Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi kutyámnak megy a...

Bernáthegyi kutyámnak megy a hasa már 3hónapja bővebben lent?

Figyelt kérdés
9éves a Bernáthhegyi kutyám és már kb 3hónapja megy a hasa hívtam állatorvos többször is. Szedett ilyen székletkötőket is hát addig jó is volt a széklete de abbahagytam és megint ment a hasa. Aztán diétára fogtam csak rizst evett meg májkrémet, de akkor is jó volt de amint evett valami mást megint ment a hasa. Mindig nyöszörög meg megnőtt a hasa, de nem vemhes megnézettem. Semmit nem javul az állapota nagyon gyenge és én úgy sajnálom őt mert annyira szeretem!! Állatorvost tudok hívni de a kutya csak nekem engedi meg a családomnak hogy hozzá érjen. Az állatorvosra morog meg minden. Mivel nagy kutya igazából nagy kertünk van így ő elvolt ott így nem is volt még soha megsétáltatva. Így hát elég nehéz lenne most elvinni őt állatorvoshoz. Ha esetleg volt mápr valakinek ilyen problémája vagy tudja mit kéne tennem?

2016. febr. 23. 06:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

A kutyára rakj egy szájkosarat, kocsiba be és vidd el egy normális rendelőbe!


Arra inkább nem írok semmit, hogy 3 hónapon át elnézted ahogy szenved a kutya... Remélem börtönt kapnak az állatkínzók és köztük te is ezért!

2016. febr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és képzeld kb minden héten kihívtam az állatorvost csak nem bírt normális gyógyszert adni neki ami rendesen működött ráadásul kb 1hónapon 20000 ft-t költöttem méregdrága gyógyszerekre amik nem hatottak. Úgyhogy ha a kutyámmal törődtem és amikor kapott gyógyszert akkor a széklete jó volt de amint nem kapott megint ment a hasa. Amikor kapott gyógyszert akkor nem is szenvedett és képzeld rá ment a gatyám is de kapott folyamatosan. Úgyhogy ha szerinted ez állatkinzás akkor googlebe beírod és megnézed mit jelent a szó valójában ;)
2016. febr. 23. 06:56
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Értsd meg, hogy a kutyát egy jól felszerelt rendelőbe kell bevinni, egy kijárós orvos nem fog tudni normális diagnózist felállítani.

Arról meg csak te tehetsz, hogy nem voltál képes foglalkozni a kutyával és megnevelni, és most konkrétan nem lehet hozzáérni, meg elvinni orvoshoz.

És nem, még mindig nincs el egy kutya a kertben bármennyire is nagy az a kert, MINDEN nap sétáltatni és fárasztani kéne. A kert egy nagy ketrec, semmi új hatás, inger nem éri, így nem csoda, hogy begolyózik.

Úgyhogy először is doki, aztán kutyaikola, ahol megtanítanak bánni a kutyáddal.

2016. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem derült ki, hogy a kutya milyen táplálékon él. Ha tápot kap, akkor lehetséges, hogy allergiás lett a benne levő összetevőkre. Sajnos a konzerv májkrém sem jó, mert tele van tartósítószerekkel. Hosszan tartó hasmenés bélgyulladásra utal, amelynek során tönkremehet az egész bélrendszer.
2016. febr. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A második válaszolót hadjuk nem érti amit mondok. A harmadik válaszolónak meg köszi a választ
2016. febr. 23. 07:23
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
HaGYjuk, igen, sajnos nagyon is értem amit mondasz... Ha már kutyád van ennyit tudhatnál,hogy sétáltatni és nevelni is kéne, de úgy látom neked felesleges bármit is tanácsolni.
2016. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Ja, akkor még dicsérjünk is meg hogy egyáltalán adtál gyógyszert a kutyának? Hát figyelj, ennek alapnak kéne lennie, nem hencegés tárgyának...


Amíg nem viszed el egy normális rendelőbe, addig nem fog semmi változni. Ja de, a kutyád idő előtt el fog pusztulni a TE gondatlanságod miatt.

