Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le 10hetes...

Hogyan szoktassam le 10hetes kutyusom a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 10 hetes a yorkshire terrier (kan) kutyusom és hogyan tudnám leszoktatni a harapdálásról, mert néha annyira bele harap a lábamba-kezembe,de nem csak engem harapdál legyen az családtag stb., hogy mondhatni ki csíp egy darabot a kezemből, és persze mindent rág legyen az fal szivacs, doboz, takaró! abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan tudnám erről leszoktatni, mert bárhogyan próbálom _(rászólok, popsijára 2 újjal rásuhintok) nem használ! Válaszotokat előre is köszönöm!!

2016. febr. 29. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ekkora kiskutyánál normális, hogy harapdál. Vannak játékai,amiket rághat? Próbáljátok lekötni a figyelmét, fárasztani? 12 hetes kortól meg már viheted kutyaoviba.
2016. febr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze vannak játékai sok sok! :) Azon vagyok mindig, hogy jól lefárasszam,de amint hozzájut a kezemhez, vagy a lábamhoz azonnal tépi és nem egy kellemes érzés!
2016. febr. 29. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne legyen sok játéka, felesleges. Legyen elöl egy, amit csócsálhat, a többit akkor vedd elő, amikor játszani akarsz vele.

Amikor meg harap, fogd át felülről a száját, és hajtogasd be a saját szájszélét a fogai alá. Majd ha ő is érzi, hogy mekkorát harap, visszavesz belőle, ne félj :)

2016. febr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos az én kölyökkutyámnál nem működött sem az, hogy vajat kenek a kezemre, hogy csak nyalni szabad (ilyen tanácsot is kaptam), sem az, hogy behajtogatom a szája szélét a fogai alá, ha játékot adtam a szájába a kezem-lábam helyett, akkor az addig szuper volt amíg ott álltam mellette és fogtam a játék egyik végét, de amint léptem, újra elkapta a nadrágszáram:D

Egyetlen dolog jött be, hogy egy hatalmasat sikítottam első alkalommal (ekkor iszonyúan meglepődött és hátraugrott) és kiviharzottam a szobából. Nem kiabáltam rá, nem koppintottam az orrára, csak egy elég éles hangot adtam ki, ami nagyon meglepő volt, mivel előtte sosem emeltem fel még a hangom vele. Ezek után elég volt kisebbeket "felsikítani", és rögtön(!) otthagyni, maximum 1-2 hétbe telt és teljesen leszokott a harapdálásról. Persze játékokat, fatörzset az utcán továbbra is rágcsált a fogzás miatt, de engem többet nem harapdált:D

2016. febr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!