Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak neki enni?

Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
A kutyámnak mehgyulladasa van. Az állatorvos ma kezdte meg a kezelést, azóta azonban nem akar enni, levert, egész nap csak alszik. ( mióta megkapta az injekciót.) Nem eszi meg a tápot, főztem neki húst, de azt sem, vizet is csak ha kínálom. Szerintetek próbálják meg valami mást adni neki? Tudtok valami pépes dolgot ajánlani, amit nem nagyon kell rágcsálni? Köszi!
2016. febr. 23. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd most, ne erőltesd az evés, mert ha öklendezik, kihányja nagyobb gondot és fájdalmat okozol neki. Itatni viszont itasd, mert a kutyák nagyon könnyen ki tudnak száradni.
2016. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy hogy nem műtötte meg a doki? Ennyire rossz állapotba került?
2016. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalan nem volt rossz állapotban, ezért nehezen is vettük észre a tüneteket. Az injekció óta levert. Azt mondta az orvos, hogy nem olyan "durva" a gyulladás, ezért most nem műti, de a következő tüzelés előtt mindenképpen ivartalanítva lesz.
2016. febr. 23. 11:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot kap.
2016. febr. 23. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy minden esetben műtik, mert ha most rendbe is jön, x idő múlva újra ki fog újulni. És nem éri meg ennek kitenni a kutya szervezetét. Akkor szokták antibiotikumozni, ha már annyira rossz állapotban van, hogy nem lehet műteni.


Én a helyedben azért megkérdeznék másik orvost is, hogy pontosan hogy van ez. Az injekciózás egyébként is jobban leterheli a kutya szervezetét, mintha pikk-pakk megműtenék.

2016. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor egy kutya beteg, akkor általában az első jel, hogy nem eszik. Ne erőltesd az ételt, felesleges. Folyadékot kapjon és, ha jobban lesz, majd elkezd enni. Ilyen esetben viszont, ahogy enni kezd, kis mennyiség, kímélő étrenddel kell kezdeni majd.
2016. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!