Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám csibészelni a...

Hogyan tudnám csibészelni a 8hónapos németjuhasz-labrador keverék kutyámat?

Figyelt kérdés
Nagyon jól nevelt, senkit sem támad, az idegent ugatja valamennyire... Ma játék közben a kedvenc játékával elkezdtünk huza-vonázni, én 60kg vagyok,jó kondiban vagyok, de úgy rángatott mint egy rongybabát. Hogy tudnám ezt erősíteni benne, hogy ha valamit elkap akkor azt ne engedje el, illetve az idegen kutyákat ugassa meg? A balesettől nem tartok mert nagyon szófogadó, marad, ül, helyedre, gyere ide, és labdázásnál az ereszd parancsot is betartja. Házőrzőként szeretném tartani de ehhez kell egy kis határozottság a kutyusba. :)

2016. febr. 11. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát én beszarok. Én nagy munkával kineveltem a kutyámból, hogy idegbeteg módjára, ok nélkül megugassa a szembejövő idegen kutyákat, neked ezzel nem lenne gondod, erre kitalálod, hogy te direkt szeretnéd, ha boldog-boldogtalanra ugatna. Jól van, Józsi..
2016. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te tuti nem fogod otthon házőrzőnek "becsibészelni". Amit a kutyád veled csinált, az a zsákmány szerző ösztönből fakad. Amúgy pedig egy 8 hónapos kutya még kölyök. ha van is benne területvédő ösztön, talán másfél éves kora körül jelentkezhet.

Az idegen kutyákat ugyan miért kellene megugatnia?

2016. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.

El kell menni vele kutyaiskolába, és szakember segítségével lehet "csibészelni", azaz őrző-védőzni vele.


Az idegen kutyákat pedig az a jó, ha nem ugatja meg! Miért is kellene?!

2016. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csakis kutyaiskolában, örző védő tréningen. Nagyon fontos, hogy ezt hozzáértő ember csinálja, te otthon nem fogod tudni. Elviszed egy szakemberhez, és majd ő megmondja, hogy egyáltalán lehet-e azt amit szeretnél.
2016. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak úgy jelzem a hitetlenkedőknek, hogy itthon, egyedül igenis meg lehet nevelni házőrzőnek. Házilag készített csibészkar, egy kis ész, és még lehet szépen csibészelni a kutyát. Talán elég annyit leirnom, hogy úgy sikerült megtanitanom a kutyát, hogy pórázon vezetve senkinek sem támad, nem ugat a távoli alakokra, állatokra, viszont ha valaki 3-4 méternél közelebb van akkor jelzi az illető felé hogy atlepett egy hatart. Póráz nélkül is gond nélkül tudom sétáltatni nagyon szófogadó kutya lett, és ami számomra a legfontosabb volt a 3hektaros tanya miatt hogy kiváló házőrző. A kapu nappal nyitva, kutya szabadon, és centiméterre pontosan tudja hogy meddig mehet el a keritesnel. Néhány hivatlan vendégtől már megmentett a kutya ha értitek mire gondolok:) rendszeresen csibészelem itthon, minden parancsot azonnal teljesít környezettől és minden egyéb tényezőtől függetlenül. 4eves kislányom éves közben simogathatja, turkálhat a táljában és egy rossz mozdulata sincs. Az idegeneknek viszont hajjaj:D szóval ennyit a kutyasulirol,azóta egy kedves ismerősöm hordja hozzám a közép Ázsiai juhászkutyáját csibészelni, Vele is boldogulok, kiváló kutya. :) lehet hogy én volnék a kutyákkal suttogó? :D
2017. dec. 4. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy kutyákkal suttogó. Viszont lehet, hogy a szomszéd kutyáját tudod fogatni, de saját kutyát magadra fogatni nem igazán jó. Eleve nem veszi komolynak, hiszen te vagy a gazdája.

Eleve 8 hónaposan még kölyök a kutyád. A határozottsága felnőtt korára alakul ki teljesen.

A fogás megtartását úgy taníthatod, hogy abban a pillanatban, ahogy elengedi amit megfogott, onnantól ne férjen hozzá. Mintha élő zsákmánya lenne, és azt, ha elengedi, elszalad:)

2017. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a kérdésem lassan 2 éves úgyhogy nem olyan kölyök már:)
2017. dec. 5. 06:29
 8/12 anonim ***** válasza:
KÁJ-t és a többi nagytestű pásztorkutyát eleve tilos "csibészelni", a természetesen ösztönkészletét tehetite tönkre vele...
2017. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 06:29

Hát figyelmetlen voltam :)

Elárulnád, hogyan "működik" a kutyád most?

2017. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Persze. 3 hektáros területen van éjjel nappal szabadon úgyhogy minden lépését nem követem. A terület vadhálóval van körbe kerítve amin lássuk be, ha akarna akkor átmenne. Erre 2ev alatt még nem volt példa pedig igen csak ki volt próbálva idegenekkel a gazda jelenlétében és anélkül is. Tehát tudja meddig mehet. Séta közben teljesen közvetlen, csak akkor ugat vagy morog ha valaki közel jön. Természetesen parancsra minden fenyegető jel abbamarad, csendben ul a lábam mellett ahogy kell. Utasításra támad, ugat stb, ereszd parancsot minden körülmény között teljesíti azonnal és leul a lábam mellé az újabb utasitasig. Egyébként velem egyszer sem volt agresszív fellépésű, kaja közben akár lovagolni is lehetne rajta, kisgyereket eszébe sem jut bántani. Bátran kiengedem hozzá nyáron egyedül a kislányom, sose volt még probléma. 100 szónak is egy a vége, én ilyennek akartam nevelni és sikerült is. Kerítésen kívüli alakokat csak akkor jelzi ha közelednek, ha esetleg be is jött valaki akkor meg is fogja amíg oda nem érek. (ez eddig csak csibészkarral gyakorolta, éles bevetés hála istennek még nem volt, csak Kerítésen kívüli akció.) én egyébként semmi többet nem vártam el attól hogy az idegeneket parancsra igenis fogja, és őrizze a házat. Ha ez érdekel még valakit akkor ezeket az utasításokat tudja: ül, fekszik, marad, ereszd, fogd meg, helyedre, enni is csak parancsra kezd és éves közben is teljesíti a feladatokat. Pórázon gond nélkül jön végig a lábam mellett, húzni, rángatni sose szokott. Szájkosarat ismeri, orvoshoz csak így viszem. Más állatokkal szemben agresszív ami számomra a sok baromfi miatt volt fontos hiszen rengeteg erre a róka és a kóbor kutya. Rövidebb időkre kennelbe zárom amig vendégek vannak az udvaron.
2017. dec. 5. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!