Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől lehet neveletlen a kutyám?

Ettől lehet neveletlen a kutyám?

Figyelt kérdés

Mivel kissé zavaros a munkabeosztásom, így kissé zavarosan tartok kutyát, ezalatt azt értem, hogy van, hogy reggel megyek vele hosszú sétára, van hogy délután vagy kora este, stb..emellett ugye a kaja időpontja is változik, stb.

Ezek befolyásolhatják? Nem egy nagy világrengetően rossz kutyáról van szó, csak néha azért megfigyelhető, hogy neveletlen:D

Szóval az, hogy nem tudja kiszámítani, hogy pontban 4kor sétálunk és 6kor vacsi, az befolyásolja-e?

(nagyon úgy sem tudok változtatni, és nem is rombol vagy rosszalkodik minden percben, úgyhogy nekem így jó, de azért nem mintakutya:D)


2016. febr. 12. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyánál nem szükséges a pontos időbeosztás. Nem e miatt neveletlen, ha valóban az lenne a kutyád.
2016. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a természetben minden este 6-kor beleugrik a nyúl a szájába bármilyen ragadozónak? :) A jólnevelstége szempontjából ezek nem számítanak, az enyémek is össze-vissza kapnak enni meg sétálnak, aztán mégis működnek :) Sok szigorú rendszer szerint élő kutya meg neveletlen, nem ezen múlik.
2016. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi :) Akkor megnyugodtam. Már csak erre gondoltam, de igazából nem durva állapotú, hanem pl ha kaját adok neki, akkor majd ki ugrik a bőréből, pedig szépen leül, és úgy kapja meg. Volt, hogy ha ugrált akkor nem adtam oda, mondtam, hogy nem!, és elraktam a szekrény tetejére, ilyesmi...és az használt mert már ugrálni nem ugrál csak annyira várja, mint egy kiéheztetett kutya:D

Meg ha megyek el itthonról, akkor bámul, de olyan szinten, hogy már zavarban vagyok:DD

Meg hurcolássza a cuccaimat is, legfőképp a mamuszokat, mindig elviszi valahova, leteszi.

Kb. ennyi, meg ilyen apróságok.Ami igazából nem zavar, de néha azért kicsit rossz, hogy keresnem kell a papucsot, stb. Vagy a kaját néha annyira erőszakosan akarja, hogy mielőtt lerakom, már odarohan és felborítja a kezemből de ilyenkor sose adom oda neki, hanem elküldöm a helyére, hogy lejjebb nyugodjon. Általában amúgy 1,5 óra séta van, lehet hogy kicsit kevés neki, 5 éves, szóval nem öreg..szabadnapokon persze tök más, akkor általában lemegyünk édesanyámhoz falura, ott bandázik a kutyákkal egy vizslával és spániellel:) Aztán a tónál sétálunk ha jóidő van, stb...szóval úgy elfárad, hogy otthon szó szerint arrébb kell tolni, mert fel se kel:D

2016. febr. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!