Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánlanátok? Labrador...

Handballlove kérdése:

Melyiket ajánlanátok? Labrador, Westie, Beagle?

Figyelt kérdés
Egy nagy kertünk van kint lenne. Olyan kutyát keresünk kit könnyen belehet tanitani.
2016. febr. 23. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Labrador: egy igazi energiabomba. mérlegeld, hogy mennyi időt tudnál vele foglalkozni, ha nincs megfelelően lemozgatva nagyon kártékony tud lenni, ill. ha nincs megtanítva az alapvető dolgokra, akkor hamar a gazdi fejére nő. Első kutyának én annyira nem ajánlanám, de ha kellő időt és energiát feccols a tanításába nagyon jó társad lesz:)

Westi: terrier mivoltából neki is elág nagy az energiaszintje, de nem akkora, mint a Labradoré, viszont valamivel szerintem makacsabb. De ha nincs annyira jól nevelve és felugrik egy két emberre nem tesz bennük akkora kárt, mint egy nagy labi:)


Beagle: nekem e 3 fajta közül ide húz a szívem, ugyanis jelenleg van egy 12 éves szukám akit imádok, ill 2 hete vesztettem el a másikójukat:( ők falkában érzik jól magukat. Én még nagyon fiatal (8 éves voltam) amikor a családhoz kerülte, hugom még kisebb. Családi kutyának tökéletes választás, bár ők is a világból is ki tudnak menni. Nálunk a szüleink a gyereknevelés mellett nem tudtak velük iskolába járni, de jól szocializált engedelmes kutyák váltak belőlük. Amég fiatalok nekik is sok mozgást kell biztosítani. (mi ezt biciklis futtatásokkal oldottuk meg, amit nagyon élveztek). Ha lehetőség van rá inkább erdei sétákon érzik jól magukat, mivel vadászkutyák. Ott mindenféle vad szagát megtalálják. Az enyémek a városközponti sétákat korántsem élvezték annyira, mint az erdeieket:)

2016. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Westie, beagle kint nem tartható, legalábbis nagyon jó nekik, és nehezebben nevelhetőek, mint a labrador.

E 3 fajta közül tehát a labrador.

2016. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
jav: nagyon NEM jó nekik
2016. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mit tudsz neki nyújtani a hatalmas kerten kívül? Sétáltatni kell akkor is, ha van kert. Mennyit tudnátok vinni? Lakásba bemehetne? Mennyi pénzt szántok a vásárlásra és a tartásra? Kutyasuliba vinnétek?
2016. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

1. kommentelőhöz hozzátenném, hogy a Beagle kutyák szökősek, tudom, vannak kivételek, mielőtt letámadnak a beagle tulajdonosok, csak statisztikailag a beagleknél a legnagyobb a szökési arány.

Viszont Westie nem csak kinti kutya, mivel kicsi, így a telelős idők nem optimálisak, a másik, hogy egyszerű kiemelni a kerítésen.

Labradorról nincs véleményem, pusztít, ha unatkozik..

2016. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha könnyen taníthatót kerestek, a beagle kiesik...
2016. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Első kutya lenne? Mert akkor leginkább a labradort mondanám. Mivel a westi terrier így makacs lehet, ugyan így ez a beagle-ről is elmondható, sőt nem is ajánlják első kutyának. A labradort pedig ajánlják első kutyának mert könnyen tanítható/kezelhető.

De persze azt válaszd ami legjobban megfelel az igényeidnek. Sok sikert!

2016. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha csak kint lenne, akkor egyiket sem ajánlom. Beagle és westie kis testű a labrador pedig rövidszőrű. Egyik sem alkalmas állandó kintlétre. És ha annyi lenne a lemozgatás, hogy "nagy kertünk van" akkor úgy egyébként a kutyát, mint háziállatot nem javaslom.
2016. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Egyik kutya sem csak kinti tartásra való, ők inkább a benti-kinti kategória.

A beaglenél arra kell nagyon figyelni, hogy 1-1,5 éves kor felett hajlamosak elhízni, sok mozgás kell nekik és nem szabad túletetni. Makacs kutyák tudnak lenni, némelyik egyed tanítása kifejezetten nehéz.

Összességében viszont elmondható, hogy rendesen le kell őket fárasztani, mert, ha nem teszed felássák az egész kerted. A kutyának amíg új a környezet oké, utána 1-2 hónap és unalmában szétszed mindent, szökik, ás, letépi a ruhákat a szárítóról... Ezek a fajták ráadásul kifejezetten ilyenek.

2016. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 fiki1 válasza:
57%
Labradort tudod a legkönyebben tanítani,ès szerintem a leg értelmesebb a három közül. De hiába nagy a kert ha nem foglalkozol vele és nem viszed sétálni. Sok sikert hozzá!
2016. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!