Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá az esőhöz?

Hogy szoktassam hozzá az esőhöz?

Figyelt kérdés

Van egy tacskó szerű kutyusom. A múlt héten fogadtuk örökbe az Illatosról. Tegnap kiderült hogy van neki egy kis hőemelkedése kapott rá antibiotikumot meg még valami injekciót. (Azért írom le mert lehet hogy a betegsége is közrejátszik ennek a viselkedésnek)

Tehát: mikor esik az eső és ki akarom vinni egy gyors eü. sétára akkor megáll és nem hajlandó mozdulni. Tudom most azt fogjátok mondani hogy nehogy már ő irányítson. De én nem akarom őt rángatni vagy bántani mert így is nagyon sajnálom mert olyan kis szomorú szemekkel néz rám. Viszont az nagyon idegtépő hogy még a dolgát sem hajlandó elintézni. Egy hét alatt még csak egyszer pisilt be akkor is csak azért mert ráüvöltöttem mert elindúlt a forró sütő felé...nem is az a baj hogy bepisil mert akkor oké feltakarítom de ez a kutyus inkább visszatartja mint sem kieresztené (aminek valamennyire örülök) de félek hogy ennek egészségügyi következményie lesznek (pl.: zsákvese, elrenyhűlnek a záróizmai stb.) Hogy szoktassam hozzá ahoz hogy legalább pisiljen/kakiljon akár az esőben is. Vagy lehetséges hogy a betegsége miatt ilyen? Bocsi a sok kérdésért de nem szeretném hogy baja legyen attól hogy visszatartja a vizeletét...

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2016. febr. 14. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"De én nem akarom őt rángatni vagy bántani mert így is nagyon sajnálom mert olyan kis szomorú szemekkel néz rám."

A kutyád manipulál. Megnevelt téged. Beidomított. Szóval találd meg az önérzetedet, és ne érdekeljenek a szomorú szemei, meg az ne legyen érv, amikor te tudod, hogy neki sétálnia kell és pisilnie a mentális és fizikai egészsége érdekében is. Te vagy a gazdája, kezdj el úgy is viselkedni, ne pedig szolgaként, a kutyád is jobban fogja értékelni.

Bántani amúgy tényleg nem kell, de néhány pórázrántásba még egy kutya se halt bele. Az nem bántás, csupán irányítás. Bántás az lenne, ha lecövekelne a kutya, és ezért jól elvernéd. Az hülyeség. De közölni vele, hogy ne bomoljál édes fiam, pisilni kell, megyünk sétálni, az nem bántás.

2016. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne, ez de jópofa :D

Az enyém is ilyen kis hercegnő, esőben szó szerint végigszenvedi a sétát. Úgy szoktattam rá, hogy ilyenkor is ürítsen, hogy minden pisi után dicséret és egy kis jutalomfalat, a nagydolga után pedig nagy dicséret és a varázsszó: megyünk haza! Ez bevált nálunk.

2016. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elvittem arra a helyre ahol pisilni szokott de nem produkált semmit. Amúgy nagyon szófogadó. Már az első nap lábmellett sétált és a 6. nap már el lehett őt pórázról engedni és az első szóra mindig farokcsóválva jött vissza. Amikor megrántom a pórázt akkor sem jön 2 lépésnél többet. De nagyon látszik a szemin hogy nincsen jól. Köhög, prüszköl és remeg. Szerintetek van esély hogy csak a betegség miatt ilyen? Vagy mindig utálni fogja az esőt?
2016. febr. 14. 20:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Kabátja ugye van?
2016. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok kutya utálja az esőt, ezen nem tudsz változtatni.

Esetleg vehetsz rá vízhatlan kutyaruhát ilyen esetekre, az valamelyest melegen is tartja (ha remeg, fázik valószínűleg).

De igen, lehet simán, hogy a betegsége is közrejátszik (lehet tudni, mi a baja?), és lázas, nincs jól. Konzultálj a dokival.

2016. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itthon minden rendben van vele. Jön-megy, kéri a simit, hozzánk bújik, hozza a csontját, játszik tehát jól el van. Délután is amikor kb 20 fok volt akkor is elvittem sétálni a parkba és semmi baja nem volt. Viszont kióta hazértünk az esti sétáról megint elkezdett köhögni. Úgy köhög mintha hányni akarna vagy köpni. Olyan mint ha valami a torkán akadt volna de megnéztem és ninca ott semmi (mindig így köhög) amikor elhoztuk akkor mondta a doki hogy kennelköhögése van/volt de majd meg gyógyúl. De nem gyógyúlt ezért tegnap visszavittük. Kapott egy antibiotikum és egy nem tudom milyen injekciót. Elvileg majd jobban lesz. Mondta az orvos hogy ha nem muszály akkor ne vigyük hosszabb sétákra rosszabb időben. Nem lázas amúgy csak hőemelkedése van (39,2)

Akumi: van neki kabátja. Igaz nem bélelt mert azt nem viselte el magán. De amikor esik az eső akkor nem fogom órákra kivinni mert nem hinném hogy örülne neki.

