Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív kutyának érdemes...

Hiperaktív kutyának érdemes ún. sporttápot venni?

Figyelt kérdés

Adott a 3 éves, ivartalanított staffordom, aki még alvás közben is fut. Alkatra gyönyörűen hasonlít egy miniatűr magyar agárra, energiaszint szempontjából pedig leginkább egy rágcsálóra: egész nap zizeg, megy, fut, ha lemegyünk sétálni, még kakálás közben is futna... Eszméletlen egy zabagép, jóval többet kap enni, mint a másik, ugyanakkora tömegű staffim, de így is éhes. A tápra kapnak húst (nem keveset...), napközben jutifalatokat eszik.

Nagyon pörgős, mozgékony. Érdemes lenne megpróbálnom nála az emelt beltartalmú tápot? Barfozni nem tudok, kis lakás, nincs helyem tárolni a husit, és a főbérlő kitépné a haját... :P



2016. febr. 20. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán mehet.
2016. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha többet sportolsz vele, mint a másik kutyáddal, akkor lehet olyat venni neki, de amúgy szerintem felesleges. De a mennyiséget felesleges megemelni, mert vagy elhízik, vagy csak átmegy rajta. Én azt javaslom, hogy mozogjatok többet, és akkor emelj az adagon, ezzel a sporttáppal. Amúgy a barfnak nem pont az a lényege, hogy mindig friss legyen a hús? (mert akkor ugye mindennap frisset kéne venni, ahhoz meg nem kell fagyasztóláda, bár nem tudom, nem értek hozzá,szóval bocsi ha csak okoskodok:D)
2016. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van, hogy egy Duna-parti séta elhúzódik 6 órásra miatta, de akkor sem fárad el, pedig mindennel tud játszani. A másik kutyám jóformán fekve jön haza, de ez a kis girnyó még boldogan fut. :D

Rengeteget mozgatom, szerencsére itthon tudok dolgozni, így annyi szabadidőm van rájuk, amennyi kell.

Sokan kérdezik, hogy miért ilyen sovány ez a kiskutya... Tényleg az, de hiába teszek bármit, ugyanolyan vékony. Színizom az egész kutya, szíjas és inas, de a bordái és a csigolyái kilátszanak.

Egyébként nem kell friss husinak lennie, ezért kellene a fagyasztó, hiszen ha kell a kaja, csak kiolvasztanám és kész. De nincs hely a ládának. :(

2016. febr. 20. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is kis lakásban vagyok, csak a hűtőbe épített pici fagyaztóm van, mégis BARFozok a hiperaktív pittel. Pont azért, mert nem találtam neki való tápot. A simától nem volt izomzata, a sporttól volt, de meg is hízott.

Ettől függetlenül érdemes kipróbálni, csak úgy mellékesen mondom, hogy tök kicsi helyen is megoldható a BARF :) Hetente járok piacra, ami már csak azért is jó, mert így magunknak is több dolgot veszek onnan, kicsit jobb minőség nagyjából minden, mint a bolti :)

2016. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Akumi! :)

A kis helyet talán megoldanám, de a főbérlőm nagyon érdekes ember... Havonta jön ki ellenőrizni a lakást, és ha valami az ő ittmaradt dolgai közül más helyre kerül, szóvá teszi. Egyelőre nem találok másik albit a két kutyával, és ő sajna a mindenbe belekötős-típus...

Akkor kipróbálom az új tápot, ha nem jön be, jöhet a barf! :)

2016. febr. 20. 18:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Addigra csak találok másik lakást. :D
2016. febr. 20. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!