Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökké hiperaktív lesz a kutyám?

Örökké hiperaktív lesz a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy spániel-nemtudommilyen keverék kutyám, 2 éves, kenelben van tartva (10 kg-os kutya, olyan 5x6-os kenelben, tehát van helye) minden nap meg van sétáltatva, legalább 1 órát sétál minden nap. De egész nap ugrál, kenelben meg se lehet etetni, anélkül hogy összeugráljon, össze"harapdosson" (játékosan), néha ha olyanja van, képes 5 percen keresztül magában futkosni/kergetni a saját farkát. Úgy egyébként okos, mert tud ülni, feküdni, kúszni, de valamiért elég fura. :D Nagyon szeretem így is meg minden, de örökké ilyen lesz? mint fent leírtam, 2 éves.Másrészt, udvarban nem lehet kiengedni, mert egyből elfut, pedig jól van tartva, mindig kap napi 2x kaját minimum, mindig simogatva, dögönyözve van. És sétánál is, akár nyakörvvel, akár hámmal, de sehogyse tud sétálni, mert folyton húz, még akkor is ha közben nem kap levegőt. Nagyon önfejű. előre is köszi mindenkinek

2016. febr. 16. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy óra séta nem elég, főleg, hogy a nap további 23 órájában be van zárva egy ketrecbe. Amit mondjuk nem értek, hogy miért. Ezért ugrál és rohan akkor amikor végre ki van engedve. Másrészt nincs megnevelve, erre a kutyaiskolát javaslom.
2016. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ó, mintha csak a saját kutyámat látnám.

Az enyémet muszáj megkötni, ha nincs itthon valaki / vagy kennelbe zárni/, mert ő szökős is. Most 10 éves, erősen hiperaktív, napi 7 km-t sétálunk, játszok vele 3x, hogy ne unja meg, tanítgatom, van egy csomó olyan játék, amivel az agyára is rámegyek (pl. el kell tolnia egy táblán a kockákat, hogy a jutalomfalathoz jusson), együtt csinálunk mindent szinte. Ha nincs vele foglalkozva, kényszeresen szökik, vagy rombol, pedig már mindent kipróbáltunk.


Én az ivartalanítást ajánlom, ő még fiatal, valószínűleg lenyugszik valamennyire. Sokat kell majd vele foglalkozni, labdázni, tanítgatni, stb.

2016. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Nem hiszem hogy sok mindenkinek van minden nap 2-3 órája kutyasétáltatásra. Tényleg törődni kell a kutyával meg minden, de sokan még sétáltatni se szokták, én meg elég sokmindent lemondok, hogy meglegyen legalább a napi 1 óra séta.

2.-nak: köszi, ivartalanításra nem is gondoltam! Neked bevállt?

2016. febr. 16. 19:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, nála már nem mertem, mert ugye öreg, és én is későn gondoltam erre, meg mindig halogattam, stb...(szóval felelőtlen voltam), de a másik kutyám is eléggé energikus, és nála használt, ő 3 évesen lett kiivartalanítva. Az a jó, hogy nem lesz állandóan "kanos", és így lenyugszik. De ha nagyon energikus, akkor csak minimálisan fog lecsökkenni. Régen láttam olyat, hogy egy gép mozgatott egy ilyen műszörmét, fel-le az udvaron, és a kutya kergette - valahol az animal planeten láthattam - mert ott is az volt, hogy amint elmentek dolgozni a gazdik, szökött a kutya, pedig betartottak minden szabályt, meg törődtek vele, 2 kutyájuk volt, a másiknak teljesen elég volt az a törődés, sőt, a nap nagy részében aludt, de a másiknak nem:D

Nehéz ügy, mert saját tapasztalatból tudom, hogy igen zavaró tud lenni néha, mikor kis nyugalomra vágyik az ember, de emellett eszembe sem jutna bárkinek is odaadni, mert ő az életem szerelme (az egyik:D:D), és már mindent elkövettem, de semmi sem válik be...Esetleg azt lehet még, hogy suliban kérsz tanácsot, a különböző fárasztási technikákról, hátha segítenek, sajnos nem minden suli foglalkozik a problémákkal, csak az a fontos, hogy beiratkozz az engedelmesre, és fizess...de szerencsére egyre több a normális suli :)

2016. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sima sétától nem fog lefáradni a kutyád. A pórázon mászka nem egyenlő a szabad rohangálással. Miért baj, ha az udvarra kiengedve kiszaladja magát? Nem tudod megvárni míg kiereszti a gőzt, és akkor foglalkozni vele?

