Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos csivava kan...

Szandramayadiego kérdése:

Van egy 6 hónapos csivava kan kutyusom és egy 1 éves szuka aki most kezdte az első tűzelést! Külön kell zárnom a fiút?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 09:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki esetleg nem értené, miért van rossz hírük nyugaton a magyar kutyásoknak, hát itt a válasz...
2016. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyjuk ezt mert nagyon okos vagy biztos velem élsz
2016. febr. 16. 15:08
 13/21 anonim ***** válasza:

A magyar kutyás társadalom is elítéli az ilyet, szerencsére.

Pedig a mi mentalitásunk tényleg a "minél olcsóbbat" ilyen téren.

2016. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Már lassan odáig fajultok egy egyszerű kérdéstől hogy nem szeretik a magyarok az állatokat!! Nem értem mire jó most ez minden ember más ha magyar ha ........... Ne ítélkeztek én jó gazdi vagyok !!!!!!!!!
2016. febr. 16. 18:21
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha jó gazdi lennél, nem pároztatnál.
2016. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
De neki nem jó a szűlés!!! Ne, hogy azt hidd, hogy a kutyust majd élvezni fogja és határtalan boldogság lesz! Nem jó neki!!!!
2016. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát, igen.

A jó gazdi nem pároztat, ha a hímet szeretnéd, hogy párosodjon egy másik kutyával az még érthető lenne, a kutya szempontjából, de a nősténynek ez nagyon nem tesz jót. Főleg egy ilyen fajta esetén.

Alapvetően a tenyésztés (úgy értem, a törvényes, törzskönyves, díjnyertes) sem jó. Csak jobb, szakszerűbb, jobban értenek hozzá, és ez leghumánusabb módja annak, hogy kiskutyát vásárolj...

Viszont a tenyésztés egy drága hobbi (a végén egy jó tenyésztő 1,5-2 millió forint költséggel jön ki, 2-3 alom után mínusz ugye a kutyák ára)...

2016. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Most jövök az állat orvostól és az ő elmélete hogy egy szuka kutyusnak bármien fajta is egyszer legalább legyen kiskutyálya mielőtt ivartalanitom mert sok betegség jelentkezhet ha az első tűzelés után ivartalanitva lesz mert a szuka kutya terheség alatt fejlődik nő és erősôdik.
2016. febr. 18. 11:05
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság. Már elnézést, de a normális, munkájához értő állatorvos ilyet nem mond. Egyáltalán nem kell ivartalalnítás előtt egyszer elletni a kutyát, semmivel nem lesz attól "erősebb".
2016. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De ha nemkem nem hiszed el, itt a hivatalos verzió:

A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)

Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.

Válasz: Nem.

Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer

elleniük?

Válasz: Nem.

2016. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!