Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ami tiltott élelmiszer...

Mi az ami tiltott élelmiszer (zöldség-gyümölcs-kiegészítő) a kutya számára (Barf)?

Figyelt kérdés

Szóval már régóta tájékozódom a BARF-ról, már el is kezdtem az átszoktatást. (2.nap járok:D)

Viszont kevés információ van a gyümölcs/zöldség/kiegészítőkről.

Tehát tudom, hogy avokádó, paradicsom(bár mértékkel adható), hagyma, cukor, alkohol tilos. De van-e még olyan dolog, amit nem lehet adni a kutyának, még kis mértékben sem?

(ilyenekre gondolok: csicsóka, brokkoli, karalábé, ananász, mangó, saláta, édesburgonya, banán, stb.)

Kevés esély van rá, hogy ilyet fogok adni, meg hogy meg is ennék (mondjuk egy articsókát én is kiköpök, mit is várok tőle:D) de azért jó lenne tudni, hogy biztosan ne adjak olyat:D

Kiegészítőkből meg tudom, hogy zsálya, kamilla, só, olajban ligetszépe olaj, kókuszolaj, olivaolaj, halolaj, stb. Tehát az ilyen különlegesebb, természetes anyagokat bátran használhatom? Vagy most mindig írjak a barfmagyarországnak, ha meglátok valahol valami akciós dolgot?:D


2016. febr. 23. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Krumplit sem szabad adni a kutyaknak. Szerintem ananaszt sem lehet, mert az tul edes, de ebben nem vagyok biztos.
2016. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Krumplit nem érdemes adni, mert nem emészti meg a kutya, de semmi baja nem lesz tőle. Citrusféléket sem ajánlott (bár elég sok kutya nasizik mandarint, az enyémek is, szóval kis mennyiségben oké), hagymaféléket (bár megint mások meg esküsznek a fokhagymára, én kompromisszumként évente néhányszor adok nekik)... Kísérletezni kell, megmérgezni nemigen tudod a kutyát zöldséggel.

A cukor miért lenne tilos? Mármint nyilván ne kanalazz kristálycukrot a kajájukra, de ugye az nem zöldség. Egyszerűen vigyázni kell, hogy ne csak gyümölcsöt kapjanak, mert abban aránytalanul sok a cukor. Szóval mondjuk egy alma-barack-dinnye kombó biztos, hogy nem oké, kell a zöldség (nálunk jellemzően répa, sütőtök, ez kb. a heti adag felét ki is teszi), ami "higítja" kicsit a dolgot.

Az enyémek is esznek néha ananászt (évente egyszer valamelyik családtagtól kapunk ajándékba, pedig nem szeretjük :D), banánt rendszeresen esznek, szóval nyugodtan mehet, egészséges.

2016. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Mert az enyém is banán/mandarin párti:D Úgy tolja befele, vétek lenne, ha nem ehetne:D

2016. febr. 23. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Neten ezeket találtam:

[link]


[link]


[link]

2016. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés, ha már itt járok. Ugye a disznó/vaddisznóhúst főzni kell. De ha akadna őz vagy szarvashús, akkor azt lehet nyersen adni, vagy azt is főzzem? (általában évente 1-2 alkalommal kapunk és kint csináljuk meg, de ugye megtisztítjuk,ami nem kell rá, de az a kutyának simán jó, én külön meg szoktam főzni..vagy lehet nyersen is?)
2016. febr. 23. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha van esély rá, hogy érintkezett a hús vaddisznóéval, akkor igen, ellenkező esetben én nem főzném.
2016. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tutira nincs benne vaddisznó, akkor mehet nyersen, sokan etetnek azzal.
2016. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
öz es szarvas hus nyersen adhato
2016. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. febr. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!