Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen? Tenyésztőtől...

Létezik ilyen? Tenyésztőtől hobbi kutyát? Rottweiler

Figyelt kérdés

Van olyan rottweiler tenyésztő, aki hobbi kutyákat is árul? Törzskönyvezett kutyára gondolok, de olcsóbb, mint amit a kiállításokra szánnak, mert van egy apró hibája, vagy bármi.


Nem szaporítókat keresek, bejegyzett tenyésztők érdekelnek csak. Már ha létezik ilyen.


Volt már rotim, de én csak házi kedvencnek tartanám. Persze az alap nevelést, szocializációt megkapná, de versenyekre, kiállításokra nem szeretném vinni. Nem vonz az ilyen, de a fajtát nagyon szeretem.



2016. febr. 26. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

De érdeklődni kell,mert van olyan mikor mondjuk születik 5 kutya és mind az 5 nagyon ígéretes,jó kiállású,szép kutya. Nem valószínű,hogy hobbira eladja a tenyésztő.


de azért általában egy alomban 1-2 kölyök mindig van amelyik mondjuk kiállításon nem állná meg a helyét,vagy éppen fog,szín hibás.

2016. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van. Egy tenyésztő nem csak kiállítási célra szokott kutyát eladni, hanem hobbira is. Fel kell venned egy szimpatikus tenyésztővel a kapcsolatot, és akkor kiderül, hogy van-e esetleg "hibás" vagy olcsóbb kutyája.

[link]

Itt van egy pár tenyésztő felsorolva.

2016. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a meló meg a pénz ugyanúgy belemegy a hobbira szánt kölykökbe is, szóval sokkal olcsóbbra ne számíts.

Az meg szép és jó, hogy neked csak úgy hobbira kéne, de nagyobb kérdés, hogy ezt a kutya is így gondolja-e. Versenyezni nyilván nem kötelező, de a munkát azért igényelheti.

2016. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az alap nevelésen azt értettem, hogy minden napos séta, őrző-védőre hordanám, mint ahogy az előző és mostani kutyámat is, csak kiállításokra nem vinném. A mostani kutyámmal is minimum két órás foglalkozás van az udvaron (munka, játék) plusz a séták. Hétvégén ha az időjárás is velünk van, akkor járunk kutyaiskolába.


Igen, tisztában vagyok, hogy ne számítsak sokkal olcsóbbra, igazából olyan 100 000-120 000 lenne az az ár ami nekem megfordult a fejemben. :) semmi képpen nem akarok olcsó kutyát, mert elég sok hátulütője van. Sajnos ezt régen nem tudtam és az első kutyámat folyatamatosan állatorvoshoz hordtam :(


Igazából nem kikötés, hogy mindenáron hobbira való kutyát vegyek, csak érdeklődtem róla, hogy létezik e ilyen, vagy csak az nekem jutott ilyen eszembe :)

2016. febr. 26. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik. Néha születik foghibás, harapáshibás, rejtett heréjű, esetleg színhibás kiskutya. Őket olcsóbban szokták adni, szerződésbe beleírják, hogy hobbi minőség, nem tenyészthet vele. De a "nem hibás" kölykök közül is nyilván a legtöbb csak családi kutya lesz és néhány megy kiállításra tenyésztésre.
2016. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!