Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagy testű kutyát (vagy...

Egy nagy testű kutyát (vagy akármilyet) napi hányszor kell sétálni vinni ha egy 150-200 négyzetméteres kertben tartanám?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Naponta minimum 1× 1óra. Ajánlott a kutyaiskola is.
2016. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Legalább kétszer. Vagy ha van elég hej hogy napközbe futtasd, labdázz vele akkor 1 szer elég de akkor több órára! Had találkozzon más emberekkel, kutyákkal
2016. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1x nagyon minimum! De csak én nem értem mi az össze függés a 200nm-es kert és a sétáltatás között?
2016. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam a kertben többet tud mozogni mint egy lakásban (panelos barátnőm napi 2-3x vitte le a kutyáját)és ismerek olyan kutyát aki nagy kertben élt ezért ritkán vitték sétálni, bár még sosem volt kutyám, csak "majd egyszer" tervben van így egyenlőre csak tanulgatok a témáról.
2016. febr. 28. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Ideális a napi kettő lenne (pl. reggel-este), de a napi egy a minimum - de az tényleg jól lefárasztós legyen. :)

A kertben csak úgy magától nemigazán mozog a kutya, a séta (és nem csak pórázos) minden kutyának kell(ene) a normális minőségű élethez.

2016. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1000 négyzetméter is lehet.


A kutyák nem rohangálnak maguktól és nem fárasszák le magukat. Szóval akármekkora is egy kert minden nap vagy minden másnap illik elvinni 1-2 órára őket.


Nagypapám hetente 3x de volt,hogy 4x vitte sétáltatni a kutyáit a mezőre,de 2-3 órákra. Hétvégén 5-6 órákat is túrázott velük,húgommal is sokszor elkísértük őt.


Természetesen arra jó a kert,hogy a kutya akkor végezheti el a dolgát amikor akarja,meg lehet vele labdázni,játszani a kertben szóval le lehet fárasztani,de illik őket is sétáltatni.


Hallottam arról,hogy vkinek kert tiszta a kutyája magyarul nem kakil,de nem is nagyon pisil a kertbe őket 3x-4x ki kell vinni az utcára.


Panelkutyákat is azért kell sétáltatni 3x-4x egy nap,mert egészségügyileg nekik napi 1 séta édes kevés. Mellesleg őket is elkell vinni hosszabb sétára.

2016. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Napi egyszer minimum simán le tudom vinni, délután sok időm van, hétvégén mégtöbb, plusz falu szélén lakunk szóval fél percre van erdő, rét, csak anya meggyőződése hogy mindenképp hajnali 6-kor sétálni kellene vinni én meg inkább nem tiltakozok ha nem vagyok biztos az igazamban (egyébkét ha akarom meg tudnám oldani, 5-kor kelek, 7-kor megy a busz szóval egy jó órát így is gépezek reggel, ahelyett tudok kutyázni is.
2016. febr. 29. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!