Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek? Beadnátok a...

Ti mit tennétek? Beadnátok a kutyának vagy sem?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz a kifejtés, aki mégis elolvassa, annak köszönöm. A kutyám hetek óta beteg, már korábban is írtam ki róla kérdést, azóta több szakorvos vizsgálta, de egyelőre nincs egyértelmű diagnózis. Sokat iszik, sokat pisil, a májparaméterei drasztikusan romlanak, az első ötlet a xilitmérgezés volt, de annak már rendbe kellett volna jönnie, illetve sok egyéb dolog szól ellene. A következő a májdaganat, de az uh. szerint az nincs. Aztán felmerült a Cushing-kór, mert a mellékveséi is megnagyobbodtak. Ma lett meg a citológia, de még csak szóban kaptam meg az eredményt. Az meg inkább a májgyulladást valószínűsíti (de akkor mitől nagyobbak a mellékveséi?) Az orvosom arra kért, várjam meg az e-mailt a citológiáról, amit ha elküldök neki, majd mondja a továbbiakat, addig nem javasol különösebben semmit, szedje tovább a májvédőket, és adhatok neki Cush-x-et kiegészítőnek. Ez utóbbi "gyógyszer" közel 10 ezer Ft, ezen felül is 80 ezer forintnál járunk, úgyhogy nem állunk valami jól. A Cush-x összetevői közül a barátcserje az, amire a kutyámnak most igazán szüksége lenne, ráadásul magát a tápot sem könnyű beszerezni. Barátcserje hatóanyagú készítmény csak egy kapható a környéken, 20 mg/tabletta, viszont ez meg humán készítmény. Az orvosunkat már nincs pofám telefonon zaklatni (nem ő került ilyen sokba, legutóbb már pénzt sem kért), ezért a kutyabarátok véleményét kérdezem: ti beadnátok a kutyátoknak a humán tablettát, ami lehet hogy segít, lehet, hogy nem, a hatóanyaga elvileg nagy dózisban sem toxikus, ugyanakkor a májkárosodás esetén nem árt óvatosnak lenni, akár a vivőanyagok miatt is. A kutyám alapvetően még mindig jól van, de ki tudja, meddig bírja a mája a feltehetően megemelkedett kortikoszteroiddal a küzdelmet. Ha egyáltalán az okozza a tüneteit. Szóval ti mit tennétek, ha az ominózus orvos által javasolt kiegészítőt csak napok múlva tudnátok megvenni, de közben tudjátok, hogy a kutyának napról napra rosszabbak a májparaméterei? (Elméleti jellegű a kérdésem, nem a válaszok alapján fogom elkezdeni gyógyszerezni a kutyát, csak érdekel, hogy ti mit tennétek.)

2016. febr. 29. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de csak futólagosan olvastam a kérdést.


De azért ide írom a véleményem.

Ha egy állat nagyon szenved, és látszik, hogy menthetetlen, akkor nem hagynám szenvedni, de ha pici reményt is látnék arra, hogy meggyógyul, akkor a végsőkig kitartanék.


Ennek ugye vannak "árny" oldalai is, ha bármit megteszel, és mégsem sikerül megmenteni (én is így jártam a cicámmal, de nem bánom, mert legalább megpróbáltam).

2016. febr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én fognám és elvinném egy nagyon jó kórházba. Hol laksz?
2016. febr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezném az állatorvost, hogy mit javasol, és rá hallgatnék. Ha normális, akkor ő is azt mondaná, hogy inkább zaklasd telefonon, de ne cseszd el.
2016. febr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elvittem egy nagyon jó kórházba, az Állatorvostudományi Egyetemnél én jobbat nem tudok, kb. 6 különböző orvos látta, és három nap alatt otthagytunk negyvenezer forintot, viszont még mindig nem tudjuk, mi a baja. Sajnos se pénzem, se lehetőségem nincs újra és újra odavinni, mert a város másik végén lakom, nincs kocsim, és kisbabával vagyok otthon.

De ha tudsz olyan szuper kórházat, ahol ennek a töredékéért meggyógyítják, oda nagyon szívesen elviszem, akár a hátamon is! :)

2016. febr. 29. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az eredetileg neki felírt kutyagyógyszert adnám tovább, de nálunk komoly összeg van elkülönítve erre a célra. Életem legelső háziállatát nem tudtam időben megfelelő kezeléshez juttattni (13 éves voltam, nem az én dolgom lett volna) ez úgy lesokkolt, hogy azóta mindig van elkülönítve csak erre pénzem. Szerintem is kérdezd meg az állatorvost, nem fogja zaklatásnak venni, erre tette fel az életét. És nagyon sajnálom, amit átéltek, remélem kiderül mi a gond és jobban lesz a kutyusotok.
2016. febr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a feleségem vizslája babesia fertőzést kapott, akkor kb. 250 ezerbe került a kikezelése. Másfél évvel később azonban más tünetek miatt mégis el kellett altatni.
2016. febr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan megkérdezném inkább a dokit, inkább kérdezősködj, minthogy aztán baja legyen a kutyának, hidd el hogy ez nem gáz és nem kellemetlen, tök normális hogy az ember aggódik a családtagjaiért (hisz gondolom nálatok a kutyus is családtag) és mindent megtenne értük.


Jobbulást!

2016. febr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Köszönöm a válaszod és az együttérzésed. Az a baj, hogy nekem nagyon sok korábbi rossz tapasztalatom van az állatorvosokról, így őszintén szólva nem szívesen adom nekik a pénzem, persze ha muszáj, akkor természetesen hozzájuk fordulok. Ez most az a helyzet, amikor azt látom, hogy csak találgatnak napi sokezerért, azt meg a saját orvosunk megcsinálja ingyen. (Ezt csak az elkülönített összegre reflektálva írom, ezzel együtt tökéletesen értem a motivációdat). A cush-x-szel nem csak az ára a baj, hanem hogy csak néhány helyen lehet kapni, ha rendelem, akkor meg megint további napokat kell várni a kezeléssel. Ugyanakkor, ha beszerzem, sem biztos, hogy ez majd meggyógyítja a kutyát.

Természetesen adom tovább a korábbi gyógyszereket, csak sajnos ezek önmagukban nem tűnnek elegendőnek a májparaméterek romlásával szemben. Amilyen értékei voltak a kutyának a múlt héten, az a csoda, hogy életben van még, ráadásul még jól is van, csak az ivás-pisilés meg a farkasétvágya aggasztó.

De igazatok van, holnap fölhívom a doktornénit.

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 29. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:
sok állatgyógyászati készitmény van, aminek van humán megfelelője is. nem tartom kizártnak, hogy nem helyettesithető, de a pontos adagolás meg kell beszélned az orvossal.
2016. márc. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Természetes gyógymódot nem próbáltad még? Pl. embernél is ha a májával vagy veséjévél van baj, akkor ugye ilyen csalántea, stb. amit inni kell. Nem lehetne a kutyának is ilyet?
2016. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!