Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyát hozzá lehet...

Kinti kutyát hozzá lehet szoktatni benti tartáshoz?

Figyelt kérdés

12 éves tacskókeverékről lenne szó. 12 évesen kaptam kölyökként, szóval ő az én kutyusom.

Nagyjából fél év múlva elköltözöm itthonról, és valószínű, hogy panelba fogok költözni. Viszont a kutyámat nem akarom itthon hagyni. Jó dolga lenne itthon is, de egyrészt a szívem megszakadna, ha itt kéne hagynom, másrészt én vállaltam érte a felelősséget.

Mivel eddig kertben lakott, félek, hogy meg fogja viselni a környezeti változás. Vagy megviseli egyáltalán? Nagyjából milyen gyorsan és hogyan lehetne szobatisztaságra nevelni?



2016. febr. 15. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a sétákra fordított időtől, és a rendszerességtől függ.

Meg a lakásba való beszoktatástól.


Ha rendszeresen le tudod vinni hosszabb-rövidebb sétákra, inger gazdag környezetbe, akkor pár nap alatt megszokja az új helyét.


Ha a lakásba való beszoktatásnál rögtön az elején lefekteted a szabályokat (pl engedélyre léphet be, kinyilvánítod, hogy az a terület a te birtokod, amit megosztasz vele, felállítasz 1-2 szabályt, mit lehet, mit nem...)


akkor 0 másodperc alatt tanulja meg a szobatisztaságot, hiszen alapból evidenciának fogja tekinteni.


Arra azért figyelni kell, hogy kis kutya lévén kicsi a húgyhólyagja, tehát alapból nem bírja túl sokáig, gyakrabban le kell vinni.

Másrészt koránál fogva is előfordulhatnak balesetek, de ez egész életükben lakásban tartott kutyáknál is előfordul.

2016. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy és szerencséd van, akkor gond nélkül. A kutya hozzád ragaszkodik. Arra teszi fel az életét, hogy neked örömet szerezzen. Eleinte vidd ki sétálni, mondjuk óránként, akkor nem lesz gond (A kutya, ha teheti szoba és kert tiszta)
2016. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
12 éves, alapból rövid lábú tacskónál a több emeletnyi lépcsőzés nem nyerő.
2016. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsivel nagyobb, mint egy beagle, szóval annyira nem kicsi, illetve a lábai is hosszabbak, egyenesebbek, mint egy standard tacskóé. :) Sosem lépcsőztetném, tudom, hogy nem szabad...

A többieknek köszi a segítséget. Annak gondolom örülni fog, hogy így még többet leszünk együtt, csak félek, hogy esetleg nem fog-e unatkozni, amíg dolgozom, vagy nem lesz-e depressziós.

Illetve hogyan lehetne lakásba, az új helyre szoktatni?

2016. febr. 15. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem egy olyan kutya van, amelyik idősebb korára került valami miatt menhelyre, vagy gyepire. és amelyiknek szerencséje van, új gazdát talál. Hidd el, ezek a kutyák igen gyorsan megszokják az új helyzetet.A kutyának igen erős az alkalmazkodó képessége. Ráadásul nálad ott vagy Te, mint biztos pont.
2016. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak aggódok érte. Bár mondjuk van még félévem felkészíteni így vagy úgy. :)
2016. febr. 16. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!