Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labrador vagy két labrador?

Egy labrador vagy két labrador?

Figyelt kérdés

Elég összetett a kérdés,szóval hosszabb leírás következik..

Én elég nagy kutya imádó vagyok (17/L) de saját kutyim sose volt,eddig a barátom kutyiján éltem ki minden kutya szeretetem,illetve nagyszülők bohókás németjuhászán.

Szüleim elváltak,apukámnak háza van,közepes méretű kerttel. Egyenlőre több része köves a kertnek,le van kövezve vagy hogy hívják,de most nyáron felszedjük és füvesítünk...

A lényeg,hogy apám félig miattam félig a 4 éves kistesóm miatt szeretne egy kutyát,de nem maga miatt... Ez már rosszul indul,ő nem az a tipus aki zsigerből érzi mi kell egy kutyának,úgy értem milyen és mennyi gondoskodás,simi,játék szeretet.. Úgy áll hozzá hogy állat,ellátja saját magát:( emiatt próbàltam is lebeszélni a kutyatartásról,de mitután akaratlanul is szabotáltam a hugom állattartását (hörcsög vagy tengerimalac vagy bármi) a hülye állatszőr allergiámmal,így apukám hajthatatlanul a kutya mellett döntött,nem másít a véleményén. Lesz kutya és kész. Ez több szempontból is sántít,mivel a kert (meg nem mondom mekkora,de a korábbi tulajok németjuhászt tartottak) nem túl nagy,nem túl kicsi,de nem egy rét,és mivel apukám reggel 7kor indul el,és este 7kor érkezik,mégse elég,meg szegény kutya nagyon egyedül is lenne,hiába vannak a szomszédba is.

Hugom hétközben is megy apához,elég összevissza,de a légyeg hogy több napot,akkor korábban is érnek,és azokon a napokon több figyelem is jutna. Én csak 2 hetente egy hétvégét,és előre láthatólag ez az egyetemmel/külföldön tanulással inkább csak csökken,nem nő,de egyenlőre pár napot én is betudok vállalni hétköznap a kutyiért.


Na most hogy megírtam a komplett élettörténetemet,itt a konkrét kérdés(ek).

Ja még annyit (:Dd),hogy labradort választottunk,habár én a golden retviverre szavaztam,de nem tetszik neki a lelógó szőr miatt. Tudtok még ajánlani gyerek mellé nyugodtabb (csendesebb,ha létezik ilyen,szerintem nem) fajtát?

Szóval mi a jobb (rosszabb:()? Ha egy labrador ül otthon és várja a gazdit,vagy ha egy tesópár,aki kicsit kevésbé magányosak,de nyilván akkor egy kutyára nem jut annyi futási terület. Vagy mi. Szóval két kutya az meg dupla felelőseg,és akkor meg már két kutya szív egyedül otthon...

Ja es a házba sajnos szintén miattam nem jöhetnének be,az átkozott allergiám miatt:(

Köszönöm aki rám szánta az időt,és még válaszol is!:)



2016. febr. 29. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Apukádnak azt kéne elmagyarázni, hogy hiába van a kert, attól még a kutyát minden nap sétáltatni kell legalább egyszer, hogy találkozzon más kutyákkal, emberekkel, szocializálódjon, mozogjon eleget.

Ennél fogva két kutyát biztosan nem ajánlanék, az kétszer annyi idő.

Egyet is csak akkor kéne, ha aoukád ezt tudja vállalni és nem csak akkor sétálna a kutya, amikor ti ott vagytok nála.

2016. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A labrador, mint nyugodt fajta? Mindjárt befejezem a röhögést, aztán válaszolok :D


Szóval: a labrador munkakutya. Olyan is. Általában nem lesznek látványos viselkedési problémái, nem agresszív, nem ordít egész nap, nem ássa fel a kertet (hangsúlyozom: általában), ha nincs sétáltatva, mozgatva, foglalkoztatva, csak simán kezelhetetlen és túlpörgött lesz, fuldokolva vontat a póráz végén, ugrál a fejeden, fellök, szarik a behívásra, szóval tufa lesz. Gyerek mellé csak olyan szempontból ideális, hogy nem tépi le az arcát, ha rálép a farkára vagy meghúzza a fülét, merthogy az se érdekli, de pl. gátlástalanul felboríthatja a hebrencskedéssel.

A sulinkon eddig akárhány labi megfordult, mindegyik nehezen fegyelmezhető és fáradhatatlan volt. Isteni jó kutyák, ha megkapják, amire szükségük van, gyorsan tanulnak, imádnak dolgozni, de ahhoz oda kell raknia magát az egész családnak. És ezt a három hónapos kölyökre is nyugodtan lehet értelmezni, olyan kis vasgyúrók duracellel, hogy nem hiszed el. A három-négy hónapos labik kedvenc játszótársai a hat-nyolc hónapos nagytestű kölykök, ők bírják elviselni a stílusukat, a saját korukhoz és méretükhöz egyszerűen sokak.


A kertben meg egy ilyen kutya csak szenvedne. Családi kutya (is), családra van szüksége. Nem napi tíz perc labdázásra meg egy simire etetés után. Magyarázd el apukádnak, hogy ne szívasson kutyát azzal, hogy lerakja a kertbe és viszlát. Az nem élet a kutyának. Ha meg mégis viselkedési problémás lesz, akkor mehet a menhelyre. Kell az neki? Felejtse el a kutyát, ha nem akar vele kezdeni semmit, csak azért kell, hogy létezzen.

Megpróbálkozhatsz esetleg azzal, hogy ne vegyen szaporítótól az ismert okokból (ha nem ismert, keress rá, sőt, mutasd meg neki, hogy mit dob ki a google a "szaporítótelep" keresőszóra, akarja-e ezt támogatni), rendes tenyésztő meg úgysem ad el kutyát így, hogy kert lesz és viszlát.


Ha meg mindenképpen választani kell, akkor egy kutya, ne szívasson kettőt.

2016. febr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek az előző válaszadókkal. Ilyen feltételek mellett nem igazán jó kutyát tartani. Ha nem tudja biztosítani a mozgást/ agyi lefárasztást neki, akkor a kert latja kárát. (tapasztalatból írom, ugyanis keresztanyamnak volt 1 labija, aki nagyon hamar a fejükre nőtt és ha ment valaki hozzájuk akkor már a kapuban felugrált, ami azért egy 30 kgos kutya esetén főleg sáros időben elég kellemetlen)

de ha mindenképp lesz kutya, en valami nyugisabban választanék mondjuk berni pásztort, bár ha tenyésztőtől veszitek és megmondjátok, hogy kis gyerek mellé szeretnétek az alomból egy nyugodtam kiskutyát segíteni fog:)

2016. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Basset hound, angol bulldog.
2016. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!