Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol mennyiert tudnek venni...

Hol mennyiert tudnek venni belga malionis-t? Kb mennyibe kerul?

Figyelt kérdés

Es mennyi mozgas kell neki naponta?

Tud par oraig egyedul lenni lakasban ha utana viszont jol megmozgatom?

Minden tapasztalat(!) johet


2016. febr. 21. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
volt már kutyád? mert nem való tapasztalatlan kezekbe, de amúgy a legtöbb kutyásnak sem. igencsak tehetséges gazda kell hozzájuk.
2016. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Napi 8 óra mozgás kell neki körülbelül. Nyilván változhat,de ez egy MUNKAkutya, nem kedvenc. Csak akkor akarj ilyet, ha van is értelme. Kertesházba való, lakásba csak akkor, ha ott van a gazdi. De még akkor is a feladatokat fogja keresni..

Egyébként 100felett vannak az árak, általában minden törzskönyves kutya 100.000 felett van.

Ha pedig tényleg ilyen kutyát akarsz, nem német juhász keveréket malinak eladva, akkor muszáj kennelből törzskönyveset venni (törzskönyv nem egyenlő az oltási könyvvel). A törzskönyv nélküli csak keverék lesz, és abban majd vagy felleled a malik tulajdonságait, vagy nem.

És nem csak a testét kell megmozgatni, hanem az agyát is, nagyon sokat, minden nap.

Ha nincs tapasztalatod, akkor én inkább csak ideiglenes befogadóként ajánlanám neked.

2016. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy olyan fajtáról van szó, aminek szolgálati kutyaként való használatát betiltották Norvégiában. Túl veszélyesnek ítélték. Ismétlem: Túl veszélyes szolgálati kutyának. Nem oszlathat tömeget és nem küldhetik bűnözőkre.

Ilyen kutyákat visznek a háborúkba, bombakereső kutyáknak. Pontosan azért, mert képesek a nap 23 órájában pörögni és dolgozni, hogy végül kapjanak egy labdát.

Olyan fajta, ami nevetve rohan le jó súlyban lévő bűnözőket és gáncsolja ki őket, holott maga a kutya alig több, mint 25 kg.

Az írásod alapján (ne haragudj, ha tévednék) , de nem tűnsz túl tapasztaltnak kutyás téren. Ehhez a fajtához pedig ez szigorúan szükséges.

Amíg valakinek nincsen minimum 2 év munkakutyás tapasztalat a háta mögött, addig nem érdemes belevágni.


Amúgy persze, el van lakásban. Ha boxban tartod és előtte fut, labdázik egy órát, aztán este még ki van véve két órára, ebből fél-egy óra meló. Ezt minden nap. Hétköznap egy nap és hétvégén pedig irány a kutyaiskola. Őrző-védő, apport, nyomkövetés.


Ha az ember már lát egy pár malit munka közben, akkor hamar megtanulja, hogy ha valami, akkor ők nem családi és nem is hobby kutyák.

Nem szeretnék semmi jó elrontója lenni, de ezt szerintem még gondold meg.

Ha maga a munkakutyázás vonz, akkor tudom ajánlani a többi belga juhász fajtát, a német juhászt, a beauceront, esetleg a dobermannt, vagy a schnauzert. Illetve, különféle sportokhoz kiválóan alkalmas a border collie, vagy egy igazi staffordshire, pitbull terrier, vagy staffbull.

2016. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nahát én a többi fajtát sem ajánlanám kezdőnek. Egy roti, német juhász is lehet igencsak elcseszett, ha valaki nem ért a kutyákhoz. A bullokról meg inkább már nem is szólalok meg.
2016. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tapasztalt vagyok kutyák terén,pont ezért gondolkodtam egy ilyen kutyában de ezek szerint megsem lenne jó döntés.
2016. febr. 28. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kutyás tapasztalattal, egy igazán jó munkakutyás iskola segítségével már lehet ezeket is kezelni. Német juhászból pedig nem a legbrutálisabb munkavonalat kell választani. Nem mondom, hogy könnyű feladat, de egy árnyalattal kevésbé ön-és közveszélyes gondolat, mint a malinois :D
2016. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a német juhászra majd sokat kell költeni, mert botrány a hazai és környező országok felhozatala... ismerek egy kutyát, nem volt olcsó, sokkal drágább volt, mint "társai", elvileg megfelelő szülőkkel megáldva, nem is hazai vonalból.. most 8-10 hónapos kb. és már van baja, kb. 2-3 féle is! És ez még csak rosszabb lesz....én nem vennék német juhászt, mert félnék, hogy dp-s vagy egyéb beteg lesz..
2016. febr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!