Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért visít a kutyám? Mitől...

Miért visít a kutyám? Mitől lehet ez? Bővebben lent .

Figyelt kérdés
2 hónaposan találtuk egy parkban és azóta velünk van. Most 9hónapos . Ha el megyünk sétálni és más kutyákkal találkozunk, vagy épp a másik oldalban sétál egy kutya és kiszúrja akkor ugat kettőt-hármat és utána csak szó szerint visít . De úgy, mintha nyúznám és emiatt mindenki minket néz. Hiába szólok rá és rálegyintek a fenekére akkor is folytatja amíg el nem húzom onnan. Kistestű , hosszú lábú kislány kutyus. Soha nem emeltem rá kezet , mindig leszidom. De már mostanában muszály a fenekére csapnom. Valaki nem találkozott már ilyennel? Mitől lehet ez? Miért csinálja ezt?

2016. febr. 21. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik staffordom ugyanez! Csak ő nem visít, hanem nyüszög és prüntyög.

Egyszerűen izgatott. Én ezzel soha nem tudtam kezdeni semmit; 3 hónaposan került hozzám, most 3 éves, és lesül a pofámról a bőr, amikor ezt csinálja. :D

Túlizgatja magát, nagyon kíváncsi. Én is kértem tanácsot ezügyben, de sosem jött be.

2016. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fél, vagy játszani akar, ezt neked kell eldöntened a viselkedése alapján. Mindenképpen a figyelmét tereld el, ne csapkodd, ütéstől "varázsütésre" nem javul a viselkedés. Ha fél, állj elé, hogy a testeddel eltakard a másik kutya látványát, ne hagyd, hogy kinézzen mögüled. Te ne idegeskedj, ne vedd át a feszült hangulatát, ne parázz azon, hogy ott egy másik kutya és akkor a tiéd visítani fog. Ha van nálad jutifali, akkor miután lenyugodott és csak rád figyel, adhatsz neki egyet. Ha pedig játszani akar és nem akarod odaengedni, akkor meg csak menj tovább határozottan és ignoráld a visítást. Ne törődj vele ha néznek, hadd nézzenek. De néha azért teremts alkalmat neki, hogy barátkozhasson más kutyákkal, így se félni nem fog tőlük, se idegbajt nem kap, amiért nem játszhat velük.
2016. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem sikerül kizökkentened és semmivel sem tudod elterelni a figyelmét, akkor inkább el kéne látogatnod egy kutyasuliba, ahol szakértők talán meg tudják mondani mi a gond. Leírásból nem sokat tudunk tanácsolni, ahhoz látni kéne a kutyát is meg téged is hogyan reagálsz.
2016. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2016. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!