Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyibe kerül egy alomnyi...

Kb mennyibe kerül egy alomnyi kiskutya felnevelése?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyusunk, én mindenképpen ivartalanítani szeretném, csak a párom van oda érte, hogy legyenek kiskutyái, mert egy ismerősének van ugyanilyen fajtájú kanja. Szóval én tuti megoldom az ivartalanítást, ha egyetért, ha nem, de szeretném azért inkább meggyőzni, és az egyéb érvek mellé felhoznám azt is, hogy milyen drága az alom felnevelése 8-10 hetes korukig.

Tehát kb mennyibe lenne a szuka ellátása, valamint legalább 6 kicsi féreghajtása, oltása, egyebek?

(Nem lennének törzskönyveztetve.)


2016. febr. 22. 10:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Kedves nézők! Ez itt a szaporító születik 400. évadja!
2016. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Kezdjük ott, hogy ő mivel érvel, miért legyenek kiskutyák?

csak azért, mert az ismerősének van ugyanilyen fajtájú? Tényleg olyan fajta (tehát törzskönyves), vagy csak úgy néz ki?


Mondd meg neki, hogy teli a menhely, felesleges szaporítani. Ha kiskutyát szeretne, annyit vihet haza menhelyekről, amennyit csak akar.

És ha azzal jön, hogy de hát az nem az ő kutyájának a "gyerekei", akkor kérdezd meg, hány generációra visszamenőleg ismeri a ti és az apajelölt őseit? Mert egy kölyök nem a szülei klónja, hanem jópár generációra visszamenőleg örökölhet tulajdonságokat (mind külső, mind belső tulajdonságokat).

2016. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
* a ti kutyátok, és az apajelölt kutya őseit
2016. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Kezdjük ott, hogy nem csak azért nem szaporítunk, mert drága a kiskutyák felnevelése.

Ehhez a tenyésztők értenek, nem hozunk le egy almot csak úgy, mert van 2 egyforma fajtájú kutya. Ahhoz hogy valaki kutyát tenyésszen, szűrni kell mindkét szülőt a jellemző fajtabetegségekre. Már eleve ez nem olcsó mulatság. Ja és mindkét szülőnek törzskönyvesnek kell lennie természetesen. Kennelnevet kell kiváltani a fajtaklubnál, stb, most nem írok le mindent, hogy mi kell a kutyatenyésztéshez. Itt van egy link, ahol kb meg van adva, hogy mi mennyibe kerül.

[link]

Maradjunk annyiban, hogy ne szaporítsatok, hanem vigyétek el ivartalanítani a kutyát. A párod miért akar ennyire hasznot húzni a kutyából?

2016. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mint a kérdésben írtam is: A KUTYA IVARTALANÍTVA LESZ! Azért jó lenne előbb olvasni egyeseknek... Csak az vegye magára, akinek inge.


Ismerem az összes érvet, egyetlen árva kutyust sem akarok a saját kutyámtól, őt azért vettem, hogy velünk legyen, és remélhetőleg még legalább 10-12 évig velünk is lesz. Nem akarom, hogy kiskutyái szülessenek.

Az érveket már nagyjából vázoltam a páromnak. Ő sem a haszon miatt akarja, hanem mert a "Gézának meg a Pistának meg a Kismiskának" adna, de nem fogom engedni, csak jobb lenne nem összeveszéssel, hanem értelmesen megoldani, és ehhez akartam felhozni +1 érvnek az összeget, amit rá kéne költeni...

2016. febr. 22. 10:49
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Akkor mondd meg a párodnak, hogy :


1. A Kismariska, meg a Pista, ilyen olyan kifogással, de mégsem fog kutyát kérni tőletek, amikor ott lesznek, hogy elvihetőek a kölykök.


2. Ha valaki kutyát szeretne, ne az ismerőse kutyáját ellesse, hanem vegyen tenyésztőtől, vagy fogadjon örökbe menhelyről.


3. A ti kutyátok egészségét (extrém esetben életét) kockáztatjátok egy elléssel.


Légy határozott, és meg tudod győzni! Sok sikert!

2016. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
"A Géza meg a Pista vegyenek kutyát maguknak ahonnan akarnak, én nem fogom miattuk kockáztatni a kutyám egészségét... A kölykök kihordása és felnevelése mindig jár némi kockázattal, a szukát nagyon kimeríti, a hasa is megereszkedik, a mellrák kockázata is megnő és még arra sincs semmi garancia, hogy egyáltalán életben marad akár egyetlen kölyök is. Szóval nem az én kutyám fogja ellátni a baráti körödet kiskutyákkal."
2016. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
6-os, 7-es, köszi! Kb én is ugyanezekkel a szavakkal győzködöm egy ideje finoman, majd megkapja egyben is őket. Csak azért tenném mellé az összeget, mert eléggé anyagias, hátha még egyet billentene rajta.
2016. febr. 22. 11:00
 9/20 anonim ***** válasza:
2%

Kit erdekel hogy ivartalanitod ha elotte lehozol tole egy almot? Gondolj bele mi lenne ha mindenki "jajjj csak egyszer" elletne a kutyajat. Nem mellesleg a vemhesseg alatt fokozott orvosi ellátásra, vitaminokra, vizsgálatokra, ultrahangokra stb. van szukseg. Ha ezt meg tudod adni neki es torzskonyves, akkor hajra. Ellenkező esetben van eleg keverek a menhelyen. Meglepodnel ha kiderülne a te kutyád is "mikbol van"

Felelos állattartás 2016....

2016. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Látom itt nem mindig megy a szövegértés. A kérdező pont abban kér segítséget, hogy a párját, hogyan beszélje le erről az egész baromságról. Nem akar a szukájától kölyköket, szeretné ha sokáig és boldogan élne a kutyája. Ezért akarja ivartalanítani. De miután nem ért annyira ,hogy mi mennyibe kerül egy ilyen alomnál, ezért itt kért segítséget. Hogy tudjon mondani számokat is. Ezzel is lebeszélve a párját a párosításról. Pont azt szeretné, hogy milyen indokot tud még mondani, hogy ne legyen alom.

A kérdésre a válasz, ha ez a Te kutyád akkor nem értem miért nem ivartalanítod és kész. A Te neveden van a chipp? Akkor vigyed el és ivartalanítsad. A párod nem döntheti el helyetted, hogy akkor most lesz alom. És nem csak az alomnak kell ellátás, a szukának is kell. ÉS ha valamilyen probléma merül fel az is sok pénzbe kerülhet. Nem éri meg!

2016. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!