Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog "megharagudni" rám a...

Nem fog "megharagudni" rám a kutyusom?

Figyelt kérdés
10 hetes, most az előszobában lakik még 1-2 hétig.Feleségem kutyaszőr allergiás zárt térben,ezért nem engedjük be a lakásba. De rengeteget vele vagyunk az udvaron. 3. Oltása után visszük majd sétálni is. Mikor viszont neki kint kell maradnia,akkor érthetően be akar ő is jönni. Ndéha már szinte erővel kell ajtón kívülre taszigálni. De muszáj, nincs más választásunk. Ha kicsit jobb idő lesz, kint lesz majd az udvaron, ott már könnyebb lesz kint tartani. Német juhászról van szó. Örökbe figadtuk, gyakorlatilag megmentettük, de ez a dolog aggaszt, még ha már nem is tart sokig ez az állapot. Amúgy szófogadó,okos kutya, de itt nem tudom szóval kint tartani.
2016. febr. 18. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem taszigálni kell, hanem határozottan kirakni. Ha nyomakszik befelé, akkor pedig elállni az útját és mondd neki, hogy maradsz.Ilyen kicsi kutyától nem lehet elvárni, hogy 1-2 alkalomtól már megértse, mit lehet, mit nem.
2016. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Te sem leszel falkavezer az biztos!
2016. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez így azért erős. Mindenben szórt fogad. Ez az egy dolog nehézkes
2016. febr. 19. 06:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Megharagudni nem fog. Meg kell tanulnia a szabályokat, és ha következetes vagy és határozott, meg is fogja.

Csak hívásra jöhessen be, azaz, ha beengeded, akkor mindig mondd előtte ugyanazt a szót (tökmindegy, mi az, csak mindig ugyanaz legyen, pl. jöhetsz).

Ha nem mehet be, akkor nagyon határozottan told ki, és szólj rá. Meg fogja tanulni.

2016. febr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ettől még lehetsz falkavezér, csak most elég messze állsz tőle.


Mondjuk az igaz, hogy az semmit nem jelent, hogy sok mindenben szót fogad, 10 hetes, most néz körbe a világba, persze, hogy szót fogad.

De azért egy ajtón kívülre zárás nem kéne hogy 3 másodpercnél több időt vegyen igénybe, vagy a lelkiállapota miatt aggódj, úgyhogy az is igaz, hogy ilyen felkészültséggel borítékolható, hogy lesznek gondjaid a falkavezérséggel. Gyakorolni kell, olvasni a témában, esetleg pár óra suliban, hozzáértőkkel...


Olyan alapvetésekre gondolok, hogy pl egy kutyát nem lehet fizikailag se ki, se bezárni sehova, a "beleegyezése" nélkül, hogy megértse, hogy mit akarsz, és elfogadja.


Be lehet zárni (vagy ki) de ha ezt fizikai erővel kell csinálni, akkor ki vagy be akar majd menni, és szét fog szedni mindent.


Testbeszéddel, fizikai ráhatással kontrolláld, "jelöld ki a területed" birtokold a helyet (küszöb) nyilvánítsd ki egyértelműen, hogy az a tiéd, és nem lépheti át.

Ha átlépi, küldd vissza.

Ne kard vissza!!! Magától menjen vissza!!!


Ültesd le, hagy ott. Ha utánad megy (valószínű) ismét szorítsd ki, testbeszéddel, vagy ha nagyon ellenkezik, fricskázd meg a nyakán...

Beszélni nem kell hozzá. Nem ember. Semmit nem ért belőle. Csak összezavarja, ha pl a neve említésével szólsz rá, mert akkor aztán nem tudja, hogy a szó a lényeg, ami azt jelenti (mármint a neve) hogy gyere ide, vagy a hangsúly, ami azt jelenti, maradj kint. :)

Úgyhogy a hangszálakat pihentesd, nincs rá szükség.


A lényeg, hogy nyitott ajtó mellett is elfogadja, hogy az a feladata, hogy kint legyen.

Ha felfogta, nem akar már bemenni, lefekszik pihenni, stb, akkor zárhatod ki ajtóval, fizikailag.


De amúgy ez igaz, hogy ez tényleg elég egyszerű gyakorlat, ivaréréskor ennél ezerszer több gondod is lehet, úgyhogy lehet nem ártana egy tapasztaltabb gyakorlati útmutatója.

2016. febr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen fogom vinni kutyaoviba de a harmadik oltása után. Bármilyen szituációban mondom neki, hogy ül, megcsinálja, általában a gyere szóra oda is jön hozzám. Egyedül ez az előszobás dolog nem megy még igazán. Azért arra kiváncsi lennék, hogy más mennyivel lenne előrébb pár nap alatt. 5-6 napalatt még nem tudtam mindenre megtanítani ez tény. Nyílván lesznek nehezebb gondjaim is, egyértelmű. Hozzá kell szoktatnom a gyerekekhez illetve a gyerekeket hozzá és szocializálnom kell mert azt előttem nem kapott. Letojták ott ahonnan megmenekítettem. Ehhez képest viszont szépen viselkedik, kimondottan oks. Kimenni már ki tudok hozzá menni, ugyanis az ajtó felső része üveg, ha azon keresztül mondom, hogy ül, akkor kint szépen megvár. Csak befelé nem megy, de ez jó ötlet, hogy nyitott ajtóval gyakoroljak. Köszönöm a segítséget, ha van még ötlet, szívesen fogadom :)
2016. febr. 19. 09:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként rengeteget olvastam, rendberaktam az étkezését, mert az is jól el volt szúrva, kétszer vittem állatorvoshoz, kapott oltást, féreghajtót, kiirtottuk a bolháit. Hozzászoktattam a nyakörvhöz, holnaptól megy a póráz és gyakorolunk a kertben. Lebeszéltem már kutyaovival, hogy majd megyünk. Gyakorlatilag mást se csinálok, csak a kutyanevelésről olvasok. Ezzel az egy dologgal van/volt gondom, ezért kérdeztem itt meg. Nem volt még kutyám, családomban sem soha.
2016. febr. 19. 09:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fog megharagudni, olyat nem csinálhat, mert te döntöd el, hogy mi legyen.

Ha sokat viszitek sétálni és foglalkoztok vele, nem lesz baj. Nyilván mindent lehet tetőzni, de alapvetően alkalmazkodó a kutya. A miénk általában bent van de ha mocskos idő van, és a kutya is tiszta sár, akkor kint hagyjuk. Szomorkodik, de ez van, másnap visszük sétálni, már el is felejtette:)


Egyébként tényleg nem jelent semmit, hogy hallgat rád alap esetben, az enyém is olyan, hogy épp, hogy hallatom a hangomat, azonnal teljesít mindent, de ha kimegyünk ingergazdag környezetbe, akkor teljesen megváltozik a viselkedése.

És ahogy kamaszodik, majd észreveszed, hogy nehezebb lesz vele, ezért ajánlott egy olyan sulit keresni, ahol nem csak beiratnak egy tanfolyamra, hanem foglalkoznak azzal, hogy a "kritikus" időszakban is jól viselkedjen:)

2016. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 21. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!