Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan egy border collie...

Hamarosan egy border collie (szuka) kölyök kerül hozzánk, de lenne néhány kérdésem. Kutyások, gazdik tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, ő lesz életem első kutyája. Kérlek, kíméljenek azok a válaszolók, akik leszólnak, mert "nem gyerek kezébe való, nem jó első kutyának". Tudom, mik az igényei, több border collie tartóval, valamint a tenyésztőjével is beszéltünk már.

Na, akkor a kérdések:

1. Ti mennyit mozgatjátok őket? Szellemileg mennyit foglalkoztok velük?

2. Milyen tápot javasoltok, Ti mivel etettek?

3. Milyen felszerelések kellenek? Nyakörv, póráz, kefe/fésű? Milyen legyen? Na és a kutyaház? 😃



2016. febr. 21. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha ennyi tenyésztővel beszéltél már akkor ezt ők mind elmondják! egyébként...

de nekem még nem volt border colliem ,mert ahoz egy élet felfogás kell.. agilytizni velük, állandó agyi lemozgatás. Nekik nem elég a futás, labdázás.

2016. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként azért kérdeztem, mert minél több border tulajdonostól hallom, hogy ők mit hogy csinálnak, annál jobban fogom tudni. Izgulok, mivel első kutyus lesz és már nagyon régóta várok rá. Teljesen rá vagyok kattanva a témára és mindent a lehető legjobban szeretnék neki megadni. De szerintem ezzel nem én vagyok így egyedül, mindenki szeretne szerintem felkészülni szinte mindenre, mielőtt hazakerül az új kiskutya. :)
2016. febr. 21. 12:00
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
facebookon van egy border coliie csoport, vagy is több is :) csatlakozzál oda és ott biztosan kapsz válaszokat, sőt talán közös sétáltató társat is találhatsz :)
2016. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Hát pedig tetszik vagy sem, akkor se egy 13 éves gyereknek való a border collie. Első kutyának meg aztán végképp nem. Gondolom ezt már mások is mondták, ennek dacára te mégsem hallgatsz a tapasztaltabbakra... Ez a kutya a legpörgősebb, legmozgásigényesebb, 13 évesen kötve hiszem hogy majd 28 éves korodig minden nap annyit tudnál vele foglalkozni amennyit kéne. Azért meg fölösleges ilyen kutyát venni, hogy 2 év múlva a szüleid nyakán maradjon.


Kíváncsi lennék milyen "tenyésztő" az a tenyésztő is aki odaígér egy 13 éves gyereknek egy kölyköt, nulla tájékoztatással, gondolom ő is csak egy szaporító aki tenyésztőnek adja ki magát...


Most komolyan, mi a számodra a fontos? A divat, hogy olyan kutyád legyen, ami felkapott vagy pedig az hogy olyan kutyád legyen amivel elbírsz és nem teszitek tönkre egymás életét? Persze, mindig így indul neki, hogy "border lesz az első kutya, de én tuti elbírok vele", aztán mégis a menhelyen vagy az utcán kötnek ki ezek a kutyák, mert rájönnek, hogy ez nem az a kutya ami elvan magával ha unatkozik, hanem rombol, ugat, szökik, ás, stb.


És igen, jó lenne ha felkészülnél, de azt nem akkor kell amikor már jön a kutya, hanem jóval előtte...

2016. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp megnézem a facebook csoportot :)


Kedves 3. válaszoló, nem csak az én kutyám lesz, a családé. Így látatlanban pedig kérlek szépen, ne ítélkezz, nem tudod, hogy mennyit túrázunk, mennyire vagyunk sportosak. Kértem is, hogy az ilyen válaszoktól kíméljetek. Tudom, hogy mekkora a mozgásigénye, és igen, tudjuk neki biztosítani. Tudom, hogy igényli a szellemi foglalkozást is. A kutyaiskola alap, hogy oda visszük.

Egyébként ahelyett, hogy kiosztanál így látatlanban, szerintem mindenki sokkal jobban járna, ha a kérdéseimre kapnék választ, hamár ennyire nem való nekünk egy ilyen kutya, legalább megtudnánk egy két dolgot...

2016. febr. 21. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, ezek a kérdések amiket feltettél, ezek olyan dolgok, amiknek még azelőtt néz utána az ember, hogy belelovagolja magát a kiskutyába meg fix időpontban már hozza is haza... Én is először vezetni tanultam meg, utána vettem csak autót, érted?


