Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleimtől kaptam egy kb.1...

Szüleimtől kaptam egy kb.1 éves kutyust és kint az udvaron valahogy rohangálás közben valami elvágta a tappancsát az egyik ujjánál. Tegnap történt, szóval eléggé friss még. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim azt mondták, hogy szerintük nem kell állatorvoshoz vinni ilyen pici dologgal. Majd ő tisztogatja magának, és szép lassan begyógyul. Szerintem el kéne vinni állatorvoshoz, de a szüleim egyfolytában mondják, hogy fölösleges. Szerintetek?


Készítettem képet is a sebről


[link]



2016. febr. 16. 17:22
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
44%
Szerintem fertőtlenítsd le, állatorvoshoz tényleg nem kell menni, ő is csak lefertőtlenítené☺
2016. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem valami szép. Főleg, hogy nehezen fog begyógyulni, mivel ezen jár. Én elvinném dokihoz, próbáld meg meggyőzni a szüleidet. Addig is, fertőtlenítsd le betadine-nal.
2016. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
ha tudod kössed is be neki, főleg ha kinnt van az udvaron.
2016. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hülye helyen van a doki se nagyon fog vele mást csinálni,mint lefertőtleníteni.


Érdemes lenne naponta 4-5 alkalommal!! langyos sima vízzel átmosni a mancsát,majd betadine-nal alaposan áttörölni. Viszont ha pár nap múlva nem látsz rajta javulást vigyétek el dokihoz. Napi többszöri fertőtlenítés elengedhetetlen hiszen minden szennyeződés bele megy!! hiába tisztogatja.

2016. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én is a betadinra gondoltam csak az nem baj, hogy jód alapú? Ha kimegy udvarra mindig bekötöm neki, így se sár, se víz nem éri. Viszont mikor bejön le kell szedjem mert nem sokáig tűri meg a lábán.
2016. febr. 16. 17:33
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég. A sebe tényleg nem olyan csúnya, beforr az magától, de ilyen hosszú körmöket ritkán látni. Mozog eleget? Séta, futás közben kopik a köröm, de az övé nagyon-nágyon hosszú.
2016. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Naponta futatom fél órát. Mármint eldobom a labdát visszahozza. Kinthagyom a kertbe még magától is szokott futni. Főleg, hogy agár féle, így tudom, hogy nagy mozgásigényű. De nem tudja hol koptatni semmi beton vagy keményebb anyag az udvaron.
2016. febr. 16. 17:49
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem sétáltatod? A kert nem elég egy kutyának sem,mivel ingerszegény környezet.
2016. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igazából még nem néztem meg a körmei hosszúságát alaposabban. De akkor rajta leszek az ügyön, hogy sétáltassam miután meggyógyult. Köszönöm a tanácsokat.
2016. febr. 16. 17:55
 10/25 anonim válasza:
84%
Szerintem, el kéne vinni állatorvoshoz, lehet, hogy valami rozsdás dolog sérthette meg. Lehet, hogy elfertőződhet.
2016. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!