Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kölyök kutyákat...

Hogyan lehet a kölyök kutyákat leszoktatni a rágásról rongálásról, és milyen játékokat lehet neki venni a lefoglalása érdekében? Légyszi részletesen és hosszasan írjatok! Kíméljenek a fajankók a beszólásaiktól! Előre is THX<3

Figyelt kérdés

#kutya #játék #nevelés #parancs #rágás #cavarlier king charles spániel #kezdö kutyatartó
2016. febr. 28. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi kutyánknak a gumi labda jött be leginkább. 1 éves koráig 3-4 darabot is szétrágott, pedig elég kemények voltak. Aztán 1 év után elhagyta, azóta is megvan neki az egyik olyan labdája és most lesz 10 éves. Papucsot talán egyet tett tönkre, de nem vertük meg érte vagy ilyesmi. Ha van más amit rághat, akkor nem fog rámenni ilyenekre.
2016. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én mióta szarvasaggancsot adtam neki azóte nem rág semmit csak azt! Egy próbát megér! És ha valamit szétrág akkor vidd oda mutasd meg neki és szidd le!
2016. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, utólag nem szidunk le kutyát, mert nem fogja érteni, hogy miért kapja, hiába mutogatod neki hogy mit rágott szét... Akkor lehet leszidni, ha épp rajtakapod a rágáson.
2016. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol van a kölyökkutya? Lakásban, kertben?
2016. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aki még tud ötletet szóljon!
2016. febr. 28. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Ha már rongált, akkor nem érdemes megszidni, csak ha rajtakapod. Ha mindig akkor rág, amikor nem vagy otthon, akkor nehéz, de azzal kell kezdeni, hogy letiltod a dolgokról, amikben nem akarod, hogy kárt tegyen. Csapdát kell neki állítani. Pl. ha a papucsot rágja, akkor amikor otthon vagy, tegyél a papucsba egy darab virslit, csalinak. Amikor elkezdi piszkálni a papucsot, vágj a földhöz a közelében egy üres ásványvizes palackot. Én így szoktattam le az enyémet a ruhaszárító állványról. Kétszer kellett tiltani, azóta se rágja.

Egy jó hangos "NEM!" is megteszi a hatását.


2. Alternatívának biztosítani kell neki rágó játékokat. Kutyaboltban lehet kapni, nekünk a gumianyagú cuccok váltak be.

Jó még a "kajalabirintus" is, ez egy labda egy lyukkal, jutifalatot kell bele tenni, és a kutyának addig kell bökdösnie, görgetnie, amíg ki nem szedi a kaját. Ez egy időre lefoglalja, addig sem rongál. Jó picire darabold a jutifalit.

Van olyan játék, amit be lehet tenni a fagyasztóba, és ezután kellemesen hűsíti rágás közben a kutya ínyét. Ha fogzik a kutyátok, jól jöhet.

Az én kutyám B.A.R.F.-ozik, vagyis nyers kaját kap, amiben van csont is. Jó sokáig el szokott időzni a nyers csontokkal.


3. Sokszor a kutya azért rongál, mert unatkozik. Próbáljátok meg minél jobban lefárasztani, mielőtt elmentek otthonról. Jó nagy séta és játék reggel. Az enyém, ha reggel sétál egy órát, jó eséllyel átalussza a napot, és eszébe sem jut szétrágni semmit. Fajtafüggő, de a magas energiaszintű kutyákat mind testileg, mind agyilag le kell fárasztani ahhoz, hogy jól neveltek legyenek.


Sok sikert!

2016. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 29. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!