Egyébként ezek olyan dolgok, amiket minden tenyésztő elmond, mielőtt odaadja a kiskutyát az új gazdinak. Amikor én vettem az én kutyámat, konkrétan kaptam egy kis "használati utasítás" könyvecskét és egy kezdő-csomagot, benne táppal, játékokkal, mama-szagú takaróval meg minden. És persze a tenyésztő nem győzte hangsúlyozni, hogy bármi kérdés van, bármikor hívjuk vagy írjunk neki. És most őszintén, ki más tudná jobban az adott kiskutya igényeit? Mert ide most valaki leírhatja, hogy Acanával etet, valaki a Tesco-s táppal, de hogy mi jó az adott kiskutyának, azt ők nem tudhatják.


Szaporítótól, jófogásról meg vateráról eleve nem kéne kutyát venni, mert az nem border lesz...

2016. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Nem hirdetésről, szaporítótól veszünk kutyát. Igaz, nem is ismert tenyésztőtől, de a szülők szűrései megvannak, tenyésszemle, törzskönyv nekik is és a kicsiknek is. Egy szaporítót sohasem támogatnánk! Én csak kíváncsi voltam, hogy mások mit hogy csinálnak...

Azt tudom, hogy felszerelésből pl nyakörv, póráz, 2 tál, játék, kefe/fésű kell, csak ezeket belül nem tudom, hogy kinek mi vált be a legjobban. Attól, hogy beszéltünk már a tenyésztővel, itt nem kérdezhetek? Nem arra való ez az oldal?

2016. febr. 22. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne kioktatásnak vedd, de pont abba a korba vagy, hogy pár éven belül gimis leszel. Gondold végig, hogy ha a gimiben 2x annyit kell tanulnod mint most lesz-e elég időd foglalkozni a kutyáddal. Első kutyának én se border colliet javasolnék, hanem egy kicsit nyugisabb kutyát, de ha tényleg rá tudod szánni az idődet akkor jó gazdája lehetsz:)

Fizikálisan érdemes kiadós sétákat tenni, utána labda, frizbi ami megfuttatja egy kicsit, mivel terelőkutya alapjáraton szüksége van a futásra, az fárasztja ki igazán, (de kutyafüggő) szerintem érdemes egy nyugisabb kiskutyát választanod az alomból, azzal könnyebb lesz bánni

A kutyaház mindenképpen hőszigetelt legyen és ha tudjátok mesteremberekkel csináltassátok, mert amiket nagyáruházakban lehet kapni, azok 95%-ban használhatatlanok. ( egy réteg fa összetákolva, a közepén indokolatlanul nagy ajtóval, egy ilyen házba még 1 hosszúszőrű kutya se tudja rendesen befűteni magát...

2016. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kiskutyák már megszülettek, voltunk is már náluk látogatóban, van egy elég nyugis szuka kutyus az alomban, őt néztük ki. Nagyon érdeklődő, barátságos, de ő a legkevésbé izgága, márha ezt egy collie kölyökre lehet mondani :)


Egy erős, hatosztályos gimibe járok már 2. éve egyébként, a tanulással szerencsére nincs gondom. Beleférne az 3-4 óra kutyázás, főleg ha a családból mindenki kiveszi a részét belőle.


Várom már :)

2016. febr. 25. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Napi 3 séta. Akkor is, ha van nagy kert.

Komoly szocializálás (kutyaovi, megfelelő kutyasuli)

Folyamatos tanítás és gyakorlás.

Nálunk a séta menetrendje:

Láb mellett séta. Ül fekszikkel megkavarva egy olyan helyig, ahol el lehet engedni. Ott szabad szaladgálás a haverokkal.

Visszafelé az egyik sétánál 15 a többinél pár perc fegyelmező, majd láb mellett haza.

Az apport egy nagyon praktikus gyakorlat, elfogadható munkával tudod a kutya agyát és testét fárasztani.


Vegyél egy nyakörvet. A családi megegyezés szerint hordjátok sétálni (így kiderül, hogy tudjátok-e tartani a tervezett séta rendet.)


Találjatok ki feladatokat a kutyának, ami az ő dolga (hozd ide a papucsomat stb). Ha a kutyának feladatai vannak sokkal kiegyensúlyozottabb lesz.


Ha ügyesen csináljátok rengeteg örömötök lesz a kutyában

2016. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!