Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lenne lehetséges kutyát...

Hogy lenne lehetséges kutyát tartanom?

Figyelt kérdés
Németjuhászt szeretnék nagyon már régóta lakásba, de az a baj hogy reggel fel 8 tol este 6 ig dolgozok . Teljesen vessem el az ötletet ?

2016. febr. 28. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Vesd el az ötletet, a kutya csak szenvedne egész nap a lakásban, egyedül.Valamint a német juhásznak nagy a mozgásigenye.Sajnos ha ilyen keveset vagy otthon, nem a kutya az ideális háziállat számodra.
2016. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát teljesen.


Gondolom 7-fél 8 fele elindulsz dolgozni és kb fél 7 fele érnél haza. 10-11 órát minden nap egyedül lenne a kutya,ami egészségügyi szempontból sem jó,hogy konkrétan fél napig tartogatja a pisit,kakit. Mellesleg mozgás szempontjából sem túl jó,mivel munka kutya.


Panelban tartott kutyások legtöbbje 8-9 óránál többet nem igazán dolgozik,ha mégis lehet van családja,párja,barátja,lakótársa aki legalább egyszer leviszi.


Az,hogy egy héten 1x-2x megesik,hogy 10 órát van egyedül az még oké,de 5 napon keresztül folyamatosan az nagyon durva.

2016. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazatok van sajnos :/. Bár párom ő éjszaka dolgozik nappal itthon van de gondolom nem sokat foglalkozna a kutyussal. :/
2016. febr. 28. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha napközben le viszi sétálni legalább 1x ,hogy a napi 3 séta meglegyen akkor nem gáz,meg így otthon van vki. Így azért más,azt hittem tök egyedül vagy.Úgy gázos.

Viszont ha haza érsz 1,5-2 órára minimum el kell vinned mozgatni. Hétvégente meg kisebb kirándulásokra menni vele.


Ha a pároddal lehet beszélni akkor végül is nincs veszve az ügy.


Napközben legalább fél órára le kéne vinnie.

2016. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kim Bo Mao ***** válasza:

Mióta vagytok együtt pároddal? Ő szeretne kutyát tartani/foglalkozni vele? Vele is meg kell beszélni, ez kicsit olyan, mint a gyerek tervezés, hogy legyen-e. Ha az egyik nem akarja nem érdemes tartani, főleg, ha nem is lenne rá időd.

Én nem örülnék ha páromnak nem lenne ideje érdemlegesen törődnie állattal és mégis magához vesz egyet, és a végén már én sétálgatok vele, pedig én imádom az állatokat. Ráadásul ha este dolgozik párod, akkor nappal gondolom pihenne... És mi van ha kifogtok egy "problémás" kutyust, aki éjjel nappal vonyít meg ugat? Mi van ha szétmentek pároddal? Félre kellene tenni a saját vágyainkat ezügyben, mégiscsak egy élet sorsáról van szó.

Én még várnék ezzel az állattartásos dologgal...

2016. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!