Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közös sportot esetleg...

Milyen közös sportot esetleg más programot lehet csinálni kutyával?

Figyelt kérdés

A kutyám még nincs egy éves, tehát célzottan akár bicajjal nem merem még futni vinni, pedig nagyon szeretném majd.

Esetleg még az agility-re gondoltam, itthon szeretnék majd pályát építeni, de szerintem még ehhez is kicsi.

Milyen jó aktív tevékenységet tudnánk kipróbálni, ami összekovácsol minket, jó időtöltés, és mindketten élveznénk(lehetőleg ő is elfárad benne)? :)



2016. febr. 20. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nevetni fogsz: Az alap fegyelmező nagyon jól összekovácsol.

Kutyasuli (Az enyémek az első pár alakalom után imádják, pedig már őszül a pofájuk)

Bármilyen trükk tanítása. Nem kell nehéznek, vagy bonyolultnak lennie. Az enyémeknek megtanítottam, hogy a csüccs vezényszóra álljanak két lábra. Gyerekek között hatalmas sikere szokott lenni, a kutyák meg veszettül élvezik a sikert.

Egyszerű séta láb mellet ("a nagykönyv szerint") ez egy nehéz gyakorlat, a kutyának rád kell figyelni a rengeteg érdekes ingerrel körülvéve, ez a kerékpáros futtatásnak is jó alapozó (ne rántson el)

2016. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gom ***** válasza:
100%

Erdei séta,dogdancing,flyball,kutyás futás,frizbi.

Nyáron elmehetsz vele kutya strandra.

2016. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

agility alapozást már simán el lehet kezdeni, de az otthon nulla tapasztalattal veszélyes, plusz egy normális, biztonságos és jó minőségű akadályszett milliós tétel. meg aztán egyedül nem lehet csak úgy hozzákezdeni, ez egy olyan dolog, amihez edző kell, anélkül nem megy.

a trükkök, engedelmes feladatok tényleg nagyon jók. a kutyás sportok nagy részéhez viszont suli kell, talán a frizbi az, ami még könnyebb otthon, de annál sem árt, ha segít valaki az alapokban.

ha bicajozni szeretnél vele akkor esetleg a sima futást elkezdheted vele, inkább ne összekötve, csak úgy lazán, röviden.

2016. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötleteket. Erdőbe szoktunk menni, persze normálisan felszerelve, de annyi rémtörténetet hallani, hogy ezt nem érzem a legbiztonságosabbnak.

A trükktanulás tényleg jó, ez eszembe sem jutott, hogy azzal is le lehetne kicsit fárasztani, pedig nála tuti működne!

Sajnos a városunkban egyetlen kutyasuli van, ahol az alapfoglalkozás sem ér túl sokat, laza pórázos séta , ül-fekszik-marad, kutyák a végén egymással játszanak kicsit, de sportra ott nincs lehetőség:(

A frizbi érdekelt egyébként mindig is engem, pár hónap és szerintem elkezdhetjük, ha mást nem, marad a sima közös futás. :)

2016. febr. 21. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!