Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

3 hónapja költöztem.

A mellettem lévő szomszédnak van egy kutyája, akit napi 3-4-szer minimum látok, és mindig meg van kötve egy kb. 1 méteres láncra, sose láttam még szabadon engedve, vagy sétáltatva.

A kerítés borzalmas állapotban van, mintha nem is lenne, a kaput nem lehet becsukni.


1, jelentitek, hogy megkötve tartja a kutyát. Ez esetben vagy megcsináltatja a kerítést, és elengedi, ez szerintem a legvalószínűtlenebb. Vagy csak elengedi, de nem csináltatja meg a kerítést, és megtámad valakit, vagy engem amikor sétáltatom a kutyám. Ez se lenne túl szerencsés.


2, nem jelentitek, de akkor szerencsétlen állat egész életét láncon tölti. Ez pedig szerintem állatkínzás.


Egyszer pont egyszerre értünk haza, megkérdeztem, hogy ő merre szokott sétálni a kutyájával, mert nem ismerem a környéket. Azt válaszolta, hogy még sosem sétáltatta..


Ti mit tennétek a helyemben?

Nagyon sajnálom azt a kutyust.. :(


2016. febr. 22. 17:32
 1/10 anonim válasza:
76%
Van más lehetőséged is. Pl megszelídíted és összehaverkodsz a kutyussal, és mikor nincs otthon a gazdája, elviszed egy közeli sintérhez. Nem hiszem hogy a gazdi oda lenne a kutyáért mert amúgy is kolocnak tekintheti.
2016. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem azért nem engedi el mert rossz a kerítés. ( egyértelmű) . Ha eteti, itatja és gondoskodik róla , nem állatkínzás.. Hozzá téve hogy sok embernek nincs sok pénze, ezért nem csináltatja meg a kerítést.
2016. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az addig oké, hogy meg van kötve a kutya, ha foglalkozik vele, és sétáltatja. Mert szerencsétlen állatnak van mozgásigénye, és ha tényleg csak a kertbe van kikötve, nem is sétáltatja, az állatkínzás.
2016. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jelenteném. Nem tömeggyilkos elítélt az a kutya, hogy láncraverve kínlódja át az életét, se szép szó, se család, se törődés, se játék, se más kutyák, se semmi, szó szerint semmi, csak éppen enni és inni kap... akkor inkább ne tartson kutyát az ilyen. Nem is értem, mi motiválta? Házat őrizni láncon úgysemtud, se a hideg, se a hőség elől elbújni nem tud, szegénynek tiszta reménytelen az élete. Jelentsd, hátha jobb sorsa lesz szegénykének, megérdemli.
2016. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
1. válaszoló ötletét ne csináld mert feljelenthet birtokháborításért. Inkámb segíts a szomszédodnak csinálni egy kennelt :) Ne jelentsd hogy láncon tartja mert abbol tuti az lenne hogy elengedi és megtámad valakit. Rengeteg ilyen történt a törvényváltoztatás miatt.
2016. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hivj fel egy állatvédő egyesületet, mond nekik hogy mi a hejzet hátha elveszik tőle a kutyát és keresnek neki egy uj gazdit
2016. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az már állatkínzásnak minősül és bünteti a törvény ha 1 méteres láncon tartja a kutyát valaki.

Az ilyen ember a következő kutyát is ugyanígy fogja tartani. Az lenne a megoldás ha eltiltanák az állattartástól.

2016. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld állatvédő szervezetek figyelmét felhívni rá, és majd ők intézkednek. Szó nélkül nem hagynám, nem tudnám elnézni nap mint nap szegényt :(
2016. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem vedd rá, hogy engedje meg neked,hogy sétáltathasd, foglalkozz vele. mert, hacsak nem egy szép fiatal kutya nem lenne sok esélye a menhelyen :(
2016. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nem tudhatod, hogy mi áll a háttérben, de a leírásod alapján nyilván lesz.rja a kutyát :(

Nálunk az van, hogy egy idős kutya, akivel napi 6 órát van törődve, mindig szökne, amint lekerül a figyelem róla. Mi megkötjük, mikor nincs felügyelet alatt. De ettől függetlenül amúgy minden rendben, megfelelő kaját kap, még néha én is irigylem:D, foglalkozok vele, megyünk bandázni sok kutyás ismerőssel (kivéve ha rossz idő van, mint most..), de a napi 2-3 séta megvan, játék, törődés, kellő lelki összehangolódás. Nyaralni is mindig visszük, ott nem akar szökni.

De ettől függetlenül az ő érdekében muszáj megkötni kisebb-nagyobb időre (soha nincs több órát egy huzamban!).

Bár kevés esély van rá, hogy ilyesmi áll a háttérben, de azért kérdezz rá.

Plusz ha van rá időd és kedved, akkor foglalkozz vele, hátha segít a kutyán :(

2016. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!