Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Ilyen...

Tapasztalt kutyások! Ilyen pofátlanságot hogy szankcionáljak?

Figyelt kérdés

A kutyám meglehetősen önfejű, öntörvényű, ráadásul okos is, főleg ami a kiskapuk megtalálását illeti.


A mai sétán (de nem először fordult elő) elrohant egy madár után. Először próbáltam tiltani, de "megsüketült", aztán hívtam, fütyültem, ordibáltam utána. Olyan messze eltávolodott, hogy szem elől tévesztettem. Három-négy perc elteltével, mint aki jól végezte dolgát, vigyorogva galoppozott vissza hozzám. Nekem füstölt a fejem az idegtől, éppcsak annyira futotta az önuralmamból, hogy ne csapjam agyon.


Pontosan tudja, mit várok tőle. Tudja, hogy vadászni nem szabad. Tudja, hogy ha hívom, vissza kell jönni. De azt is tudja a mocsok, hogy soha nem büntettem meg, miután odajött hozzám, és pofátlanul visszaél ezzel!! Fel tudnék robbanni, úgy érzem, nincs eszköz a kezemben vele szemben.


A másik kutyám is beugrott egyszer-kétszer a vadra még fiatal korában, de ő legalább sunnyogva jött vissza hozzám, tudta, hogy rosszat csinált, és a felém irányuló bizalmát erősítette, mikor megdicsértem.


Párszor azt csináltam, hogy mikor már jött visszafelé, akkor feléje futottam és megdobáltam földgöröngyökkel, nagyon dühösen elzavartam, elűztem magamtól, és "nélküle" mentem haza. Behúzott farokkal osont 10 méterrel mögöttem, ideig-óráig készségesebb volt, de nem hiszem, hogy felfogta az összefüggést a vadászás és a mosolyszünet között.


Mit tegyek ilyenkor? Olyankor is jutalmaznom kéne, amikor (szerintem) visszaél a jófejségemmel? Vagy hogy lehet ezt a viselkedést büntetni?



2016. febr. 20. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb, ha elrohan, fordulj vissza, és hagyd ott. Csak hogy tuja, nem fogsz rá várni, míg kóricál, hanem otthagyod.
2016. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Én ilyenkor 3x megpróbálom hívni és ha nem jön akkor otthagyom. 2 perc múlva észreveszi és olyan kétségbeesetten fut felém, hogy öröm nézni.
2016. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Marha egyszerű: nem kell megvárni, amíg visszajön. Fejezd be a hívogatását, menj utána, kapd el, vagy zavard el, vagy amit akarsz, de kapja meg a büntetést. Essen le a kutyának, hogy marhára nem jó dolog megvárni, amíg te elindulsz utána, mert akkor már semmi jó nem fog kisülni belőle.
2016. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elkapni, utolérni esélytelen. Sokkal gyorsabb nálam.

Otthagyni, elfutni előle ugyanezen okból szintén.

Nem izgul, ha magára marad, szag alapján simán megtalál, már próbáltam...

2016. febr. 20. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor is ott van az elzavarás. Ahhoz nem kell elkapni. A lényeg, hogy vedd át a kezdeményezést, mutasd meg, hogy nem szórakozhat veled.
2016. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Párszor azt csináltam, hogy mikor már jött visszafelé, akkor feléje futottam és megdobáltam földgöröngyökkel, nagyon dühösen elzavartam, elűztem magamtól, és "nélküle" mentem haza. Behúzott farokkal osont 10 méterrel mögöttem, ideig-óráig készségesebb volt, de nem hiszem, hogy felfogta az összefüggést a vadászás és a mosolyszünet között. "


Pedig akkor csináltad jól. Legjobb ha nem várod meg amíg visszajön, hanem utána mész, ha 5 perc mire elkapod akkor 5 perc és baromira le kell szidni.


Az enyém mókusok meg varjak után szaladt így el 1-1 alkalommal, meg odarohant engedély nélkül egyszer egy kutyához. Mindegyik csak egyszeri alkalom volt, mert rögtön utána mentem, elkaptam a frakkját és olyat kapott, hogy többé nem csinálta.


Kis hatótávolságú ugyan, de egy kavicsos palack is jó szolgálatot tud tenni. Mikor megiramodik tiltás ellenére a kutya, akkor vagy mellé dobod izomból, ha ez se bizonyul hatásosnak akkor meg a combjának. Csak itt az a lényeg, hogy pont mikor iramodna el, akkor zökkented ezzel ki.

2016. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!