Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fojtóról?

Figyelt kérdés
[link]
2016. febr. 12. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Szegény kutya...

Remélem legalább a gazda volt kutyaiskolában vele...

2016. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy pár hónapos kölyökkutya. Semmi szüksége pásztorkutyáknak való szöges fojtóra, pláne kifelé fordítva... Nem brutál tőle, inkább szomorú, hogy a phasz "gazdája" ezzel növeszti az amúgy befelé nőtt himbálóját.

Ez a nyakörv hosszú, dús szőrű kutyákra van. Ismerős rotimixének volt ilyenje, folyton becsípte a bőrt és a szőrt. 2 éve nem hordja a kutya, de a mai napig megvan a nyakörv helye, pedig nem agy nélkül, hanem kiképzővel, hozzáértéssel használták...

2016. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy szöges nyakörv, nem a fojtás az elsődleges funkciója.

Megmondom őszintén, nekem 15 éves kutyás-rehabos pályafutásom során még nem kellett basználnom, elvoltam a sima fojtóval, illetve a k-9-es vékony szövet fojtóval, de el tudok képzelni olyan szituációt, amikor hasznos (befelé fordítva, mert kifelé semmi értelme nincs, max. optikai tuning - azért mondjuk én is vennék a pitemre, hogy ha zord környéken járunk, ne tévesszen meg senkit a fülig érő vigyora :D ).

A kép meg nyilván csak vicc, sőt, ami azt illeti, szerintem cuki :D Inkább nyaklánc ez így, tök csini :D

2016. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, Akumi, ha Te így gondolod, akkor nem aggódok:) A gazdi képaláírása alapján ő is ékszernek szánta, de engem eléggé felkavart egy ilyen csöpp kutya nyakában a szöges fojtó.
2016. febr. 12. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az ördög szerkentyűje a szöges. Csak éppen a legtöbb ember nem tudja megfelelően használni. Értve ez alatt azt is, hogy mikor és milyen kutyára teszik rá. Ez a fajta meg eleve egy finomított eszköz a gumicskákkal a végeken. Olyan nesze semmi-fogd meg jól. Minek a szöges, ha gumival tompítják a végeket?
2016. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne keverjük össze a szöges fojtót a pásztorkutyáknál használatos örvökkel. Ami ezen a kölykön van, az egy szöges fojtó, feltehetőleg viccből van rajta, kifelé fordítva értelmetlen, befelé fordítva idiótaság.

Amit a pásztorkutyáknál használnak, az nem fojtó, mindig kifelé áll és védi a kutyát a farkas harapásától.

2016. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Néha látok kutyát, így hordva a szögest, értelmetlennek tartom.

A szögesről egyébként az a véleményem, hogy hasznos tud lenni, csak nem mindegy, hogy milyen szituban. Az én kutyám úgy került hozzánk, hogy feltehetőleg nem találkozott más kutyákkal. Ezt orvosolva el is mentem egy suliba, ahol volt kb. 20 kutya, rárakták ezt a szögest, (meg még aznap elektromos is befigyelt), aztán berakták a kutyákkal körülvett kör közepébe. Gondolhatjátok, hogy mi játszódhatott le a kutyában...ostobaság és értelmetlen volt az egész, mellesleg ez kb. áprilisban volt, és azóta még mindig látszódnak a nyomok a nyakán, mert hát én hülye hagytam, hogy majd ettől jobb lesz a kutya...így még pár alkalommal elmentünk...szóval úgy 7 alkalom után már látni lehetett a helyét, annyiszor rakták rá, véreset ürített, gondolom nem volt kellemes a torkának sem (bár mivel nem vagyok orvos, nem tudhatom biztosra, hogy emiatt volt), és a szőr is kikopott..de a lényeg a lényeg, hogy még halványan most is látom...

Nem mindegy, hogy hogyan van használva, és hányszor. Ha 2 órán belül 200x megrántják a kutyát, miközben az oktatókon kívül mindenki látta, hogy nem ér semmit, csak hergeli a kutyát, nyilván nem lesz túl jó.

2016. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Agresszív kutyára az esetek többségében eleve marhaság szögest rakni, mert ha csak hiszti, akkor máshogy is meg lehet oldani, ha meg komolyan gondolja, akkor csak felhergeli, mert hasonló érzés neki, mintha egy másik kutya nyakon harapná. Arra meg nyilván még több harccal fog reagálni, hiszen alapvető életösztön, hogy ne harapják át a torkát, ha egy mód van rá.
2016. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt én csak munkában használom, ott sem büntetésnek. Családi és hobbi kutyások kezébe nem is adnám. Alig van olyan szituáció, ahol a kutya is és a nevelési problémája is igazolja, hogy szöges nyakörvre van szükség. Azon én is csak a fejemet tudom fogni, mikor agressziót vagy póráz húzást akarnak ezzel kezelni a gazdák.
2016. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tartom a szögest ördögtől valónak, van olyan szitu, amiben jól jön. viszont kifele fordítva egyrészt elveszti a funkcióját másrészt qrva veszélyes. beleakadhat valamibe a kutya, megsérthet egy másik kutyát (a gumivégű is felsértheti egy másik szemét...). egy kép erejéig viccnek ok.
2016. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!