Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi idő alatt...

Nektek mennyi idő alatt tanult meg a kutyátok húzás nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Fajtát is írjatok!
2016. febr. 12. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja, egy-két hét alatt a legtöbbet le lehet szoktatni róla, ha az ember rutinos. Nálunk a tök kezdő tanfolyamos gazdákkal is a harmadik hétre már civilizáltan sétálnak a kutyáik, bár még nyilván bele kell javítgatni. A tökéletesítés a hosszabb folyamat, nem a durva rész elhagyása. Csak jó technikával és következetesen kell csinálni.
2016. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első 5 nap nagyon meg volt szeppenve, amikor kezdtük a sétát, és mivel félt, nem nagyon húzott, inkább a lábamhoz jött és úgy mentünk. :D

Utána lassan felbátorodott, a 12. napon kezdtük a többiekkel a póráz nélküli sétát, most egy hét elteltével már a többi kutya nélkül is el merem engedni, azóta 1 hét telt el.

Pórázzal már nem húz.

(menhelyi) keverékkutyus

2016. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 elwera ***** válasza:
100%
Nekem a puli keverék fojtogatta magát néha, de amikor erősen húzott, megrángattam a pórázt, vagy akár meg is álltam és akkor észrevette magát. Már nem húz, és póráz nélkül is lehet sétáltatni, de mivel kissé vehemens, előfordul hogy megörül egy ismerősnek, aki arrébb van és odaszalad hozzá. Így egyszer majdnem tönkretett egy flexi pórázt. Kitépte maxra, és kiakadt a póráz, nem akart visszahúzódni a rugója, de aztán haveromnak sikerült visszahúznia és megjavult.
2016. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor velünk valami súlyos gond lehet :(((


Másfél hónapja még mindig előfordul, hogy elkezd húzni. Az is jellemző, hogy hátrafelé húz, vagyis leakad egy szagnál, és befékez, úgy kell vontatni. A fordulásos módszert és a megállást is próbáltam. Általában egy séta végére felfogja, mi van, következő sétánál meg újra minden elölről. Vannak jobb napok, de nem az a jellemző.


Mi lehet a baj?

2016. febr. 13. 09:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a vontatás szó használatából ítélve az a probléma, hogy nem tanított neked senki helyes pórázkezelést, és óvatosan húzogatod a kutyát ahelyett, hogy rendesen rántanád, hogy észrevegye, hogy gond van. Esküszöm, csinálni fogok róla lassan egy videót, mert olyan alapvető dolog lenne, és mégis nagyon kevesen tudják jól csinálni :(
2016. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha rászánod magad szólj. Nekem nagy segítség lenne.
2016. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem is szólj, akumi!


Néztem csomó youtube videót, de hiába.


Egyébként rántok rendesen, mikor érzem, hogy befékez. Néha már bűntudatom is van miatta :(

2016. febr. 15. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen rántanál, már nem lenne gondod. A legtöbben csak visszahúzzák a kutyát, hátrébb teszik, de a kutya fel se néz, nem tűnik fel neki, nem érdekli, hogy pakolgatják. A jó rántástól a kutya megáll, körbenéz, felnéz rád, hogy ja, akarsz valamit? Ha csak megy tovább fogalmatlanul, akkor nem volt jó a technika. És nem az erővel van a baj általában, hanem a húzás meg a rántás közötti különbség nincs meg sokszor.
2016. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem csivava.

Ne tegyél szemrehányást, hogy az olyan pici, egy csivinek is van ereje! Gyakorold tovább a fordulást, vagy ha csak lemarad, akkor rántsd előre, mutasd meg, hogy nem hátráltathatja a falkát!

2016. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!