Az etetésnél pedig simán a te hibád, hogy ennyi idő alatt nem tudtad megtanítani neki, miként várja az ételét.

2016. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kaját amúgy úgy csináld, hogy 1x kapjon enni, és nagyjából egy időpontban, mármint igazából mindegy, de úgy kiegyensúlyozottabb lesz valamennyire, és 1 napot hetente tarts koplalónapnak, amikor nem kap csak üres tányért.Sose hagyd előtte a kaját, még a tálját sem,csak víz legyen előtte.

Plusz sétánál azt is megpróbálhatod, hogy ha húz, akkor hirtelen átfordulsz a másik irányba, és arra indulsz el, jópár lépéssel, mikor megfordulsz, akkor ránts is rajta, hogy érezze, hogy hoppá, húzok,akkor kellemetlen.

Nekem ez vált be, néha megindul még mindig, de sokkal jobb, mint volt. (enyém az idős hiperaktív kutya)

Ha rád ugrik egyébként akkor emeld fel a térded vagy fordulj el. De valószínűleg csak játszani akar. Még megpróbálhatod, hogy ilyenkor, ha túl hebrencs, akkor fogod, faképnél hagyod, rá se nézel, nem szólsz hozzá, és később mész ki. Sok idő lesz, mire összerakja, de fogod látni, nem fog úgy ugrálni. Plusz ajtónál se engedd be őt először, vagy kapunál, hanem ilyenkor (nem kell sajnálni, de ne legyél durva se), csapd rá az ajtót/kaput. Az én kutyámnak kb. 5x kellett ezt megcsinálni, azóta mindig észbekap, hogy hoppá, meg kell várni, hogy gazdi menjen be először, aztán a 4lábúak:)

2016. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2016. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehét kb. 23 órát be van zárva, és kb. 1 órát sétál, emellett neveletlen is.

Magad válaszoltad meg a kérdésedet.

A kutya halálra unja magát, a farokkergetés is ennek a jele, hogy már kezd meghülyülni unalmában.


Megoldások: - kutyaiskola, hogy kezelhető legyen, például behívható, és így póráz nélkül is lehessen mozgatni, futtatni. (A pórázos séta az semmi a kutyának sajnos).

- vagy a kerítést úgy megcsinálni, hogy ne tudjon kiszökni

- vagy ha marad a kennel, akkor napi 2-3 séta, ebből egy olyan legalább, ahol szabadon is futhat, legjobb lenne más kutyákkal együtt játszani, bandázni

- napi szintű nevelés.

2016. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

"Nem hiszem hogy sok mindenkinek van minden nap 2-3 órája kutyasétáltatásra"


Képzeld aki kutyát vállal ezt is vállalja!!


Mindjárt megsajnállak,hogy neked napi 1 óráért mennyi mindenről le kellett mondanod -.-


Ha utána olvastál volna a kutyatartás lemondásokkal jár!!!


Persze mivel szeretjük a kutyánkat,öröm vele minden így nem tűnik lemondásnak vagy tehernek.


Napi 1 óra egy kistestű kutyának sem elég,nem hogy egy kennelbe zárt spániel keveréknek ami amúgy is aktív fajta!


Kutyaiskola,napi 2 óra intenzív sétáltatás (elengedős!!) ha nem vállalod be akkor keress gazdát a kutyádnak,mert te alkalmatlan vagy rá ne haragudj.Főlegi ilyen felfogással.


Nem tudom te mit szólnál,hogy ha naponta 1 órát sétálhatnál amúgy meg a szobádban vagy,de se tv,se telefon csak úgy van. Szerintem kaparnád a falat unalmadban!!


Kutyát nem kötelező tartani,nem másokat kell felhozni,hogy de vmelyik ennyit sincs sétáltatva meg rosszabb körülmények között tartja. Mit hasonlítgatod magadat olyan felelőtlen gazdákhoz? Persze te tudod. De nem leszel jobb náluk.

2016. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérlek, csak egy hétig próbáld ki, hogy bent maradsz egy szobában és csak napi 1 órát mehetsz ki. Na, a kutyai is ugyanezt érzi.


Más lenne a helyzet, ha a nap többi 23 óráját veled tölthetné, de így ez édes kevés. Nem is értem, hogy miért kell neked kutya? Azért, hogy rácsok mögött kelljen leélnie az életét? Ha olyan nagyon szereted a kutyádat, ahogyan leírtad, akkor nem így tartanád. Ezt egyáltalán valaha is átgondoltad?

2016. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!