Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék! Valaki...

Tanácsot szeretnék! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Bachon kiskutyam van.Ma hoztam haza.5hetes.De igazából meg vagyok ijedve hogy nem fogom tudni megtanítani hogy szobatiszta kutyus legyen.kérlek írjátok le amit fontos tudni róla.Neten olvasgattam már róla :) de itt is megkérdezem.kb mekkorára fog nőni?

2016. febr. 20. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
A szobatisztaság helyett inkább azon kéne aggódnod, hogy törvénytelenül van nálad a kutya, ugyanis 8 hetes koráig kell az anyja mellett lennie, előbb nem választható el, ez a törvény! És mivel nem fajtatiszta, lehet nincs is köze a bichonhoz (tenyésztő nem ad el kutyát ilyen idősen, a szaporítók meg nem fajtakutyákat adnak el), így megjósolni sem lehet, mekkorára nő.
2016. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjük ott, hogy nem Bishonod van, és nálad sem lehetne.


Aztán a szobatisztaság nem megy egyik napról a másikra, főleg nem 5 hetesen...

Légy türelmes. Aztán vagy megtanulja, vagy nem.


És hogy mekkora lesz? Ezt senki nem tudja egy szaporított kutyáról. kb 1 év, és kiderül.

2016. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

5 hetes? Te jó ég... Igen, még legalább 3 hétig az anyja mellett lett volna a helye. Dehát nyilván a szaporító nem akart költeni semmire se oltás se chip se semmi...

6 hetesen kell kezdeni az oltási programját, ezt jó ha tudod. Aztán a többit majd mondja a doki.

Szobatisztasás meg még egy jó darabig nem lesz ennyi idősen. Nagyon gyakran kell levinni, 1-2 óránként, de evés, alvás után mindig.

2016. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

..........GRATULÁLOK................


Komolyan, egyszerűen reménytelen az emberi faj...

2016. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, törvénytelenül van nálad és ez szerencsétlen kiskutyának is nagyon-nagyon rossz.

És igen, szaporítós kutyák 80%-a nem fajtatiszta, lehet, hogy 50-60 kilós lesz, kölyöknél nehezebb megállapítani a fajtát.

Szobatisztaságnál arra figyelj, hogy a kutyát még nem szabad sétáltatni, ha fajtatiszta (hivatalosan jellegű, mert nincs törzskönyve), ha nem fajtatiszta.

Egyébként a bichon nem fajta, ide tartozik a havanese, a bolognese, a frisé, de ide lehet hozni a westiet meg a máltai selyemkutyát is.

Szóval a lényeg az, hogy 8-12 hetes koráig ne vidd le, mert ezek a kutyák még inkább fogékonyak a betegségekre, nem mintha más fajtát annyira jó dolog lenne 5 hetesen sétáltatni (igen, valószínűleg ő sem fajtakutya).

Addig lehet ilyen letehető kutyapelenkára szoktatni, hogy ne az egész házba csinálja, szerintem felesleges, a kutyának nehezebb lesz arra szokni, hogy kinn...

Addig a többi kutyához odaengedni, ami nincs meg a 2 kombó és a parvo elleni oltás nem szabad.

Igazából 5-6 hónapos kora előtt nem lesz szobatiszta, akkor is lesznek balesetek és 6-8 óránál többet nem fog kibírni, szóval ha nem tudjátok 3-4-5x levinni, akkor csak 7-8, vagy akár csak 10 hónaposan lesz teljesen szobatiszta.

2016. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztőtöl vettem és nem is papírokkal.viszont azt mondta be van oltva.De erről nincs semmi bizonyitekom :(most mit tegyek?? Én nem tudtam hogy nem lehet elhozni a kutyust azt mondta mehetek érte :/nem fog elpusztulni???
2016. febr. 21. 00:06
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5 hetes kutya beoltva... Persze... Megnyugodhatsz, NINCS beoltva, ha be lenne nem 5 hetes lenne és rendelkezne oltási kis könyvvel.

Azt, hogy nem-e pusztul el nem tudjuk megmondani, sajnos fennáll rá az esély, nagyon korai az elválasztás, ráadásul az ilyen kutyák nagyobb része szenved örökletes betegségekben.

Az étrendjére kell nagyon-nagyon figyelni, valószínűleg a kutya még ha nem is csak szopott, de valószínűleg még anyatejjel is táplálkozott. Kellene beszerezni. 1-2 hétig még kell...

Plusz nagyon jó minőségű kölyöktápot lassan lehet adni áztatva, esetleg majd rizst.

Ilyen konyhai maradékokat nem kaphat, mert picike még.

A másik dolog, amire figyelni kell az a séta. Még nem szabad levinni, mert megfázik, illetve a másik dolog, hogy nagyon érzékeny még a betegségekre, bármit elkaphat, egy egyszerű hasmenésjárványba is belepusztulhat...

2016. febr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kertes hàzban lakunk de persze a kutyus bent van.Akkor 6hetesen vigyem dokihoz?és akkor most hogy hidjem el azt hogy tényleg 5hetes?:(szegény kicsikém :/ most olyan tehetetlen vagyok .én hülye meg elhittem :/
2016. febr. 21. 00:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Hány oltást kell hogy fevegyen?és milyen időközönként?
2016. febr. 21. 00:41
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha most el tudnád vinni, a doki megnézni, hogy minden rendben van-e vele, a fogai alapján a korát is meg tudná beszülni, esetleg a kutya fajtáját is meg tudná "becsülni" (ezáltal a várható méretet is).

6 hetesen kell az első oltás, aztán még egy kombinált és a parvo elleni oltás, utána majd 6 hónaposan veszettség elleni oltás, ekkora chipeztetni kell.

Az oltási programját szerintem a legjobb lenne a dokival megbeszélni, persze elmondhatom, hogy nálunk hogy is volt ez.

Arra viszont készülj fel, hogy a chipeztetés, az oltások, a minőségi táp nem lesz olcsó, valószínűleg az első fél évben többet fogsz a kutyára költeni, mint amennyiért elhoztad.

2016. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!