Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyák kenneli-kennel...

Menhelyi kutyák kenneli-kennelen kívüli és otthoni viselkedése? (különbségek)

Figyelt kérdés

Nektek mik a tapasztalataitok örökbefogadott kutyáknál? Vagy akik önkéntesek. Szoktam járni menhelyekre mostanában kutyát sétáltatni de eddig csak egyszer mehettem be a kennelsorra kutyát választani hogy melyiket vinném. Mindig adtak egyet. Egy nagyon szomorú kutyát választottam viszont mikor kiengedték és ráadták a pórázt szétvetette a boldogság,(jó ez nyilván nem meglepő). Nagyon jó fej,játékos kutya volt nem néztem volna ki belőle inkább olyan nyugodtabb,elkeseredett/1x sétáltattam egy olyan kutyát is:( / természetűnek tűnt. Más kutyák a ketrecekben ültek,voltak szomorúak,voltak akik csóválták a farkukat, voltak akik ugattak,ugráltak,szaladgáltak vagy morogtak. De nagyon keveset mutatnak a kutyák ilyenkor a valódi személyiségükből. Gondolom nincsenek törvényszerűségek csak érdekel ki mit tapasztalt már. És a másik ok az hogy szeretnénk kutyát örökbe fogadni az illatosról,ahol ha jól tudom nem lehet barátkozni velük csak választasz és viszed. /Még nem biztos hogy az illatosról de az is egy opció/ És az is az otthoni viselkedést úgy értettem hogy miután eltelik egy kis idő a legtöbb félősebb kutya is feloldódik az új környezetben de azért vannak ott is különbségek.

(Még soha nem volt menhelyi kutyánk,mindig kaptunk ismerősöktől vagy találtunk.)



2016. febr. 21. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyolc kutyus van nálam, ebből 2 menhelyi, 3 sintértelepről mentett, 2 utcai kóborka és egy kobzott. Ahány, annyiféle. Mondanám, hogy választás előtt látogasd meg többször. Nekem házhoz hozták őket, mert ha én megyek értük, nem egyet hozok el.

A fotókon édes, riadt ötkilósból előbb félelemagresszív méregzsák, majd anya édes kishercege lett, az ugyanonnan érkező bamba kislányból előbb félelemagresszív férfigyűlölő, majd egy gumilabdába applikált pusziautomata... Összességében az a tapasztalatom, hogy szeretettel, odafigyeléssel bármelyikükből szeretetteli, hűséges társ lesz.

2016. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!