Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kölyöknél ( 5-10...

Idősebb kölyöknél ( 5-10 hónapos) mennyivel nehezebb a szoktatás, nevelés?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnénk kutyát és itt nagyon sok a növendék kutya.

Mivel a fogékonyabb korszakán (3-6 hónapos) már túl van javarészük, milyen nehézségekkel számolhatok egy majdnem egy éves kutyánál?

Gondolok itt a szobatisztaságra nevelésre, engedelmességi feladatokra stb.


2010. márc. 31. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 1,5 évesen hoztam el egy igencsak viselkedési problémás kutyát - majd' 4 éve. És nem olyan rég tenyésztőtől vettem egy kölyköt jó helyről. Bizton állíthatom, hogy a kicsivel sokkal jobban megszenvedek, mint a naggyal anno.


Egyébiránt konkrétan a kérdésre válaszolva: nem lesz sokkal nehezebb. Az h nem 2 hónapos kölyök az nem azt jelenti, h utána már nem is lehet tanítani. Még nem is nehezebb - ez egy tévhit.


Anyukámék kutyáját 11 hónaposan hoztuk el, full szocializálatlanul. És tavaly az FCI agility VB résztvevője volt. :o) A kapcsolatunk páratlan. Lereagál minden apró rezdülésemet. Semmi hátrányát nem tapasztaltam se nála, se a saját mentvényemnél, h kimaradt a kölyökkoruk, sem tanításban, sem a kapcsolatunkban.

2010. márc. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem nem lesz nehezebb. régebben azt írtam volna, h tuti nehezebb dolgod lesz, de most ahogy nézem a póráz 2 végén c. műsort, ha azokat a kutyákat 2-4 hét alatt át lehet formálni teljesen, akkor nem hiszem h ez a pár hónap oly sokat vetne a latba.

főleg h fiatal még, biztosan könnyebb dolgod lesz. esetleg a szobatisztasággal lesz kisebb gond, de ennyi.

ha gondolod holnap belinkelem Neked a műsor jó pár részét ahol letöltheted, nekem is sokat segített!!!

2010. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!