Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutyánál azt jelenti,...

Ez a kutyánál azt jelenti, hogy elismeri, hogy ő volt?

Figyelt kérdés

Három kistestű kutyám van.

Valamelyik elkezdett a lakásba piszkítani, de nem tudom melyik.

Ma az egyik mellettem feküdt, a másik még az udvaron volt, a harmadik meg a másik szobában.

Erre látom,hogy a fürdőben ott a piszok, de 10-20 perce még nem volt.

A gyanítható tettest a nevén szólítva nem barátságos hangon hívtam.Többször ki kellett mondanom a nevét, mire lassan, lomha mozgással, fülét hátrahúzva, leengedett farokkal jött.

Mutattam a fal mellett lévő eredményre, ő közelebb jött hozzám, és ott a hátára feküdt,csóválta a farkát.

Nem bántottam, rámutattam az ajtóra, és mondtam, neki,hogy húzzál ki (ezt ismerik, általában a nevén szólítva az ajtóra mutatva szoktam kitessékelni őket a szobából, ha csupán nem akarom,hogy bent legyenek, de a húzzál ki(fele) mondatnál, már tudják,hogy sietni kell)

Lassan elkezdett kiballagni, ezért még dobbantottam egyet, amire meglódult.

Aztán mikor ettem oda se jött, mert általában odajönnek, és néznek, hátha leesik valami, de ő most nem jött.

Remélem érti miről volt szó, mert egyébként ő a legrendesebb kutya, sosincs vele baj, és kicsit már dühítő volt,hogy szinte minden nap oda van tojva, séta után 1-2 órával.

Nincs tapasztalatom felnőtt nem szobatiszta kutyákkal, nem tudom,hogy helyesen jártam e el, így láttam jónak, viszont nem bízok benne,hogy eredményes lesz, tehát minden segítőszándékú hozzászólást szívesen vennék.


2016. febr. 28. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azt látta, hogy jaj, mérges a gazdi. Fogalma sincs, hogy miért. Csak tettenéréskor büntetünk, utólag soha.
2016. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutyánál azt jelenti, hogy látja, hogy mérges vagy, semmi többet. Ha mindhárom kutya ott lett volna, valószínűleg mindegyik behúzza fülét-farkát. Jellemzően ilyen helyzetben mindegyik "bűnbánó" képet vág, mert gazdi mérges, és arra ez a megfelelő reakció.

Utólag meg hiába akarsz büntetni, nem értik, nem kötik össze a tettet a következménnyel. Majd ha rajtakapod, akkor szidd le, egyébként nincs sok értelme.

2016. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Érdekes mód nálunk az a kutya sunyul amelyik csinált vmit.


Múltkor haza érve egy doboz ételes doboz szét volt szedve a nappali közepén mikor mondtam mit csináltatok? Melyik volt? én kutyám halál boldogan csóvált,örült,hogy haza értem. A másik már elbújt és elő sem jött.


Tudtam,hogy a fiatal volt,mert az én kutyám 14 évesen,szinte fogatlanul képtelen lenne ilyenre,a másik pedig,hogy ő sose szedett szét semmit.


Volt mikor egy pisinél a fiatal volt halál boldog, az enyém sunyult a helyén,azt is tudtam,hogy az enyém pisilt oda igazából.


Nevet sosem mondok. Mindkettő jelen van mégis az reagál sunyulással,elbújással,hátra dőlve amelyik a tettes volt.

2016. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na igen, nálunk is az a sunyi, amelyik csinált valamit.

Ráadásul én tudom,hogy az volt, mert a másik kettő nem lehetett.

(hisz az egyik végig mellettem volt, a másik meg a kertben ugatott)

Rajtakapni meg gyakorlatilag lehetetlen, egyrészt nem fogok bujkálni a kádban, meg a szekrényekben,hogy mikor jön a kutya (főleg mert nincs ennyi szabadidőm) másrészt meg úgyis tudja ha ott vagyok, érzi a szagom, nem hülye, nem fog bejönni.

Rajtakapni meg gyakorlatilag lehetetlen, mennyi idő mire odapiszkít?Egy perc?Akkor egy nap 1 az 1440-hez,hogy lebukik.


Szerintem kellően friss volt, ahhoz,hogy emlékezzen rá, és tudja,hogy nem szabad, tehát nyugodtan összetudja kötni, hiába nem egy ember, azért nem is egy haszonállat ami olyan egyszerű mint egy szög.

Kutyából is az okosabb fajta.

Az ok okozatot meg nem is értem miért ne tudná?Így tanult meg csomó mindent, sőt a jutalmazás is ok okozat, megcsinálom, megkapom a jutalomfalatot.

2016. febr. 28. 23:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya másképp gondolkodik. Azt fogja megtanulni, hogy a kaki a fürdőben rossz. De ettől nem fog nem bekakálni, hanem jobb esetben elmegy máshova a lakásban, közepesen rossz esetben olyan helyre, ahol nem látod meg olyan gyorsan (kanapé mögé, ágy alá, akárhova), még rosszabb esetben meg odakakál, aztán megeszi, hogy ne legyen okod mérgesnek lenni. Sajnos létező jelenségek, még ha ritkák is. Az már nekik kicsit túl komplikált, hogy idekakálok, akkor ott lesz egy kaka, és akkor gazdi mérges lesz. Túl sok lépcső, nem gondolkodnak ilyen bonyolultan.
2016. febr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, ha nincs rajtakapás, akkor az elbújós balhé sem valószínű, meg a máshova kakálás (esetleg akkor, ha bestresszel magától a fürdőtől, és be se megy, akkor nyilván nem kakál oda). Szóval két lehetőség van: eltűnteti, vagy leginkább továbbra is odaszarik. Esetleg abbahagyja, de tök más okból kifolyólag.
2016. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt az a probléma, hogy sokan azt hiszik, hogy tudják, mit gondolnak a kutyák, pedig nem. Attól, hogy végignéztétek a csodálatos kutyadokit, meg elolvastatok pár könyvet, még nem lettetek kutyák, hogy tudjátok, hogyan gondolkoznak.


A miénk múltkor pl. betojt a szobába. Még észre sem vettük, csak mentünk be, de ott tűnt fel, hogy gebasz van, hogy a kutya úgy feküdt, hogy be volt dugva a feje a takaró alá, és ha szóltunk neki, csak nézett bűnbánóan, lesunyt fejjel. Utána vettük észre, mit csinált, lecsesztük. Gondoljátok, h nem tudta, miért?

2016. febr. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kutya frankónk megtanulja, hogy szar a lakásban = anya/apa mérges. De hidd el, hogy nem jut el odáig, hogy odaszartam, ezért mérgesek. Különben nem szarna oda, hát nem hülye. Csak kutya.
2016. febr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És feltételezem, beszélő kutyád van, aki ebben megerősít.


Én úgy gondolom, hogy igenis valamilyen szinten képesek az ok-okozat felismerésre. Nem tudom, mire alapozod a feltételezéseidet (amiket tényként kezelsz), de nem, nem hiszem el, csak azért, mert te írod.


Nem tájékoztattál róla, hogy szaktekintély lennél, anélkül pedig semmivel sem ér többet számomra a véleményed mint pl. a kérdezőé.

2016. febr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát azért Akuminak elég komoly tapasztalata van, neki hihetsz nyugodtan.
2016. febr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!