Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne lenne normális a...

Miért ne lenne normális a kutyám viselkedése?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves fajtatiszta tacskóm, 6-8-nak néz ki, nem is őszül, normális a mozgása.

Amolyan "úri" kutya, kifinomult a mozgása, mindent csak óvatosan csinál, semmi hirtelen vagy erőteljes mozdulat.

Van még két kutyánk, őket elviseli, de nem szeret barátkozni, minden más állattal elutasító, ugyan így az idegenekkel is. (de nem harap, nem bánt, csak kerül mindenki, és morog)

Utál sétálni, elvégzi a dolgát, és azt mondja, köszi elég is volt, már jön be.

(ha hosszabb sétára akarjuk vinni egy idő után megáll, nem jön felveteti magát)

Kocsival nagyon szeret menni, arra van esze.

Semmi baja,semmi betegsége, állatorvoshoz jár, oltásai vannak, ő sem lát benne kifogásolni valót, és nagyon bírja őt a doki (ez nem kölcsönös), azt mondta,hogy nagyon egyedi személyisége van.

Viszont az állatorvoson kívül senki sem kedveli, úgymond nem tetszik az embereknek az,hogy elutasítja őket, és szinte mindenki azt mondta,hogy biztos baja van, de nincs.

A másik két kutyánk teljesen hétköznapi kutya módjára viselkedik, ők toleránsak mindenkivel ,állattal,emberrel is.

Aláírom,hogy nem hétköznapi, de hogy baja van, az kizárt.

(5-6 évesen kezdett el így viselkedni, az előtt játékos,barátságos volt)


2016. febr. 27. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát embernél ilyen akkor lehet ha trauma éri. Nem kelsz fel egyik reggel úgy hogy mostantól morgós nagyapó leszek. Nyilván nem fogják szeretni az idegen vagy a számára nem annyira ismert emberek ha antiszociális. És ha a doki azt mondta nincs baja akkor nincs. Tv ben néztem mindig kutyás műsort és ott bemutatták a bizonyos fajtákat hogy az mennyire aktív, játékos vagy barátságos a gyerekekkel stb. De ott is mindig elmondták, hogy fajtától függetlenül lehet másmilyen személyiségű. Szóval ne aggódj ezen. :)
2016. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a kutyád személyisége, ennyi. Nekem is van ismerősi körömben ilyen kutya. Az illetőnek van 5 kutyája, ugyanúgy nevelte őket, ebből 4 haverkodós, 1 meg senkivel ne haverkodik, de ő is elkerül vagy max. odamorog, hogy kopjanak le róla.


Van ilyen, a többi embert meg le kell tojni, a lényeg, hogy te szeresd a kutyádat. (Szerintem az se jó, ha egy kutya fűvel fával elmenne meg mindenkit körbeugrál örömében :D)

2016. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Nekünk is tacskónk volt és ugyanilyen volt bár a rokonokkal mindig általában kedves volt de az idegeneket nem igazán szerette.Velünk nagyon kedves volt bármit elviselt tőlünk. Ilyen volt a személyisége nem egy barátkozós fajta ennyi. Nem vagyok profi de szerintem ez abból is adódhat ,hogy nem bízik az emberekbe szerintem ez egy nagyon is jó tulajdonság.

És ne aggódj a kutyád teljesen normális.

2016. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

14:49 vagyok azt még hozzátenném ,hogy a miénk se szeretett sétálni max a hóba de ennyi, kocsizni viszont ő is imádott annyira édes volt ilyenkor mindig boldog lett.

Ha szeretnéd, hogy többet mozogjon vidd ki valamelyik közeli erdőbe vagy egy mezőre.Egy próbát megér.

2016. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Különleges! Nincs baja. Mások furának tartják, pedig csak egyedi. Az embereknél is így van ez aki különc azt kirekesztik, bántják.

Ne foglalkozz mások véleményével.

2016. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem a mi kutyánk volt a Föld egyetlen kutyája, aki nem szeretett sétálni. Ő is tacskó volt, hosszúszőrű tk-es lány. Autózni szeretett, sétálni nem, ha elvégezte a dolgát visszafordult és ügetett haza.
2016. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!