Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a pincsi...

Mit kell tudni a pincsi kutyákról?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, régóta szeretnék kutyát. Foglalkozni lenne rá időm. A szüleim megígérték, ha jó lesz a bizonyítványom, akkor kapok egy pincsi kutyát. Mit kell róluk tudni? Van akinek van otthon? Mennyit kell velük foglalkozni, milyen betegségre kell odafigyelni? Minden érdekel róluk de inkább tapasztalatok nem könyvek azért írok itt! Köszönöm!
2016. febr. 26. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A pincsi (gondolom a pekingi palotakutyára gondolsz) mivel kistermetű, csak lakásban lehet tartani. A foglalkozás mit jelentene nálad? Napi 1-2 óra aktív mozgás, sétáltatás kell neki, ha esik, ha nincs kedved, ha sok a tanulnivaló, mindig. Emellett ha szükséges, kutyaiskolába vinni.

Egy fajtatiszta kiskutya alaphangon 100ezer forint. Ezen kívül jó minőségű táp, különböző felszerelések, oltások, féreghajtás, ivartalanítás amiket bele kell kalkulálni a költségekbe, amiket mind a szüleidnek kell állnia.

Illetve nem árt, ha gondolsz arra is, hogy egy kutya 10-15 évre szól, mi lesz vele, ha elköltözöl otthonról majd a későbbiek során?

2016. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Borzasztó öntudatosak, sőt azt hiszik, hogy istenek. Nwekem a pincsim simán nekiment csajozásnál egy német dognak, mert azt hitte magáról, ő a nagyobb, győzhet. (amúgy győzött)

Nagy az egójuk, fázósak, bármit megesznek.

2016. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy a szőrével is nagyon sokat kell foglalkozni, +1 óra a napi foglalkozáshoz. Kiskorában kell már elkezdeni szoktatni a fésűhöz, keféhez.

Illetve mire teljesen szobatiszta lesz, az is jó pár hónapot igénybe fog venni.

2016. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazi pekingi palotakutyát 1-2 ember tenyészt itthon és egy vagyonba kerül. A legtöbb "pincsi",akit látsz egy hasonló jellegű keverék, ennélfogva megjósolhatatlan a jelleme meg bámilye.
2016. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én őt követem a facebookon, talán egy picike kis segítség, hogy milyen palotakutyával élni, bár ő mozgássérült, de a gazdija biztos szívesen mesél a mindennapjairól, vagy arról amikor még egészséges volt a kutya. Jobb ötletem nincs :)

[link]

2016. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!