2016. febr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Azzal nem oldunk meg semmit ha kioktatjuk a kérdezött!Nem kéne mindenkinek neki esni!Én nem vagyok orvos,de ha csak addig hatot a gyógyszer amíg szedte a kutya akkor tényleg orvost kellene cserélned mert csak tüneti kezelést adott a kutyának.Magyarul gőze sincs mi a baja.Akár bélgyulladás is lehet.Tudom más de.Nekem Német juhászom van,ö sem engedi hogy az orvos hozzá érjen vagy jobban kivizsgálja.(pedig rendőr kutya ,és rendszeresen járunk terepre vele!!)De a kutya étel allergiás.A bárány rizs alapú tápokon kívül mindtől kihullik a szőre és kisebesedik a bőre! Mikor még nem tudtuk mitől van, akkor az orvos adott neki egy altató injekciót hogy rendesen meg tudja vizsgálni.És ellássa a sebeit.injekciót kapott antibiotikumot hogy ne fertőződjön el ,és táp cserét ajánlott.Aztán fressnapsban beszélgetem egy eladóval aki ajánlott egy bárányos happy dog tápot.A kutya szép lassan rendbe jött.Aztán évek után nem volt ép az a táp vetünk sima adultot és a kutya újból produkálta a tüneteket.Szóval sok múlhat az etetésen is.Én például nem adnék májkrémet egy hasmenéses kutyának.Nem neki való.Inkább a rizsbe főz foghagymát sárgarépát és szárazabb apró húst.A sárgarépa megfogja a székletét a fokhagyma természetes antibiotikum forrás.De ami a legfontosabb keres egy másik orvost aki hajlandó kimenni hozzád,hogy rendesen meg vizsgálja a kutyát!!!!Ha már sehogy sem tudod rendelőbe vinni,bár az lenne a legjobb!
2016. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért van az állatorvos, hogy a nehezen kezelhető állatorvos problémáit is megoldja. Felhívsz egy jól felszerelt állatklinikát, elmondod, hogy ez meg ez a helyzet, megbeszélitek, hogy mit tudtok tenni.

- Jól felszerelt klinika azért kell, hogy minden vizsgálatot le tudjanak zavarni egyszerre, egy helyen.

- Kommunikálni is kell, már egy beszélgetés alapján is szokott elég pontos elgondolása lenni az orvosnak, hogy milyen vizsgálatokat szeretne elvégezni a kutyán. Így tudtok olyan időpontot megbeszélni, amikor szabaddá tudnak tenni nektek legalább egy orvost, néhány asszisztenst és a megfelelő szerkentyűket is. (Leírás alapján egy ultrahangos és/vagy röntgen vizsgálatra számítani lehet).

- Van rá reális esély, hogy némi felárért, de segítenek neked beszállítani a kutyát a klinikára.


#2 Részvétem, de alapvetően nagyon rosszul döntöttél: egy kivizsgálással sokkal többre mentél volna. Ahogy mostanra rájöttél, gyógyszerrel csak elnyomod a tüneteket, az eredeti kiváltó okot nem kezelitek.


Ja igen, ha már úgyis beszélgettek, kérdezd már meg a dokit, hogy addig milyen diétás étrendet ajánl nektek! Ez a rizs + MÁJKRÉM nem csak szegényesnek, hanem piszok módon egészségtelennek is tűnik. Addig helyes az elgondolás, hogy ilyenkor általában 1 szénhidrátforrást szoktak előírni (ami általában rizs, de nem mindig), de ezt 1 forrásból származó SZÍNHÚSsal szokták párosítani (csirke, marha, csincsilla, ló stb.).

Illetve ha már vonalban vagytok, azt is kérdezd meg, hogy Calo-petet vagy valami ahhoz hasonló vitamindús, roboráló pasztát adhatsz-e neki! Nem minden esetben szokták ajánlani az orvosok, de a gyakran segít, hogy ne készüljön ki, gyengüljön le teljesen a kutya. Érdemes rákérdezned!


"őt mert annyira szeretem!!"

Ha ezen a tortúrán túl vagytok, tanuld meg megfelelően szeretni a kutyádat, jó? Neki sem jó, hogy nem volt még kerten kívül, hogy nem tudja kezelni az őt érő ingereket (családon kívül bárki, "az állatorvosra morog meg minden" stb).

2016. febr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

A házhoz járós állatorvos ide kevés.

El kell vinni egy normális, felszerelt rendelőbe, ahol kivizsgálják (labor, uh, amire szükség van a doki szerint...).

Elég szomorú, hogy szegény kutya úgy élte le az életét, hogy nem volt sétáltatva soha :( De ettől még el lehet vinni. Szájkosár, 2-3 erős ember, autóba bepakolni, ennyi.

A májkrém az nem diétás kaja. Főtt rizs jó, de csirkemellet főzz bele, ne májkrémet adj hozzá.

2016. febr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!