Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a megfelelő?

Melyik lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Májusban szeretnénk kiskutyát a házhoz. Őrző-védő és családbarát fajta kéne. Mert olyan környéken lakunk, ahol nem biztos, hogy egy nagyon barátságos kutyával jól járnánk és mivel hamarosan jön a gyerkőc is, ezért nem egy morcos kutyusra lenne szükségünk. Tudom-tudom, minden nevelés kérdése...de szeretnék tanácsot kérni, mégis melyik lenne a megfelelő?

2016. febr. 22. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol tartanátok? Mennyit tudnátok vele foglalkozni? Mert egy kiskutyával rengeteget kell tőrődni, ezt ti tudjátok, hogy gyerek mellett is bele fog-e férni. Ezek alapján tudunk fajtát ajánlani, de ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, választhattok menhelyről is, és akkor kiesnek azok a dolgok, amik egy kölyöknél még "gondot" okozhatnak.

Házőrzésre ma már annyira nem ajánlott kutyát tartani, ugyanis egyből megmérgezik.

2016. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kertes háznál, szabadon lenne.

Júniustól én már otthon lennék, és férjem nagymamája is ott lenne, tehát nem lenne egyedül. Lenne vele foglalkozva. Amikor érettségire készültem otthon, a kutyámmal talultam, sosem okozott gondot, hogy szánjak rá időt. Erre mi is gondoltunk, hogy menhelyről is lehetne, de még nem döntöttünk.

2016. febr. 22. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
A klasszikus németjuhász remek házőrző, és ragaszkodó is, azaz a kisbabát sem kell tőle félteni.
2016. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az előző kutya is németjuhász keverék volt, nagyon szerettük. :)


Köszömöm a segítséget!

2016. febr. 22. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Német juhász, vagy német juhász jellegű keverék.

De csak akkor, ha nem csak a kertben lesz tartva, hanem mindennap sétáltatva lesz, póráz nélkül is lesz mozgatva, és agyilag is le lesz fárasztva, nevelve lesz.

Német juhász alapvetően munkakutya, jó, ha kutyaiskolába van hordva, szüksége van a feladatokra, tanulásra.

2016. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!