Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkoztatok hasonló betegség...

Találkoztatok hasonló betegséggel? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A kutyám 9 éves, nagyon sokat iszik és pisil, már ott tartunk, hogy legalább háromóránként le kell vinni. Az hittük, cukorbeteg, de az orvos szerint a cukra rendben, a laboreredmény meg csak hétfőre lesz meg.

Szerintetek?


2016. febr. 12. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet a veséje..
2016. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet esetleg idült vesebetegség is, aminek ez a tünete, de mellette még a kutya súlya csökken, szőre fénytelen lesz.
2016. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A súlya nem csökkent, sőt. A szőre neki amúgy is fénytelen, úgyhogy ezt nem tudom megállapítani.

A kedélyállapota viszont ugyanolyan, mint mindig, tök jól van, vidám, rohangál, rosszalkodik.

2016. febr. 12. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez van a 14 éves kutyámmal.

Vér vizelet vizsgálat nekünk is volt.

Dokink azt mondta pszichés


De ezt a kérdést én írtam olvasd el,ha neked is teljesen ilyen akkor legalább tudom nem én vagyok az egyedüli gazdi. Nektek doki mit mondott?


Nálunk 2 óra séta után is tele issza magát majd fél óra múlva pisil.Én nem viszem le 3 óránként,dolgozok. Meg nem érne semmit.



http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7566264-idos-..

2016. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagytestű? Öregszik, már nem tartanak olyan jól a záróizmai. De lehet (remélem nem) hogy nyomja őt valami odabent, egy daganat.
2016. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok oka lehet, így inkább nem ötletelek. Reméljük a laborból kiderül, majd írd meg légyszi!
2016. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megvan közben a labor, a májértékei nagyon durvák, a veséje tökéletes. Közben rájöttünk, hogy a férjem a múltkor véletlen cukor helyett xilitet tett a palacsintatésztába, és megkínálta vele a kutyát. Gyanítjuk, hogy ez lehet a háttérben, amennyiben olyan minimális mennyiség is gondot okozhat, amennyit a kutya kapott, mert néhány falat után rákérdeztem, hogy mi van a palacsintában, a férjemnek akkor esett le, hogy a kutyának nem kellett volna adni.

A doktornéni megnyugtatott, hogy a máj nagyon gyorsan regenerálódik, valószínűleg rendbe jön a kutyánk, ha tényleg ez áll a háttérben. 10 nap múlva visszük kontrollra, de igazság szerint már a kapott gyógyszerektől javulni látszik.

Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 12. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Én is a májra tippeltem volna, ugyanez volt az én kutyámnál másfél évvel ezelőtt. Altatás után pár nappal jött elő, azóta sem tudjuk mi okozhatta. Nem evett, ha evett kihányta, sokat ivott, és a vizelete nagyon sárga volt. Kapott szurit, másnap mentünk kontrollra, de addigra teljesen besárgult a bőre, és a szeme fehérje is.

Ő napokig infúziót kapott, és egy ideig gyógyszert szedett, de hála Istennek helyrejött, és azóta sincs baja.


Örülök, hogy a Te kutyusod is jobban van! :)

2016. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, csak most vettem észre. Sajnos mégsem javul igazán ez az ivás-pisilés dolog, holnap megpróbálok újra beszélni az orvossal. Az én kutyusom nem sárga, a pisije is víztiszta, folyamatosan adom neki a gyógyszereket, most már a májvédő tápot is, mégsincs látványos javulás. Kezdek aggódni érte...
2016. febr. 19. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!