Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyatulajdonos társaim...

Kedves kutyatulajdonos társaim, boxeres kérdés. ?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 18 hónapos kan boxerem, aki tudom hogy a mi hibánkból, a fejünkre nőtt és kezelhetetlen makacs kutyavá vàlt. Van e esély a változásra, ha kutyaiskolaba viszem. Ugrál csipkés, molesztal bennünket. Sajnos ő lett a falkavezer. Megkoszonnem a hasznos és nem leoltogato tanácsokat.
2016. febr. 21. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Van esély rá. A kutya suli is jó megoldás lehet, illetve ha nézed Cesar Millan műsorát (nagyon sok rész van youtube-on) vagy könyvét elolvasod akkor otthon egyedül is sikerrel járhatsz. Fiatal kutya szerintem nem lesz nehéz ráncba szedni. Kitartást! :)
2016. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, vidd el kutyaiskolába.
2016. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat, én sokakkal ellentétben nem adom menhelyre mert nem tudok mit kezdeni vele, hanem a megoldást keresem a jobb élhetesre.Nagyon szeretjük Őt. Viszont állandóan ugrál, harapdal, csipked mindenkit a családban, kivéve a 3 és fel éves lányomat, őt soha nem molesztalja, csak nyalogatja. Ma volt nálunk egy barátom először találkoztak, ha megijedtem hogy megharapja. Sztem félek a saját kutyám tol és ezt ő érzi is. Sétáltatni esélytelen pórázon, mert a 40 kilós avar repkednek utána.
2016. febr. 21. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
a kutyasuli jó ötlet és a neten is vannak mindenféle oktató videók! a lényeg mindig a következetes nevelés. Sose késő elkezdeni :)
2016. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az baj ha f3lekkutyqk közé vinni? Elkeserito hogy nem tudokko etkezetes lenni. Úgy akarom nevelni hogy ne kelljen megutni
2016. febr. 21. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes, sőt kell is kutyaiskolába vinni.

Még jobb lett volna kicsi kortól kutyák közé is, kutyaoviba, majd suliba is vinni, de most sem késő.

A kiképzőknek elmondod, milyen a kutya most, miket csinál, és segíteni fognak. Elsősorban téged, titeket fognak megtanítani rá, hogy hogyan kell helyretenni a dolgokat.

Ne keseredj el, könnyen nevelhető, okos kutya a boxer, csak hallgass a kiképzők tanácsaira.

Csipkedést, ilyesmit ne tűrt addig sem! Ha meg kell ehhez ütnöd, az sem baj. Ő egy kutya, nem ember, helyére kell tenni a fejében a dolgokat.

2016. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az előbb pofon vágtam egy papuccsal mert konkrétan letépi a ruhát rólam. Próbálom keményen fogni de iszonyatosan makacs kutya Nico. Annyira de annyira szeretnèk vele hosszú sétákat tenni, de már félek vele az utcára menni, mert keritestol kerítés ig húz. Ez az álmom, hogy normálisan éljünk együtt és boldogok legyünk. De ő azt hiszi ő a falkavezer. Találkozott más fajtatarsaval már, nyáron egy nos t én boxival kilométereket sétáltunk. Vele nagyon jól kijott. Az a baj, hogy nem tudom fegyelmezett egyáltalán nem hallgat rám. :(
2016. febr. 21. 15:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesirasi hibákért, automatikus szojavitas 😃
2016. febr. 21. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola önmagában nem segít. NEKED KELL MEGVÁLTOZNOD! Persze a suliban elmondják, mit hogyan kell csinálni, de az eredményhez az kell, hogy azt a mindennapi életben alkalmazd.


A legfontosabb, hogy mindig nyugodtan, de nagyon határozottan kezeld a kutyát.

Döntsd el magadban, mit vársz a kutyától, mit szabad és mi az ami már neked nem tetszik a viselkedésében. Amint helytelenül viselkedik, kijavítod. Ha valamit elhatározol, vidd is véghez az akaratodat. Pl. csak úgy adsz neki enni, ha előtte leül és nyugton marad. Ha 20x kell visszaparancsolni ülő helyzetbe és lenyugtatni, akkor annyiszor! De mindig a te akaratod érvényesüljön.


Ne nyűgként fogd fel, ha nevelni kell (tudom, egy makacs kutyánál elég nehéz dolga van az embernek), hanem kihívásként, lehetőségként, hogy javíts a kutyán.


Kutyasuli kezdéséig olvasgasd el itt, mit javasol a problémák kezeléséhez:

[link]


Séta előtt se legyél ideges, tekints rá úgy, hogy gyakoroljátok a helyes viselkedést. Egy kis segítség a nyugis sétához:

https://www.youtube.com/watch?v=HxenZkvSkPc


Egyáltalán nem reménytelen a kutyád! Fiatal, ráadásul boxer is, ők elég hiperaktívak tudnak lenni.

Csak ügyesen, gyakorolj vele, ha meg ivaros akkor lehet, hogy jót tenne neki még a nevelésen felül az ivartalanítás is.

2016. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló teljesen igazad van. Rengeteget olvasok a neten ezekről a dolgokról. Nicot mindenképp ivartalanitqni kell, sajnos rejtett hereju, úgyhogy idén mindenképp műtét.
2016. febr. 21. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!