Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szuka kutyámnak...

Ivartalanított szuka kutyámnak nagyon büdös péra szaga van, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor lementem, nagyon büdös szag ütötte meg az orromat. A kutyám benti kutya, egy ivartalanított bullmasztiff. Pár hete pedig észrevettem, hogy a pérájából valami nyúlós váladék ürült. Azóta nem volt semmi. Eddig... Mi lehet az oka ennek? Tapasztalat?

2016. febr. 22. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz, mondjuk én már a váladékozásnál elvittem volna...
2016. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ismerős szukáját rosszul ivartalanították (Zöld Zebrás akció...khm...), bent hagytak egy petefészek-darabot. Ugyanilyen rettenet bűzös váladék jött a péráján, tüzelés jeleit mutatta, és maga a kutyus is érdekes szagot árasztott. Elvitte egy valódi állatorvoshoz, ott derült ki a dolog.

Sürgősen doki!!

2016. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon korán lett ivartalanítva, 3,5 hónaposan. Ha szegényben benne maradt egy darabka valamelyik szervéből, az már réges régen kellett volna, hogy tüneteket produkáljon. Ő már 2 éves...

Nem lehet, hogy ivartalanítás után is megmarad az ösztön, és a szervezete ugyan úgy viselkedik?

2016. febr. 22. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a tüzelés nem ösztönből jön. A tüzelés a hormonokon múlik, ez olyan, mint amikor egy nőnek veszik ki a méhét és a petefészkét (sajnos ilyen is van), és ő most menstruálni akar-ilyen viszont nincs.

Mielőbb vidd orvoshoz, ha nem maradt benne semmi, akkor nincs ötletem. Ne hagyd elpusztulni a kutyádat.

2016. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A tüzelést a hormonok indítják be, azok pedig a petefészkekben termelődnek, ami neki már nincs, tehát hormonjai se lehetnek. Én is arra gyanakodnék, hogy valami bent maradt, és most került gyulladásba. Vidd orvoshoz mielőbb, mert a bűz meg a váladék egyáltalán nem jó jel.
2016. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bárhogy is, orvos kell vinni. Az én szuka kutyám 9 éves, nincs ivartalanítva (sosem ellettem, nem ezért) mégsem volt büdös szaga egyszer sem, tüzeléskor sem, szóval valami nagyon nem jól működik odabent szegénynek.
2016. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot holnap délután visszük őt dokihoz, majd megírom, hogy mi volt. És köszönöm a hozzászólásokat.
2016. febr. 22. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2016. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvittem dokihoz nem talált semmit, adddigra a szaga sem volt meg. Azt mondta a bűzmirigye lehetett, valószínűleg akkor ürülhetett... szóval semmit sem tudtam meg. Azóta is jól van, és semmi baja. Szerencsére.
2016. márc. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!