Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy kicsit több mint egy éves foxim és nagyon szeretem, de kertesből panelba költözünk és nem lenne időm utána rá, na meg a lakást is szétszedné.. Eddig nem dolgoztam, de találtam munkát ezért költözünk, de mi lenne jó a kutyának? Nagyon aktív nem hiszem hogy panelba való.. Eladjam szerintetek?

2016. febr. 29. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya családtag, nem szokás eladni, ha a körülményeink megváltoznak, legfeljebb megfelelőbb gazdát keresni neki, ha van ilyen. Én is panelban lakom, a szomszéd házban egy foximentő csaj lakik, egyszerre minimum két kutyával szokott sétálni, és a foxik remekül érzik magukat.

Ha mégis úgy döntesz, túladsz a kutyán, azt nem árt, ha tudod, hogy vannak kutyák, akik belebetegszenek a gazdájuk elvesztésébe.

És az egyáltalán nem biztos, hogy szétszedné a lakást.

2016. febr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem otthon kell kimozognia magát. leviszed sétálni, labdázni, elviszed suliba, tanítod, lefárasztod, otthon meg majd alszik. Nevelés és tartás kérdése. Millióan tartanak foxit lakásban gond nélkül :)
2016. febr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a kertes házban tartott kutyát is kell mozgatni és sétáltatni. Nekünk staffink van és remekül betudjuk osztani, hogy meglegyen neki a napi 3-4 óra (itt van agyi és fizikai lefárasztás) hétvégén pedig kirándulás vagy nagyobb séta.

Minden kutyát lehet lakásban tartani, a lényeg a lemozgatás. Egy kertben tartott kutya is tud robmolni ,ha az energia felgyülemlik és feszült lesz.

2016. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az új munkám miatt nem lesz időm 3-4 órákat sétálni, pont ez a baj, nem a lakás..
2016. márc. 1. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2 óra is elég, ha jól csinálod, aktívan tényleg egymással foglalkozva, játékkal, tanítással, viszed bandázni, nem csak pórázon mászkáltok egymás mellett. De ez persze függ a kutyától is. Te ismered, neked kell eldöntened, hogy lesz-e rá időd.

Ha nem, keress neki új gazdát. De ne eladni akard, nem tárgy. Ivartalanítva ingyen hirdesd meg, keresd fel a fajtamentőket, hirdessék ők is, úgy hamarabb lesz gazdája.

2016. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is foxim van panel lakásban. Én is dolgozom és semmi gond nincs a kutyával még távol vagyok. Nem rombol nem szed szét semmit. :)

Szerintem próbáld meg vele adj legalább fél évet, szerintem működni fog. Ne válj meg tőle, ők a legjobbak!!

2016. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha félted a bútoraidat, a szobakennel is jó megoldás lehet. De szerintem nem lesz vele baj, ivartalanítsd ki, valamennyit fog nyugodni.
2016. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kertes házban hogy volt tartva? Mert önmagában a kert semmi, ugyanolyan, mintha egy szobában feküdne. Annyi a különbség, hogy a kertben tud pisilni, de magától ott sem vezeti le az energiáját.

Én sosem tudnék megválni a kutyámtól, mert ő is a családom része ugyanúgy, mint a szüleim, a tesóim, a párom... 9 éve minden reggel 5-kor kelek 6 helyett, és este 10-kor még lemegyünk.

Mettől meddig dolgozol?

2016. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!