Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Egy Golden Retriever...

Kutyások! Egy Golden Retriever kiskutyát hány hónapos korától lehet vinni 1-2 órás sétákra? És hány hónapos korától vihetem kb 5-10 km-es (vagy kevesebb) túrára hegyekbe? És kutyaiskolába mikor vihetem?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 27. 13:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy ahogy nő, fejlődik, mennyi idő kell az ő mozgásigényének kielégítéséhez, beleértve a sétát, labdázást. Meg az is érdekelne hogy mikor vihetem futni?
2016. febr. 29. 23:53
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Mit mondott a tenyésztője? Mellesleg milyen tenyésztő az, akit nem mersz felhívni a kérdéseiddel?
2016. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs meg az összes oltása (különösen a parvo elleni fontos), addig ne vidd! Még a kertben se fusson, mert megszagol vagy megeszik valamit és baj lesz. Utána jöhet a kutyaovi, majd később a kutyasuli is. Hosszabb túrákra nem vidd egy éves kora előtt, kullancsok ellen kapjon védelmet. (Az erdőkben egyébként NEM rohangálhat szabadon, mert lelőhetik. Akkor is, ha nem támad vadakra. Egyre több az ilyen eset).
2016. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs még kutyánk, csak valamikor lesz és szeretném a legtöbbet tudni róla, és ezáltal a legjobbat nyújtani neki. :)
2016. márc. 1. 22:12
 5/9 A kérdező kommentje:
De én fogalmaztam meg a kérdést rosszul, bocsánat! 😅 Köszönöm az előzőeket, várok továbbiakat! :)
2016. márc. 1. 22:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Valahol úgy olvastam hogy 9 hónapos korától vihetem akár 7 km-es túrára is. Ez akkor téves? Természetesen nem engedném el. Meg azt is olvastam nemrég, hogy hat hónapos korától vihetem 1 órás, vagy annál,több sétára. Ez így van?
2016. márc. 1. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Amíg növésben van és gyengék az izmai, ne erőltesd. Eszedbe ne jusson szegényt bicikli mellett vagy mögötte futtattni. Az jó kondis 5-6 éves kutyáknak való edzés.
2016. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Futtatni nem szeretném én se. 😅 Még mindig a mozgásigényének a növekedése érdekel
2016. márc. 5. 09:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaoviba onnantól bármikor viheted, hogy megkapta a kötelező oltásait és mehet más kutyák közé. Mi az Akela Kutyaiskolába járun kmár 3 hónapos kora óta és nagyon szeretjük! Szerintem érdemes minél előbb elkezdeni az iskolát, hogy szocializálódjanak, tanuljanak sokat!
2016. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!