Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya halálát mennyi idő...

Egy kutya halálát mennyi idő alatt lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 27. 02:03
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem/személyiségfüggő.
2016. febr. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Totál ledöbbentem mikor vki röhögve közölte,hogy 1hónap telt el,13 évet töltött együtt a kutyájával,aztán vásárolt egy másikat és mintha misem történt volna.
2016. febr. 27. 03:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni. Van aki úgy érzi egy új kutya segít elterelni a gondolatait, ezért mielőbb pótolni akarja az elveszett társát, másnak tovább tart, vagy egyáltalán nem is akar másik kutyát. Én egy évig éreztem úgy, hogy nem akarok többé kutyát, el se tudtam képzelni, hogy másik legyen. Aztán már többször eszembe jutott, hogy jó lenne, és végül még egy év telt el, mire lett is.
2016. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 év telt el, mire újra kutyám lett, de a régi még most is hiányzik :(
2016. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
14 éves volt a kutyám, amikor meghalt, nagyon szerettem,csodálatos állat volt és nagyon sok mindenen átsegített ezalatt az idő alatt, de amikor meghalt már másnap elkezdtem új kutyát keresni. Ez nem azért van, mert érzéketlen vagyok, hanem azért, mert nekem nem teljes az életem kutya nélkül. Nagyon nehéz, de az embernek valahol tisztában kell lennie azzal, hogy sajnos a kutyáknak csak ilyen rövid élet adatott és muszáj továbblépni. A mai napig napi szinten eszembe jutnak az előző kutyáim, nem felejtettem el őket, csak szerintem olyan szerencsés természet vagyok, hogy tudom helyén kezelni a dolgokat. Másnak persze idő kell ahhoz, hogy feldolgozzon egy ilyen szomorú dolgot. Egyik sem jobb vagy rosszabb magatartás, nagyon egyén-függő, hogy ki, hogyan éli meg a gyász folyamatát.
2016. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
75%
A kutyam harom eve el velem nagyon okos ragaszkodo igazi barat. Nagyon vigyazunk egymasra elvihetem magammal munkaba is, a szobamban alszik az agyaban .Nemszoktam puszilgatni nemteszem az agyamba nemvagyok ugynevezett orult kutyas.Amikor rossz a kedvem vagy problemam van segit meg a nezesevel is.Bele sem merek gondolni mi lesz ha meghal.Menhelyrol hoztam hogy segitsek az eletet teljesse tenni!Ha nagyon szenvedsz probald ki ,menj el a legkozelebbi menhelyre probald ki az elso idokben segiteni mas kutyusoknak.Ok nagyon boldogok lesznek akkor is ha csak megsimogatod oket!Aztan eljon az az ido amikor tudod lepned kell othont kell adnod egy uj baratnak aki csak rad vagy ratok szamithat ha van csaladod.Az a fajdalom amit most erzel ne gatoljon abban hogy szeretetet adj azoknak akiknek szukseguk lenne ra ! Probald ki hatha segit.Az en kutyam keverek amikor megkerdezik miert nem vettem valami divatos fajtat csak azt valaszolom : Miert is kellett volna o csodaszep a termeszet alkotta olyanna ahogy megszuletett!Ezt mindenkinek merem ajanlani aki elolvassa,remelem ha van egy felesleges oratok kiprobaljatok .
2016. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetetlen.Idővel enyhülnek a fájdalmak, de ha igazán szeretted, sosem fogod teljes mértékben feldolgozni.
2016. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Feldolgozni fel kell, elfelejteni nem és nem is szabad.
2016. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha dokumentálva vannak a régi emlékek, akkor szinte soha. :(
2020. jan. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

3 éve egyet, idên 2 kutyámat temettem el 4 hónap különbséggel. Iszonyatosan fájdalmas dolog mikor tizenx éve ott él veled, nap mint nap gondoskodsz róla, játszotok, szeretitek egymást, ismered minden rezdülését, pisilni kell kimenni/ nasit kér, bújik, ölelések, puszik, simogatások, odaszalad - örül mikor hazaérsz, és egyszer csak nincs többé:( Idővel enyhül valamennyit a fájdalom, de aki igazán szerette a szőrös barátját, nem tud êvek múlva sem érzések nélkül, sok esetben könnyek, elcsukló hang nélkül beszélni róla, vagy a kêpeit nézegetni. A szívünkben pedig örökké élnek.

Mindkét kutyámnál a napi sírás hónapok után múlt el lassan, de mai napig előfordul még mindig. A 3. Kutyusom ma temettem. Még ott tartok, hogy a bőgés és az " el sem hiszem" érzés váltakozik. Majdnem 15 éves volt....az elfogadás hosszú folyamat. Nálam legalábbis.

A legkisebb kutyusom 1 éves. Én meg a 35-öt töltöm. Miután ő is elmegy, azt hiszem nem lesz több. Már nem tudom ezt a fájdalmat elviselni újra és újra. Pedig imádom a kutyákat.

2020. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!