Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancs, ha fertőzött,...

A kullancs, ha fertőzött, akkor azonnal fertőz, vagy csak ha megszívta magát?

Figyelt kérdés

Amikor hazaértem és megsimogattam, majdnem azonnal észrevettem benne, még picike volt, de nagyon nehezen jött ki. Először sajnos le is szakadt a fele, csak utána jött kis az egész, de nem maradt benne semmi, mert csak piros volt a bőre, semmi fekete nem maradt. Ha fertőzött volt a kullancs, akkor mire figyeljek, mikor szaladjak vele orvoshoz?

Még kicsi, nemrég múlt három hónapos, holnap érkezik a kullancs elleni nyakörv és a spot on, amit rendeltem neki.


2016. febr. 23. 18:32
 1/10 anonim válasza:
23%

Szia!

Csak akkor fertőz ha megcsípi vagy ha benne marad valamilyen része..

Amit figyelned kell barnás-pirosas lesz a vizelete..kedvtelen lesz.. általában 2nap míg kijön..de..

én azt javaslom minél hamarabb vidd el állatorovshoz ha időbe észreveszik még kezelhető..



Remélem minden rendben van/lesz vele! :)

2016. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fertőz, amikor a nyálát köpi bele a kutyába. Szóval ha szenvedsz a kiszedésével, illetve ha a kullancs szenved, akkor köpköd, ezért kell lehetőség szerint egy mozdulattal kirántani.

Ha a kutya bágyadt lesz, étvágytalan, már rohanj vele a dokihoz.

2016. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Már régen bebizonyították, hogy kevesebb mint 20 perc elég ahhoz, hogy fertőzzön a kullancs. Kevesebb, mint 20 perc alatt pedig még alig szív valamit, szóval.... Sajnos nem véletlenül folyik a csapból is a kullancsok elleni védekezés.
2016. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ó, basszus, nem mertem egyből rántani, mert féltem, hogy beleszakad... Remélem, nem csináltam bajt. Akkor 2 napig kell a szokottnál jobban figyelni és a bágyadtság meg a nem evés az első jelek?
2016. febr. 23. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:

Eddig nem tehettem rá semmit, mert 3 hónapos kor alatt nem szabad, legalábbis mindenhol ezt olvastam.

Régebben volt egy szer, amivel le lehetett permetezni az egész kertet, az nagyon jó volt, csak sajnos betiltották...

2016. febr. 23. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:

2-7 nap a babesia lappangási ideje. A Lyme-nak több, az hetek-hónapok múlva is kijöhet.

Ha beleszakad a feje, az nem baj, max. kicsit begyullad, aztán kiesik, senkit nem zavar.

2016. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor legközelebb egyszer ráfogok és kirántom. Mondjuk inkább remélem, hogy nem lesz legközelebb.

Jaj, nagyon félek :/ A fene esne bele, hogy már a kertben sincs biztonságban a kutya (meg így az ember se...)

2016. febr. 23. 19:19
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj oda rá, de azért ne parázd túl a dolgot. Nem minden kullancs fertőzött, főleg, hogy ilyen apró korában eltávolítottad, nem valószínű, hogy gond lesz.

Apukám vadász volt és rengeteg kullancsot szedtünk ki a kutyáinkból védekezés ellenére is és soha egyiknek sem lett gondja. Amióta saját kutyáim vannak sokat túrázunk, kirándulunk és a legjobbnak mondott cseppek ellenére is évente több kullancsot szedek ki belőlük és nem volt sohasem gond. (nem akarom elkiabálni)., pedig elég fertőzött területen lakunk.

Én mostanában a szívférgesség miatt jobban aggódok, mint a kullancsok miatt.

2016. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm! Mondjuk úgyis aggódni fogok, két napig nagyon, utána kicsit kevésbé, de figyelem amennyire csak tudom.

Szívférgesség ellen mit lehet tenni? Ez valami új dolog?

2016. febr. 23. 19:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez néhány éve jelent meg Magyarországon, eddig főleg a mediterrán területeken volt jellemző. Szúnyogok terjesztik a betegséget. Most már egyre több fertőzött kutyát találnak. Nálunk is a szomszéd faluban volt több eset, ezért én már elkezdtem védekezni. Advocate cseppet írt fel az állatorvosunk, májustól októberig ezzel védekezünk.
2016. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!