Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a nő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hónapja van nálunk a kutyusunk, kis testű, 5,5 kg. Már szépen jön póráz nélkül, de a nagyobb kutyáktól fél, így általában, ha szembejön egy másik kutya, visszatesszük a pórázra.


Tegnap jött szembe egy német juhász a gazdájával (kb. velem egyidős csaj). A miénk pórázon volt, a német juhász pedig odarongyolt, és elkezdte szagolgatni, amit a miénk egy ideig tűrt is, de utána elkezdett bearaszolni mögénk, úgyhogy elindultunk a másik irányba. Közben a csaj folyamatosan szólongatta a kutyáját, az persze le sem tojta. Pár méter után a német juhász utánunk jött, elkezdte körbeugrálni a miénket, akinél itt elszakadt a cérna, odaugrott, és belemart a német juhászba. A csaj meg elkezdett velünk üvöltözni, hogy a "neveletlen dög" mit képzel, és hogy b...szódjunk meg a kutyánkkal együtt.


Én persze visszaugattam, aztán hazaballagtunk. :D


Szerintetek jogos volt? Persze mi is hibásak vagyunk, mert erélyesen ott kellett volna hagynunk a n.j.-t, de azért én úgy gondolom, az ő kutyája sokkal neveletlenebb volt, és talán nem is ártott neki, hogy kapott egyet.


2016. febr. 26. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőled lett volna jogos, ha felrúgod a nő bunkó kutyáját. Az ilyen elmehet a vérbe, találkoztam én is ilyennel: ordít a kutya után, az szarik rá, jön utánunk és piszkálja a kutyáimat. Nekem 2 staffordom van, ha azok csapnak oda, akkor megy a harcikutyázás meg az anyázás.

Egy neveletlen német juhász nem kellemes társaság, irigylem a te és a kutyád türelmét. :)

2016. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Köterületen kutyát sétáltatni pórázon,nagyobb testűt szájkosárral szabad az érvényes jogszabályok szerint. Tehát jogilag nem. Emberileg meg: ha én a kutyám nem tudom megtanítani, hogy hallgasson rám, akkor nem viszem közösségbe, mindaddig, amíg erre nem vagyok, illetve ő nem képes rám hallgatni.
2016. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hulye emberek szard le nem hiszem hogy jogos volt a sajat kutyajat nevelje meg .. Nem voltatok hibasak :)
2016. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Nem volt pórázon a kutyája és oda se ment, hogy megfogja. Ő volt a hibás.
2016. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam.


Nekünk is volt már, hogy parkban elengedtük a kutyusunk (akkor tanítottuk a behívásra), és mikor a jutifali már kezdte elveszíteni a varázsát, "betámadott" egy vizslát (körbeszaglászta és ugrálta). Mire odarohantam, már a földre kushadt, mert a vizsla befenyítette :D, én meg nem győztem bocsánatot kérni. Hál' istennek a vizsla gazdái jó fejek voltak, de eszembe sem jutott volna még elkezdeni hőzöngeni, mikor az én kutyám zaklatta az övékét. Na mindegy.

2016. febr. 26. 10:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen embereket. Az ő kutyájuk nincs pórázon / nem hallgat a gazdára és ha véletlenül az én pórázon lévő kutyámnak elfogyott a türelme én vagyok a szar gazda..


Nekem rotim van, szájkosár is volt rajta és póráz is, oda jött egy kisebb kutya hozzá, szóltam a gazdájának hogy nem kéne, mert még kicsit tart az idegen kutyaktól és nem véletlenül raktam rá szájkosarat. Nem foglalkozott vele. Az én kutyám meg fejjel odébb lökte a kutyát és utána én lettem a rossz és feljelentéssel fenyegetőzött :D


Szóval ne is foglalkozz ezekkel az emberekkel. És amíg a te kutyád pórázon van, a másik meg szabadon és ne adj isten valami baj történik, a szabadon lévő kutya gazdáját terheli minden költség. (sajnos ez is tapasztalat, az én kutyám húzta a rövidebbet)

2016. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is staffim van és menhelyről jött. amíg nem voltunk biztosak, hogy viselkedik más kutyákkal szájkosár és póráz. A póráz ha nem futtatóban vagyunk még most is érvényes. Mert ő elég bolondos és szeret játszani ,de más kutyák nem bíztos. Hülye volt az a gazda, ha még nem tudja visszahívni a kutyáját akkor nem kellene szabadon mennie. Egyszer fog elfutni valami után és kész a baj.
2016. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ez mi már!Nehogy már még ő sértődjön meg csak mer a kutyád a sarkára állt!Meg különben is az olyan nagy kutyákat pl. német juhász fogjuk már pórázra!

B@sszus hát ilyen kutyatartókat!!!!!!!!!!

2016. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát tudod, a támadás a legjobb védekezés, a csaj is inkább támadott ahelyett hogy beismerte volna, hogy ő volt a hülye :D A legjobb ha fel se veszed az ilyet, nyugodtan, már-már nevetve kell visszaszólni, mert azt nem tudja hova tenni, és mondani hogy előbb nevelni kéne a kutyát mielőtt elengedi, mert ha megindul valami után, vagy beleköt egy erősebb kutyába akkor nézheti...
2016. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#2-es: Nagyon el vagy tévedve,ugyanis nem kötelező a szájkosár egy kutyára sem közterületen alapvetően.
2016. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!