Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyusnak hogyan oldanáto...

Idős kutyusnak hogyan oldanátok meg a "benti kutya wc"-t?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyusom van, elmúlt már 12 éves, és úgy látom egyre inkább sűrűbben kell kimennie. Lakásban tartom, és most még gond nélkül kibírja az éjszakát (kb. 9-10 órát is), de reggel már nagyon rohanna, ugyanez van munka után délután.

Soha nem volt pelenkára szoktatva, kint is csak a füves-homokos részen végzi el a dolgát. De félek, hogy ha továbbra is ilyen hosszú órákat vissza kell tartania, nehogy baja legyen. Bármennyire kell neki, nem pisil be, csak jelez, hogy menjünk már!

Szerintetek mit lehetne csinálni, hasonló mint pl. a macskaalom beválhat?

Napközben, amikor dolgozom sajnos nem tudom megoldani, hogy más levigye... éjszaka még hajlandó lennék felkelni miatta, bár a 7.-en lakunk, úgyhogy elég körülményes. :)

Bocsi, hogy ilyen hosszan leírtam, de nagyon érdekelne, hogy mások ezt hogyan oldják meg!



2016. febr. 16. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ösztönei teljesen ellentétes, hogy a lakásba végezze a dolgát.

Egész életében arra lett nevelve, hogy nem szabad, most meg azt szeretnéd, hogy mégis csak.

Én nem hiszem, hogy ez menni fog, de talán lesz aki ezt megcáfolja.

9-10 óra nem kevés. A egészséges a 8 óra, de persze többet is bírnak, csak az már nem annyira jó a veséjüknek.

Az miért macera, ha a 7.-en laktok? Nincs lift? Mindenképp vidd le többször.

2016. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ösztönei=ösztöneivel
2016. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, hogy nem végezné el bent a dolgát...

Éjszaka még megoldom, ha úgy alakul, hogy levigyem, akár fel kelek hajnalban. Egyébként este 9-10 között szoktunk lemenni, és reggel 7 óra előtt. A liftet csak azért írtam, mert nyilván más egy kertes házban, hogy kinyitom az ajtót és mehet a kutya, mint így, hogy még idő az is, míg leérünk.

A nagyobb gond, hogy amikor dolgozom nem tudok mást megkérni, hogy vigye le, ezért gondoltam valami benti megoldásra.

(Ahol korábban laktunk, ott a szomszéd néni ki tudta vinni délben, de itt sajnos a szomszédok is dolgoznak, a munkahelyem is messzebb van, így én sem tudok hazamenni...)

Nagyon jó lenne valami megoldást találni, mert nem szeretném, ha emiatt "szenvedne".

2016. febr. 16. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Kutyanapközi vagy keresel valakit, aki sétáltatja pénzért.

Mondjuk második megoldásnak valami ismerőst keresnék. Legjobb olyan gyerkőc, akinek jól jön a zsebpénz :)

2016. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!