igaz nem Husky tulaj vagyok, de ismerek párat + egyik rokonomnak segítettem állatorvosi rendelőjében...


Amit észrevettem, hogy iszonyatosan makacs... ha pihenni akar pihen, ha hiperaktív lesz akkor pedig nincs nyugi...

2016. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt még kutyát is tudsz venni ha szeretnél :) és kérdezni is :)

2016. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, már átnéztem az oldalt, kiállításra is megyek kérdezősködni.

A velük töltött mindennapi élet érdekelne:)

2016. febr. 13. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Látom érdemben nagyon senki se felelt, így bár nem terveztem, azért írok.

Egy huskyval az élet csodás, egyszerűen fanatikus leszel, és a lelki szemeid előtt kis huskyk ugrálnak :)

Persze azért nem ennyire rózsaszín felhős az élet, mert rettentő makacsak, brutál mozgásigénnyel társítva, ah nem mozgatod rendszeresen akkor a kerted vagy a lakás láthatja kárát.

Bár én nekem az én szemszögemből másabb leírni egy huskyt, mert én pici kora óta nevelem, és elég magasan képzett, ő akkor se pusztít, ha nem tudom valamiért lemozgatni... ő olyankor engem szekál, bámul pislogás nélkül, és kinézi a lelkemet...ha meg ránézek akkor rámpörög és elkezd játszani :)


A vadászatról lenevelni én nem tudtam 100%osan, ha fut előttünk egy macska és előbb észre veszem, mint ő akkor tuti, hogy letudom hívni, ha ő veszi észre előbb 50-50...ezért nagyon fontos a folyamatos figyelem, ami sose lankadhat, mert az ő figyelme se lankad, ha sétálunk, pláne mi erdős részen lakunk, itt vadak is vannak.

De az esetek többségében behívható, amikor nagy ritkán elszalad akkor csak messzebbre megy, de visszajön amint látja, hogy nagy a távolság köztünk.


Nevelni kiválóan lehet őket,nagyon hamar megtanulnak bármit, és elég lelkesek is. Van fent neten pár videóm, ha érdekel, hogy mi mire jutottunk írj privit, és adok linket. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy elég makacs, és öntörvényű kutyák, és ezt a nevelésben meg tanításban is szeretik megmutatni. Nagyon sokszor nagyon is jól tudja, hogy mit akarsz tőle, csak szimplán nincs kedve, és azt az egyet amit kérsz nem akarja megcsinálni... helyette csinál minden mást....és ha te engedsz neki, akkor el is érte a célját, ha viszont nem, és belátja, hogy hiába a műbalhé, ha te azt kéred neki azt kell csinálni, akkor megcsinálja azt is ám...

Ahogy ezek a próbálkozásai az élet minden területén megvannak...de ha következetes vagy nem lehet baj, mert ha valamit egyszer nem szabad azt nem szabad, és ha valamit kérsz az mindig legyen befejezve, mert irtó rafinált kis dögök ezek ám... simán képesek az orrodnál fogva vezetni. Aztán meg komolyan mondom mintha pofán vigyorogna....:D


Mindent összevetve nem a legegyszerűbb választás egy husky, mert elég makacs és öntörvényű, és ha megvannak az ő saját kis elképzelései igyekszik még ha kell furfanggal is azt végre hajtani. Vadászni eléggé szeret sajnos.

De egy igazi imádnivaló kis bohócok, akikkel élmény minden nap

2016. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!