Doki szerint pár napon belül meggyógyul. De utána akkor hogy szoktassam őt az esőhöz? Amúgy az első nap megfürdettük és teljesen jól türte tehát szerintem nem a vízzel van baj. Alapból sötétben sem szeret sétálni mert amikor reggelente megyünk akkor megy pisilni és már menne haza. Nem értem ezt az ebet. Segítsetek pls.

2016. febr. 14. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell különösebben szoktatni, viszed és menni fog, annyira azért nem rossz dolog az az eső. Annyit kell tudnia, hogy nem úszhatja meg sehogysem, és meg fog vele békélni. Esetleg rá is jöhet, hogy esőben is jó sétálni, mert lehet futni, bandázni, játszani, szaglászni, szóval a szokásos jó dolgokat csinálni.

Persze ha már otthon el van kényeztetve a kutya, hogy kunyerálhat simit meg játékot meg bármit, te meg ugrasz neki, akkor ne csodálkozz azon, ha a sétákat is irányítani akarja majd. Az meg mi, hogy nem viseli el a bélelt kabátot? Ha kényelmetlen neki, akkor megértem, akkor kell neki olyat venni, ami kényelmes, de más kifogás nincs, a gyereknek sem hagyja az ember, hogy megfázzon, csak mert nem szereti a kabátot.

Szóval amint megpróbálod majd a kutya érdekeit figyelembe venni az akarata helyett, működni fog. Nem nagy varázslat, csak magadat kell kicsit átállítani hozzá :)

Nyilván nem akkor kell órákra elvinni amúgy, amikor beteg, de az, hogy felvegyen egy kabátot és elmenjen pisilni, nem az a kimondott állatkínzás, akármilyen képet is vág hozzá. Ez normális dolog, meg kell szoknia, ennyi :)

2016. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Írta itt valaki, hogy téged irányít a kutya.


1 hete van nálad, ráadásul beteg is, és ki tudja miken ment keresztül, mire a menhelyre került.

Én türelmes lennék, míg nem gyógyulj meg. Utána kiderül, köze van-e ehhez a dolognak. Ruhácskát adjál rá esőben, náthásan, vízhatlant természetesen.


Ja, és örülj neki, nem 40 kilós, mert egy tacsi mixet azért fel lehet kapni, ha végképp nem akar menni.

Nyilván nem végleges megoldás, de most átmeneti állapotban vagytok.

2016. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

(Nyugodtan pontozzatok le!)


Szóval mi nem egészen 2 hónapja fogadtunk örökbe egy öreg tacskószerűt. Kennelköhögése meg hőemelkedése éppen nincs (sebaj, van helyette sok más, holnap műtik), viszont rühelli, ha hullik valami az égből, nem szeret sötétben sétálni stb. A történethez hozzátartozik, hogy az én kutyám 2 évet töltött a "sitten", totál ingerszegény környezetben. Ellenben te nem ismered a saját kutyád előtörténetét, hol nőtt fel, milyen körülmények között stb.


Nálunk az eső/hó egy több összetevős probléma volt.

1. Az első kb. egy hónapban, a kutya számára hatalmas stressz volt a séta. Úgyhogy az első kérdésem az lenne: BIZTOS minden rendben van a séta alatt?

(Te, a kutyám olyan hülyeségektől képes volt megijedni... pl. a karácsonyi díszkivilágítástól. Ráadásul az enyém kétféleképp reagálja le a stresszt: vagy lefagy vagy menekül. Utóbbit a gyakorlatlan szem nagy menőkedvnek, ütemes sétának nézheti.)

2. Esőben vízhatlan kabátkát adtam rá, ami valamiért frusztrálta. Úgyhogy a másik kérdésem az az, hogy mi az, amit máshogy csináltok, amikor esőben sétáltok és zavarhatja a kutyádat?

3. Rühelli, ha hullik valami az égből. (A fürdés egy picit más tészta.)


A megoldás a következő volt (nagyjából egyszerre történetek a dolgok, mint tudjuk, "örökké nem eshet"):

- Az esőben/hóban sétálást egy darabig hanyagoltuk, ott voltunk, ahol kevésbé stresszes: a kertben.

- Ha esőben voltunk kint, nagyon értékes jutalmakkal dolgoztunk. (Te tudod mit szeret a legeslegjobban a kutyád, abból adjál neki, jó sokat.)

- A vízhatlan kabátkát akkor is ráadtam, amikor nem esett, így megszokta, hogy olyat is hord.

- A séta megszűnt stresszforrás lenni.

Igaz az első 5 lépésnél egy picit nógatni kellett, de a ma reggeli esőben már jött velem, nem cövekelt le, bár a nyugtatót szedő teknősbéka egy gyors dolog volt hozzá képest :))


Sötét: ugyanez csak pepitában. Illetve annyi segítségünk volt, hogy van 3 kutya, akikkel néha együtt szoktunk sétálni szocializációs foglalkozás címen. Amellett, hogy rájön, hogy nem akarja megenni a többi kutya, ők mutatják neki a jó példát (nem kell reagálni a kerítés mögött ugató kutyára, a sötét az semmi különös stb.)

2016. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Megoldottam a problémát.
2016. febr. 15. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!